Вивіска БУЛ

Нова кампанія тиску на Бібілотеку української літератури у Москві

День 28 жовтня, середа, приніс несподівані і тривожні новини. В Москві пройшов обшук у квартирі директора БУЛ Наталії Георгієвни Шаріної. Правоохоронні органи вилучили українські книги і журнали. Після цього Наталю Шаріну було арештовано на 48 годин в рамках слідства. (В якій справі проводиться слідство поки офіційно не відомо).

В цей же день, правоохоронні органи провели обшук в Бібліотеці української літератури у Москві. Були видучені книги і електронні носії. Бібліотека цілий день була закрита для читачів. Кореспондентами були помічені правоохоронці в масках, що виносили мішки із книгами.

В цей же день правоохоронці затримали Валерія Фоковича Семененка і направили його на допит у Прокуратуру. Допит тривав цілий день, відпустили Валерія Фоковича під вечір. А в цей час на його квартирі було проведено обшук. Вилучено електронні носії і документи.

Події 28 жовтня свідчать про посилення тиску властей Росії на українську громаду, а також на єдиний державний заклад української культури у Росії – Бібліотеку української літератури у Москві.

Редакція висловлює рішучий протест проти протиравних дій московської влади.

Особлива наша тривога за долю директора Бібілотеки української літератури Наталії Георгієвни Шаріної. В цей момент вона знаходиться під арештом, майже напевне проходячи через важкі і тривалі допити. Виникає питання: за що страждає ця російська жінка? Це питання ми адресуємо усім українцям Росії, які живуть і працюють у цій країні, і своїми податками утримують державний апарат. За що ми платимо податки, на які чоловіки квадратної статури катують невинну жінку? Ми сподіваємося, що Наталю Шаріну випустять на волю і цілковито припинять її переслідування та цькування. Наші думки, сподівання і добрі слова нині із нею. Про неї думають українці від Калінінграду до Камчатки!

Василь Коломацький

головний редактор

vassilik@sympatico.ca

Додаткова інформація:

http://www.unian.ua/society/1167033-omon-zablokuvav-biblioteku-ukrajinskoji-literaturi-v-moskvi.html

http://www.unian.ua/politics/1167277-mzs-prokomentuvalo-obshuki-u-bibliotetsi-ukrajinskoji-literaturi-v-moskvi.html

http://www.pravda.com.ua/news/2015/10/28/7086705/

http://ren.tv/novosti/2015-10-28/k-predstavitelyu-vsemirnogo-kongressa-ukrainy-v-moskve-prishli-s-obyskami

http://censor.net.ua/news/358273/obysk_v_biblioteke_ukrainskoyi_literatury_v_moskve_proyavlenie_agressivnoyi_antiukrainskoyi_politiki

http://www.mosbul.ru/

 

Бібліотека української літератури. Москва

На світлинах: Вивіска БУЛ. Бібліотека української літератури. Москва.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка