Права людини і громадянина

Российских граждан могут начать наказывать за участие в мероприятиях, проводимых за рубежом с помощью некоторых НКО

Комиссия Госдумы РФ по расследованию фактов вмешательства иностранных государств во внутренние дела России поддержала введение административного наказания для российских граждан, которые принимают участие в мероприятиях за рубежом, проводимых НКО, признанными в России нежелательными. Об этом 12 декабря сообщил журналистам глава комиссии Василий Пискарев, передает ТАСС (tass.ru).

Кількість україномовних шкіл на окупованому півострові зменшилася на 87%

Після окупації Криму кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилася в 150 разів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook Постійного представництва України при Відділенні ООН у Женеві. Тут днями завершився форум щодо проблем нацменшин.

Юлия Разина – вдова мордовського ученого Альберта Разина, который сжег себя в знак протеста против уничтожения Кремлем мордовського язика, рассказывает о своем муже и причинах, которые довели его до самосожжения

10 сентября 79-летний удмуртский ученый, активист национального движения Альберт Разин, совершил у здания Госсовета республики акт самосожжения. Он протестовал против законопроекта, отменяющего обязательное изучение языков коренных народов России в средних школах.​ Трагическая история Разина оказалась запретной темой для местных СМИ, глава Удмуртии не пришел на похороны ученого, а Владимир Путин, который 19 сентября приезжал в Ижевск, не нашел в своем графике времени для того, чтобы встретиться с его вдовой и принести ей соболезнования.

Русифікація народів Росії йде повним ходом за активної участі Кремля

В Іжевську у вівторок вранці біля будівлі Державної ради Удмуртії підпалив себе вчений, колишній директор Інституту людини Удмуртського державного університету Альберт Разін. Він вимагав від влади приділяти більше уваги захистіть удмуртського етносу і мови. До того, як підпалити себе, Разін стояв біля будівлі Держради з плакатами, на одному з яких були написані рядки Расула Гамзатова: «И если завтра мой язык исчезнет, то я готов сегодня умереть»...

Самоспалення удмуртського вченого та педагога Альберта Разіна сучасники, можливо, сприйматимуть не як політичний вчинок, а як трагедію психіки літньої людини. Але ми не знаємо, як сприйматимуть вчинок Разіна нащадки ‒ і зовсім не обов'язково удмурти. Адже в історії неодноразово відбувалися випадки, коли нащадки тих, хто сприяв зникненню тієї чи іншої мови та культури, потім посипали голови попелом чужих самоспалень і ставили пам'ятники забутим героям.

Политэмигрант Владимир Шпиталев о Крыме, Донбассе и «искренних сумасшедших» россиянах

27-летний москвич Владимир Шпиталев – один из россиян, который не только не согласен с политикой Кремля, но и не побоялся публично заявить об этом. Он выступал за освобождение Олега Сенцова, за возвращение Украине аннексированного Крыма и вывод российских войск из Донбасса. Широко известны в России  его одиночный пикет на Красной площади с требованием признать незаконность захвата в 1917 году власти большевиками, фактическими последователями которых является нынешняя российская власть, и акция с сожжением советского флага перед чешским посольством в знак протеста против показа по российскому телевидению документального фильма, оправдывавшего оккупацию Чехословакии войсками Варшавского договора в 1968 году.

 

Відкритий лист до СКУ активіста діаспорних організацій Росії Олега Кудріна

На мій погляд, ситуація з діаспорою в Росії після офіційного включення СКУ до «небажаних організацій» є тривожною та такою, що досі не отримала адекватної реакції. Тому я написав цього відкритого листа.

Президенту СКУ П. Ґроду;
Генеральному секретареві СКУ С. Романіву;
Президенту ЄКУ Я. Хортяні;
Раді Директорів СКУ;
Раді Президентів СКУ
(Ю. Шимко, А. Лозинському, Е. Чолію)

 

У Москві пройшли масові протести проти зняття опозиційних кандидатів з виборів до Московської міської думи

27 липня біля мерії Москви, а згодом і в інших частинах міста пройшла неузгоджена акція протесту «Допускай!». Про цю акцію оголосили учасники мітингу «За допуск на вибори незалежних кандидатів». «Головна вимога: допуск на вибори до Мосміськдуми незалежних кандидатів, які були незаконно зняті з реєстрації окружними виборчкомами. Ця вимога обгрунтована, розумна і справедлива. Воно повинна бути виконана», – заявляють організатори.

Зважаючи на рішення Генеральної прокуратури РФ щодо визнання СКУ небажаною організацією на території РФ, Президія РГО УНКА СПб проголосувала за призупинення участі своєї організації в цій світовій діаспорній надбудові

Редакція «Кобзи» отримала у своє розпорядження протокол засідання Регіональної громадської організації «Українська національно-культурна автономія Санкт-Петербурга» від 12 липня 2019 р., в якому міститься постанова про призупинення членства цієї організації у Світовому Конгресі Українців (СКУ). За це рішення проголосували вісім членів Президії, один утримався.

Виступаючі шкодували про такий крок і називали його вимушеним. Так Михайло Волик, зокрема, зазначив: «Частина 3 ст. 3.1 Федерального закону від 28.12.2012 р. № 272-ФЗ «Про заходи впливу на осіб, причетних до порушень основоположних прав і свобод людини, прав і свобод громадян Російської Федерації» (далі − Закон № 272-ФЗ) передбачає низку обмежень, заборон для організацій, діяльність яких визнана небажаною, зокрема припинення у визначеному законодавством Російської Федерації порядку діяльності раніше створених (відкритих) на території Російської Федерації структурних підрозділів таких організацій. Таким чином, для продовження своєї діяльності та запобігання закриттю, УНКА СПб поставлена ​​перед необхідністю припинити своє членство в СКУ».

У Санкт-Петербурзі (Росія) жорстоко вбили громадську активістку Олену Григор'єву, завдавши їй вісім ножових поранень

Тіло Григор'євої було знайдено в кущах у декількох сотнях метрів від її будинку на вулиці Пулковській. Вона отримала вісім ножових поранень.

Впізнали тіло загиблої Олександр Миронов, який допомагає затриманим на мітингах активістам, і Олександр Хмельов.

"Останнім часом вона ставала жертвою насильства і їй часто погрожували вбивством. Олена та її адвокат зверталися до правоохоронних органів і за фактом насильства, і за фактом погроз, але помітної реакції поліцейських не було. Все в стилі "вбиватимуть – телефонуйте". Зателефонувати не встигла", – розповів російський правозахисник Дінар Ідрісов.

У відповідь на репресії влади в Росії наростає хвиля протестних акцій

Чергова хвиля протестів прокотилася 7,8 і 9 червня містами Росії через скандальний арешт журналіста видання «Медуза» Івана Голунова, відомого своїми розслідуваннями по темі корупції, в т.ч. і у середовищі високопосадовців Кремля.

Зокрема,  такі акції відбулися у Владивостоці і Хабаровську, повідомляє один з їх учасників, позаштатний кореспондент «Кобзи» по Приморському краю Олексій Постернак. Щоб привернути увагу перехожих, в руках учасники акції тримали плакати з написами, присвячені затриманню журналіста. У Хабаровську провели пікети представники регіонального відділення Лібертаріанської партії, яка виступає за розширення громадянських прав, у Владивостоці на пікети до  будівель уряду краю, управління МВС вийшли  місцеві журналісти і прихильники російського опозиціонера Олексія Навального.  Акції на підтримку Голунова пройшли також у Новосибірську, Омську, Тюмені, Волгограді Москві та в інших містах Росії.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка