Повідомлення редакції

Редакція «Кобзи» щиро вітає справжню українку в Росії Ларису Скрипникову з Днем народження

Лариса Скрипникова для українців Росії не потребує особливого представлення: ця скромна інтелігентна жінка давно і самовіддано плекає українську справу в РФ і має заслужений авторитет серед російського українства, визнання й нагороди від Української держави.

Коротко охарактеризувати постать Лариси Григорівни зуміла директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська, написавши у Фейсбуці в січні минулого року такі слова: «Дорога пані Ларисо, Ви неймовірна Жінка! Щаслива, що знаю Вас!»

Здається, кожен обізнаний з діяльністю пані Лариси чи знайомий з нею особисто, міг би підписатися під цими лаконічними, але надзвичайно ємкими словами.

Cторінка «Кобзи» з’явилася в популярній соціальній мережі Facebook

Сайт «Кобза – українці Росії» постійно розвивається, змінюється, вдосконалюється. Так діють всі сучасні медіа, адже цього вимагає час. Нещодавно оновився склад редакції, а наступним кроком стала поява сторінки «Кобзи» в одній із найбільш популярних світових соціальних мереж – Facebook.

Сьогодні український активіст із Владивостока В’ячеслав Бубнюк відзначає свій День народження

Пан В’ячеслав давно і плідно працює в українському русі Росії і є одним із активних і послідовних представників «Зеленого клину». Він очолює українське Товариство «Просвіта» у Владивостоці, здійснює духовну службу в місцевій громаді, що відноситься до Української Православної Церкви Київського Патріархату, бере активну участь у діаспорних форумах, що проводять обидві світові діаспорні надбудови – Українська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР) та Світовий Конгрес Українців (СКУ).

Редакція «Кобзи» закликає українців РФ надсилати українському політв’язневі Олегу Сенцову, який голодує в російській колонії вже 47-й день, листівки або листи зі словами моральної підтримки

Нещодавно в декількох книжкових магазинах Москви правозахисна організація «Меморіал» розповсюджувала листівки з портретом радянського дисидента Анатолія Марченка, який у 1986 році, перебуваючи у в’язниці, оголосив голодування. Він не вимагав свободи для себе – він вимагав звільнення всіх політичних в'язнів в СРСР («Кобза» нещодавно опублікувала матеріал про цю мужню людину). На жаль, Марченко загинув у радянській тюрмі, не витримавши тортур, голодування і не дочекавшись звільнення, хоч на вулиці вже вирувала горбачовська «перебудова». На звороті листівки містились адреса ув’язнення українського режисера Олега Сенцова, його прізвище, ім’я та по батькові.

Открытое обращение редакции сайта «Кобза – украинцы России» к Владимиру Путину по поводу освобождения из колонии голодающего украинского режиссера Олега Сенцова

Господин Президент!

Сегодня проходит сорок третий (!) день бессрочной голодовки Олега Сенцова, которую он проводит в заключении в исправительной колонии №8 города Лабытнанги (Ямало-Ненецкий автономный округ, РФ). Уже сама смена южного крымского климата на суровый северный является для организма любого человека огромным стрессом и испытанием на выносливость. Если же к этому добавить голодовку – станет вполне очевидным, что ситуация с Сенцовым близится к возможному трагическому исходу и мы намерены высказать свое мнение и тревогу по этому поводу. Украинская общественность России в большой мере присоединяется к нашим словам.

Голодовка Олега Сенцова напоминает аналогичную бессрочную голодовку народного депутата Украины Надежды Савченко. Заключенные практически всегда голодают в знак протеста против несправедливого приговора или нарушения их прав во время отбывания наказания. В глазах общества такие люди являются мучениками, добровольно идущими на смерть за свои убеждения. Их жизнь и борьба приковывает внимание миллионов людей во всем мире.

Цікаво подумати, чому діаспорний сайт дожив до такого поважного віку

Дорогі читачі!

Сьогодні нашому сайтові, нашій редакції і нашій справі виповнюється сімнадцять років! Саме 6 червня 2001 року в Інтернеті з’явився новий інформаційний ресурс, який зробив свою першу публікацію (принагідно зазначити, що саме 6 червня в Україні відзначається День журналіста, з чим ми вас щиро вітаємо). На той час у редакції була одна особа – Василь Коломацький (Канада). У серпні того ж року нас стало двоє – директором сайту став професор Стефан Паняк із Єкатеринбурга. Стефан Григорович обіймав цю посаду близько 15 років.

Олександр Гвоздик буде допомагати із фінансами та зв’язком із Сумами

Дорогі читачі!

Повідомляємо, що наш колектив поповнився ще одним учасником. Олександр Гвоздик із міста Сум погодився працювати у нашому колективі. В його обов’язки входитиме допомога редакції із фінансуванням нашого бюджету. Це дуже важлива справа, оскільки робота працівників «Кобзи» оплачується, отже ми мусимо збирати річний бюджет у розмірі 2700 ам. дол. для того, щоб регулярно оновлювати сайт і тримати його на належному професійному рівні.

Прохаємо кореспондентів надсилати свої репортажі

Дорогі читачі!

У зв’язку з особистими обставинами (черговий період пошуку роботи), Василь Коломацький тимчасово передає обов’язки Головного редактора сайту Віктору Гіржову. Термін передачі обов’язків – шість місяців: з травня до листопада цього року.

Ми гадаємо, що немає потреби представляти читачам пана Віктора – він найбільш відомий журналіст, що пише про українців у Росії, в цій ділянці він працює понад десять років. Нагадаємо лише, що пан Віктор приєднався до нашої редакції у липні минулого року.

Василь Коломацький залишається на посаді директора сайту і відповідає за кадри та фінанси.

Запевняємо читачів, що «Кобза» працюватиме у звичному режимі. Прохаємо кореспондентів надсилати ваші репортажі і повідомлення на наші редакційні адреси: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Редакція сайту «Кобза – Українці Росії»

 

Невже ДВА вже забагато?

Шановні колеги!

Ми із здивуванням прочитали коментарі в Групі «Громада українців Росії», в яких нашого головного редактора Василя Коломацького звинувачено за трьома пунктами:

1)      Передрук матеріалів Групи без посилання (це названо конкретно – «крадіжкою»).

2)      В «підігруванні російській владі», шляхом штучного накручування кількості українських організацій у Росії.

3)      Консультуванням Володимира Волкова, автора дисертації "УКРАЇНСЬКА ДІАСПОРА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ: ІНСТИТУЦІЙНИЙ, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА КУЛЬТУРНИЙ АСПЕКТИ (1991 - 2010 рр.).

Також маємо редакційне прохання

Дорогі читачі!

З 17 лютого ц.р. наш сайт не працював близько двох тижнів. Ми перепрошуємо за цей прикрий збій у нашій роботі.

Причиною збою стала накладка кількох подій і наш невірний аналіз ситуації. По-перше, трапився технічний збій (про що ми зрозуміли із запізненням). По-друге, стався він в момент продовження контракту за хостинг. По-третє, в цей же час Василь Коломацький перебував в Україні з довгим візитом (і з обмеженими фінансами), а тому не міг повноцінно вирішувати організаційні питання. Таким чином, лише після повернення Коломацького до Канади ми змогли проплатити хостинг, а вже потім вирішити технічну проблему. Це, напевно, був найдовший збій у роботі, принаймні за останні 5-7 років. Ще раз приносимо вибачення. Тих, хто турбувався, можемо запевнити: ФСБ не мала жодного стосунку до цієї події − вина цілком наша.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s