16 червня свій 73-й день народження святкує геніальний український художник, скульптор Леонтій Феофанович Костур з міста Суми.  Він народився в бідній родині в селі Теклівка Шаргородського району на Вінничині. Малювати почав з 12 років, а у 16-17 років у Москві і в Ленінграді його вже називали генієм і  пророчили велике майбутнє в художньому світі. Втім, оригінальна творча манера юного Леонтія, його самобутній талант, його незалежний світогляд і нестандартне сприйняття оточуючої дійсності не могли  вільно розвиватися і бути сприйнятими в Радянському Союзі. Життєвий і творчий шлях Леонтія Костура видався дуже нелегкими, але саме такі випробування, як він вважає, і зробили його несхожим на інших творцем, справжнім  Художником.

Сьогодні Леонтія Костура визнають одним з найкращих художників і скульпторів сучасності, чиї роботи, корені яких знаходять в прадавній культурі народів Трипілля та Кімерії, на думку мистецтвознавців і глядачів, втілюють як ніякі інші  українську душу і незламний український дух.

Редакція «Кобзи» щиро вітає Леонтія Феофановича з днем народження і бажає йому творчого довголіття і міцного запасу життєвих сил, аби здійснити усі творчі плани!

Ми чекаємо також, що вже в цьому році побачить світ книга автобіографічних спогадів і думок про мистецтво Леонтія Костура з поки умовною назвою «Костур про Костура». Пишаємося тим, що поштовхом до неї та її  основою стала серія з шести наших інтерв’ю з художником, з якими, як і з його роботами,  можна ознайомитися за лінками:

http://kobza.com.ua/kultura/6120-dlia-nas-vazhlyvo-zaraz-u-nezalezhnii-ukraini-staty-nezalezhnymy-khudozhnykamy.html

http://kobza.com.ua/kultura/6131-dlia-nas-vazhlyvo-zaraz-u-nezalezhnii-ukraini-staty-nezalezhnymy-khudozhnykamy-2.html

http://kobza.com.ua/kultura/6151-besidy-z-leontiiem-kosturom-chastyna-tretia.html

http://kobza.com.ua/kultura/6168-besidy-z-leontiiem-kosturom-chastyna-chetverta.html

http://kobza.com.ua/kultura/6185-besidy-z-leontiiem-kosturom-chastyna-p-iata.html

http://kobza.com.ua/kultura/6196-besidy-z-leontiiem-kosturom-chastyna-shosta.html

«Кобза – українці Росії»

На світлинах:

1. Леонтій Феофанович Костур

2. В роботі над новими шедеврами. Весна, 2020 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка