Повідомлення редакції

Сьогодні митрополит Богородський Адріан (Старина) відзначає свій 75-річний ювілей

Редакція сайту «Кобза» щиро вітає давнього друга редакції, активного учасника всеросійського та світового українського діаспорного руху зі славною датою! Прикметно, що ювілей митрополита Адріана збігся з подіями, які мають доленосне значення для українського православ’я: сьогодні у Києві проходить Архієрейський Собор УПЦ (КП) з підготовки об’єднавчого Собору, що стане останнім кроком на довгому шляху відновлення історичної справедливості і створення єдиної Української помісної автокефальної церкви. Зичимо Владиці міцного здоров’я і духовних сил для подальшого служіння людям і Українській Церкві!

Українці Росії очікують позитивних змін після Світового Конгресу

Дорогі читачі!

У Києві відкривається український форум – Світовий Конгрес Українців. Проминули п’ять років від попререднього Конгресу, що проходив у Львові, і ось представники українських діаспор з десятків країн знову, як ті лелеки, повертаються до рідних порогів – в Україну!

Серед багатьох позитивних емоцій, які ми відчуваємо, є й часткова тривога за стан світового українства. Не належним чином працював Світовий Конгрес Українців, були ослаблені Комісії СКУ, керівництво СКУ приділяло мало уваги українцям Росії. Про всі ці проблеми ми вже писали. Нас також тривожить той факт, що протягом п’яти років ми майже не  бачили роботи Представника в СКУ від Росії Валерія Семененка (Москва). Не можна сказати, що його ім’я зовсім випало з інформаційного поля, адже у нього за цей час власті Росії провели хатній обшук (у справі Бібліотеки української дітератури у Москві), «Кобза» виступила на його захист від тиску московської влади. Після цього пан Валерій якийсь час мусив жити в Україні, цілком логічно очікуючи нових репресій. Нині, після завершення «бібліотечної справи», він знову мешкає в Москві. Ми всі пам’ятаємо про ці події, і розуміємо непрості умови, в яких він працює. Тим не менше, будь-який професійний громадський діяч має оприлюднювати плани роботи, звітувати за свою роботу, виступати у пресі, писати правозахисні листи, об’єднувати активістів у спільних проектах. Навіть просто писати листи активістам, обмінюючись інформацією. Тобто бути помітним і активним.  Майже нічого із цього ми, на жаль, не бачили з боку пана Валерія. Одна справа потерпати, інша справа працювати. Перша – пасив, друга – актив. Нагадаємо, що слово «активіст» походить від поняття бути активним. Навіть сама мова підказує, що Валерій Семененко мусив працювати на посаді.

У Сумах проходить круглий стіл «Мова як основа української національної  ідеї та Соборності України»

Дорогі учасники круглого столу «Мова як основа української національної  ідеї та Соборності України»!

Вас вітає редакція громадського сайту «Кобза – українці Росії», інтернет-ресурсу, який представляє інтереси української діаспори в Росії. Ви можете уявити, з якими проблемами стикаються російські українці в нинішніх умовах, і наскільки ми заздримо українцям в Україні просто за право зібратися на круглий стіл і публічно поговорити про українську мову. В Росії це немислимо! Наведу промовистий факт: переписи населення свідчать, що українська діаспора Росії асимілюється на 30% кожні десять років. Ось як діє сірчана кислота «русского міра» на етнічні меншини в РФ.

14 жовтня – день, щедрий на визначні свята, з якими редакція «Кобзи» щиро всіх вітає

Редакція сайту «Кобза» щиро вітає все світове українство зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем захисника України та Днем українського козацтва!

Свято Покрови вважається святом воїнів і їх рідних. В цей день матері, дружини та наречені воїнів просять Богородицю захистити їх синів і коханих і вірять, що цього дня молитва має особливу силу.

Народна мудрість вчить: друзі пізнаються в біді. Одним із таких друзів українців у Росії, який у складний для сайту «Кобза» час надає йому  безкорисливу спонсорську допомогу, є президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин Володимирович Макаренко

Із його  їм’ям ось вже 15 років поспіль нерозривно  пов’язаний розвиток зовнішньоекономічних зв’язків Сумського регіону. Початком багатьох міжнародних договорів зі співробітництва у сферах економіки, науки, культури, торгівлі, які має сьогодні ця прикордонна з Російською Федерацією область, були саме ініціативи і попередня  копітка робота очолюваної ним ТПП. Сама ж Сумська торгового-промислова палата завдяки зусиллям  її президента виросла з колись непомітної посередницької структури в один із найкращих в Україні центрів  прогресивних ідей для  становлення цивілізованих ринкових відносин, надійного партнера регіональних бізнес-кіл.

26 серпня виповнюється десять років із дня смерті Анатолія Коломацького

Дорогі читачі!

26 серпня виповнюється десять років із дня смерті Анатолія Коломацького – педагога, патріота, інтелектуала і патрона мистецтв.

Анатолій Коломацький посідав помітне місце серед сумської інтелігенції в останні два десятиліття перед набуттям Україною Незалежності. На його кварирі часто збиралася краща патріотична сумська інтелігенція. Тут велися розмови про мистецтво, літературу, про політику, про в’язнів сумління, про долю України, про майбутні зміни, що можуть вивести Україну на кращий шлях. В цей час на зустрічах був присутній син Василь Коломацький, тоді ще школяр, який вбирав ідеї Незалежності та Свободи, як кажуть, із перших рук. Саме завдяки цьому інтелектуальному імпульсу він ще в юності сформував свою життєву позицію і багато років займається громадською роботою.

Редакція сайту «Кобза» вітає всіх українців з Днем Незалежності України

Редакція сайту «Кобза» щиро вітає українців Росії та все світове українство з особливим і величним святом – Днем Незалежності України!

27 років Україна будує свою державність, рухається у бік інтеграції з розвиненим і демократичним західним співтовариством. Помилково думати, що незалежність впала до ніг України як перезрілий плід: упродовж століть  за неї поклали життя десятки і сотні тисяч справжніх синів Вітчизни. Але й сьогодні за Свободу, як найвищу цінність для кожної людини чи держави, доводиться проливати кров і гинути у нерівній боротьбі з ворогом, який мріє повернути волелюбний український народ до московського стійла. Свобода і Незалежність ніколи не даються легко – за них треба боротись, і якщо потрібно – вмирати.

Віримо: це останній бій України во ім’я Правди й Свободи! І він буде переможним!

Ще раз вітаємо весь український світ, кожного українця  з Днем Незалежності України! Хай буде мир і щастя у ваших родинах, а над Україною височіє чисте й безхмарне небо!

Редакція «Кобзи» щиро вітає справжню українку в Росії Ларису Скрипникову з Днем народження

Лариса Скрипникова для українців Росії не потребує особливого представлення: ця скромна інтелігентна жінка давно і самовіддано плекає українську справу в РФ і має заслужений авторитет серед російського українства, визнання й нагороди від Української держави.

Коротко охарактеризувати постать Лариси Григорівни зуміла директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська, написавши у Фейсбуці в січні минулого року такі слова: «Дорога пані Ларисо, Ви неймовірна Жінка! Щаслива, що знаю Вас!»

Здається, кожен обізнаний з діяльністю пані Лариси чи знайомий з нею особисто, міг би підписатися під цими лаконічними, але надзвичайно ємкими словами.

Cторінка «Кобзи» з’явилася в популярній соціальній мережі Facebook

Сайт «Кобза – українці Росії» постійно розвивається, змінюється, вдосконалюється. Так діють всі сучасні медіа, адже цього вимагає час. Нещодавно оновився склад редакції, а наступним кроком стала поява сторінки «Кобзи» в одній із найбільш популярних світових соціальних мереж – Facebook.

Сьогодні український активіст із Владивостока В’ячеслав Бубнюк відзначає свій День народження

Пан В’ячеслав давно і плідно працює в українському русі Росії і є одним із активних і послідовних представників «Зеленого клину». Він очолює українське Товариство «Просвіта» у Владивостоці, здійснює духовну службу в місцевій громаді, що відноситься до Української Православної Церкви Київського Патріархату, бере активну участь у діаспорних форумах, що проводять обидві світові діаспорні надбудови – Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР) та Світовий Конгрес Українців (СКУ).

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s