Повідомлення редакції

Звернення «Кобзи» до можливих учасників нового з’їзду українців Росії

Як ми вже повідомляли,  в перших числах червня цього року у Москві, нібито, мав відбутися З’їзд українців Росії, ініційований колишнім співголовою ОУР Валерієм Семененком. Втім, звістка про це поширювалася чомусь на рівні чуток. Лише після Відкритого листа з цього приводу (див. Келійно, пошепки і лише у колі найближчих друзів?) Валерію Семененку від  члена Малої Ради «Громади українців Росії» Ігоря Роздобудька, співорганізатор проведення з’їзду Богдан Василишин на своїй сторінці в Facebook опублікував дату його проведення (5 червня), порядок денний і адреси для реєстрації. Ще тоді ми висловлювали сумнів стосовно того, що зібрання відбудеться в зазначений термін. І виявилося, що були праві: ніякого з’їзду українських активістів 5 червня проведено не було. Марно було шукати вибачення за це від членів ініціативної групи з його проведення і інформації про те, чому так сталося, на яке число переноситься з’їзд, якщо він таки планується.

Двадцять років «Без гніву і пристрасті» і… без грошей

Дорогі читачі!

6 червня нашому сайту виповниться двадцять років. Саме в цей день, 6 червня 2001 року, «Кобза» опублікувала свій  перший матеріал. Працювали над цим проектом кілька активістів: Василь Коломацький (Торонто), Віктор Гуменюк (Москва), технічну роботу виконав програміст Михайло Плотніков (Київ). Фінансову допомогу у 1,500 ам. дол. нам надала Ліга українців Канади (Торонто), рішення про це прийняв Олег Романишин (Торонто). Власне, ці чотири особи і були причетні до того, що «Кобза» з’явилася в Інтернеті у той час.

Переможцем у номінації «Кобзи» «Українець року в Росії» за 2020 рік став Євген Савенко

Дорогі читачі!

Редакція визначила переможця у щорічній номінації «Кобзи» «Українець року в Росії».

У номінації за 2020 рік переміг керівник Нижньокамської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька» (Республіка Татарстан) Євген Савенко.

 

«Кобзі» надійшло новорічне вітання від Школи української мови, культури та стилю життя для іноземців у Львові

До редакції сайту «Кобза» продовжують надходити вітання з новорічно-різдвяними святами. Цього разу редакцію привітала команда Школи української мови, культури та стилю життя для іноземців зі Львова. Текст написаний двома мовами – англійською та рідною.

Dear friends, colleagues, and partners,

Thank you very much for your permanent friendship, cooperation and support in such the unpredictable times!

We appreciate it very much!

Wishing you from Lviv happy, healthy, and abundant 2021!

Team of Ukrainian Language Academy: Culture and Lifestyle

До редакції сайту «Кобза» надійшло новорічне віршоване вітання від Лідії Ковалів

Редакцію «Кобзи» з Новим роком привітала українська активістка РФ Лідія Ковалів – вона надіслала до редакції чудовий вірш, написаний Тетяною Бойцун:

Іще один прожи́то нами рік,
Мов книги перегорнута сторінка;
Ось так людськи́й зліта́ поволі вік
У напрямку, де вічності зупинка.
Іще один відрізок чималий
Життєвої тернистої дороги,
Й усе, що зустрічається на ній –
Поразки, смутки, болі і тривоги.

 

Колектив сайту «Кобза» в особі Василя Коломацького привітав український активіст і правозахисник із Карелії Андрій Литвин

Щиро вітаю Вас, пане Василю, з різдвяно-новорічними святами!

Хай прийдешній 2021 рік буде кращим за 2020!

Колектив сайту отримав листівку з новорічно-різдвяними вітаннями від НТШ (Канада)

Редакція «Кобзи» отримала новорічно-різдвяне вітання від Наукового товариства імені Шевченка зі штаб-квартирою в Канаді. Товариство було створено 1873 року у Львові і  сповідує Шевченкові ідеали служіння Україні та переймається проблемами українознавства.

Редакція сайту «Кобза – українці Росії» щиро вітає своїх читачів і всіх українців РФ із Новим роком та Різдвом Христовим

Ось ми й підводимо риску під ще одним роком, що добігає кінця...

2020-й був складним і важким роком, адже світ накрила небачена пошесть – пандемія COVID-19. Цей рік, поза будь-яким сумнівом, змінив світ, змінив усіх нас. Стало зрозумілим, наскільки незахищеним є людство, якому загрожують подібні лиха. І чи не час сьогодні замислитись над ціною людського життя, а в цілому – про загальнолюдські цінності.

Редакція «Кобзи» висловлює щирі співчуття Олександру Гвоздику з приводу смерті його дружини Ольги

Із України надійшла трагічна звістка: нашого колегу й товариша, члена редакційного колективу «Кобзи» Олександра Гвоздика спіткало невтішне горе – раптово пішла з життя його вірна дружина й соратниця Ольга Шептунова

Ольга Юльянівна Шептунова народилася 28 вересня 1958 р. в родині селянина, вихідця з Західної України. Дитинство її пройшло на Кубані, а більшу частину свого свідомого життя вона прожила в Україні. Останні 15 років своєї трудової біографії присвятила роботі в Сумській обласній державній телерадіокомпанії: асистент звукорежисера, асистент режисера, режисер телебачення. Створила електронний архів і  систему цифрової архівації відеоматеріалів телекомпанії, за  що їй сьогодні вдячні журналісти та історики області.

Дорогі читачі «Кобзи»!
Дорогі українські активісти!

Вітаючи вас з Днем Незалежності України,  ми звертаємося насамперед до українців Росії. Їм, особливо починаючі із 2004 року,  довелося найтяжче у зомбованому офіційними російськими ЗМІ  середовищі відстоювати право України на національне життя, дійсно самостійну, незалежну  від «старшого брата» внутрішню і зовнішню політику, українську історію та національну ідентичність. Кожен з них  робив це як міг. Хто політичними акціями, а хто просто концертами українських самодіяльних колективів, доводячи унікальну  самобутність української культури, а тим самим і  української держави. Свій важливий внесок у цю справу робили і роблять сьогодні і наші кореспонденти в Росії.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка