Повідомлення редакції

Редакція «Кобзи» висловлює щирі співчуття Олександру Гвоздику з приводу смерті його дружини Ольги

Із України надійшла трагічна звістка: нашого колегу й товариша, члена редакційного колективу «Кобзи» Олександра Гвоздика спіткало невтішне горе – раптово пішла з життя його вірна дружина й соратниця Ольга Шептунова

Ольга Юльянівна Шептунова народилася 28 вересня 1958 р. в родині селянина, вихідця з Західної України. Дитинство її пройшло на Кубані, а більшу частину свого свідомого життя вона прожила в Україні. Останні 15 років своєї трудової біографії присвятила роботі в Сумській обласній державній телерадіокомпанії: асистент звукорежисера, асистент режисера, режисер телебачення. Створила електронний архів і  систему цифрової архівації відеоматеріалів телекомпанії, за  що їй сьогодні вдячні журналісти та історики області.

Дорогі читачі «Кобзи»!
Дорогі українські активісти!

Вітаючи вас з Днем Незалежності України,  ми звертаємося насамперед до українців Росії. Їм, особливо починаючі із 2004 року,  довелося найтяжче у зомбованому офіційними російськими ЗМІ  середовищі відстоювати право України на національне життя, дійсно самостійну, незалежну  від «старшого брата» внутрішню і зовнішню політику, українську історію та національну ідентичність. Кожен з них  робив це як міг. Хто політичними акціями, а хто просто концертами українських самодіяльних колективів, доводячи унікальну  самобутність української культури, а тим самим і  української держави. Свій важливий внесок у цю справу робили і роблять сьогодні і наші кореспонденти в Росії.

Пишемо історію української діаспори в рамках «Дослідного проекту сайту «Кобза»

Шановні друзі-читачі!

Час - невблаганний, і все менш залишається живих свідків діяльності українських організацій в Росії, в тому числі того надзвичайного підйому національної самосвідомості в середовищі діаспори, якими були позначені  90-рокі минулого століття і перші роки «нульових». Що ми залишимо тим молодим етнічним українцям, які виросли в умовах  обмежень всього українського в РФ, аби вони пам’ятали де їхня історична Батьківщина і якого вони роду, знали її мову і культуру і пишалися тим, що вони українці?

Сайт «Кобза - українці Росії» з самого початку свого заснування збирає, досліджує  і публікує матеріали, які у купі своїй є фактично електронною книгою з історії життя української діаспори в Росії. У нас існує «Дослідний проект сайту «Кобза», який ставить на меті  дослідження діаспори. Достатньо згадати такі цикли статей як «Стародубщина», «Ногінський документ», «Демографічна карта українців Росії», «Ні – убивствам і розправам!», «Полеміка АУГР з московською групою», «Українці Камчатки», серія інтерв’ю з українським художником Леонтієм Костуром про мистецьке життя в радянській Росії. Зараз розпочато нове дослідження історії і стану українських історичних і культурних пам’яток в РФ.

Українська діаспора РФ стурбована тим фактом, що російські терористи, затримані 7 липня ц.р. в Києві, були видворені з України без суду і слідства – «гуманітарно»

Шановний пане Президенте!

В той час, як Росія веде агресивну політику щодо України, а сотні українських патріотів перебувають у російських застінках, Україна вільно повертає Москві двох терористів, що були членами збройних формувань, працювали на російські спецслужби, брали участь у військових конфліктах на території різних країн і планували вчинення тяжких  злочинів на території України. Їх відпустили без суду і слідства, без взяття під варту та наступного обміну.

Лідеру української діаспори в Росії Василю Бабенку – 70!

20 червня виповнилося 70 років визнаному  лідерові  української спільноти Росії кінця XX — початку XXI сторіччя, одному  з організаторів і багаторічному керівникові  Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар», вченому та педагогу  Василю Яковичу  Бабенку. Людині, чиє ім’я без перебільшення є символом українства, а життя прикладом самовідданого служіння своїй етнічній Батьківщині.

16 червня свій 73-й день народження святкує геніальний український художник, скульптор Леонтій Феофанович Костур з міста Суми.  Він народився в бідній родині в селі Теклівка Шаргородського району на Вінничині. Малювати почав з 12 років, а у 16-17 років у Москві і в Ленінграді його вже називали генієм і  пророчили велике майбутнє в художньому світі. Втім, оригінальна творча манера юного Леонтія, його самобутній талант, його незалежний світогляд і нестандартне сприйняття оточуючої дійсності не могли  вільно розвиватися і бути сприйнятими в Радянському Союзі. Життєвий і творчий шлях Леонтія Костура видався дуже нелегкими, але саме такі випробування, як він вважає, і зробили його несхожим на інших творцем, справжнім  Художником.

Великоднє вітання від редакції «Кобза-українці Росії»

Шановні українці Росії, земляки, читачі сайту!

Христос Воскрес!

Щиро вітаємо вас з Великоднем! Кажуть, що у цей день Христос був присутнім у кожному храмі, у кожній домівці, і в душі у кожного українця – і в Україні, і у діаспорі. Українці моляться Христу і в Ногінську, Московської області, і в Білгороді, і у Владивостоку, і у Башкортостані та Казані, і по всій Росії, де є діаспора, а також і у златоверхому Києві, і по всій Україні. У Христі єднаймося!

 

Вітаємо головного редактора сайту «Кобза – українці Росії» із ювілеєм!

Дорогий пане Василю! Прийміть від колег по «Кобзі», її кореспондентів та читачів найщиріші вітання із Вашим 55-річчям!

Дякуючи Вам, засновнику і керівникові  «Кобзи», вже впродовж 19-ти років і українці Росії й читачі в Україні мають можливість дізнаватися про життя діаспори, її друзів  і активістів, кращих пропагандистів української культури поза межами Батьківщини. Сьогодні, коли  сайт, залишився, на жаль, фактично єдиним незалежним джерелом інформації про українські громади в Російській Федерації і голосом їхніх прав, стає особливо помітним Ваше вміння бачити коріння тих чи інших політичних процесів та їхні можливі наслідки. 

Ми прагнемо у слові зберегти шлях нашої діаспори для нащадків

Дорогі читачі!

«Кобза» опублікувала свій шеститисячний матеріал. Це добрий привід   згадати історію сайту і журналістів, які  працювали в редакції протягом довгих років.

Заснував сайт «Кобза - українці Росії» Василь Коломацький у 2001 році. Перший матеріал було опубліковано 6 червня 2001 року, за збігом обставин  у День журналіста України. В цей час пан Василь вже п’ять років проживав у Канаді, багато займався громадською роботою в Комісії Людських та Громадянських Прав Світового Конгресу Українців і бачив, що багато цікавих документів про діаспору в  Росії може бути поширено в Інтернеті. Для цього і був створений сайт «Кобза».

Український вуз подякував головному редактору «Кобзи» за значний внесок у дослідження історії університету

До Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка 16 жовтня завітали дослідники історії Сумщини -  письменник, випускник цього вишу  Аркадій Поважний, та представник української діаспори в Канаді, головний редактор сайту «Кобза» Василь Коломацький. Про це повідомляє сайт СумДПУ.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка