Повідомлення редакції

Лідеру української діаспори в Росії Василю Бабенку – 70!

20 червня виповнилося 70 років визнаному  лідерові  української спільноти Росії кінця XX — початку XXI сторіччя, одному  з організаторів і багаторічному керівникові  Республіканського національно-культурного центру українців Башкортостану «Кобзар», вченому та педагогу  Василю Яковичу  Бабенку. Людині, чиє ім’я без перебільшення є символом українства, а життя прикладом самовідданого служіння своїй етнічній Батьківщині.

16 червня свій 73-й день народження святкує геніальний український художник, скульптор Леонтій Феофанович Костур з міста Суми.  Він народився в бідній родині в селі Теклівка Шаргородського району на Вінничині. Малювати почав з 12 років, а у 16-17 років у Москві і в Ленінграді його вже називали генієм і  пророчили велике майбутнє в художньому світі. Втім, оригінальна творча манера юного Леонтія, його самобутній талант, його незалежний світогляд і нестандартне сприйняття оточуючої дійсності не могли  вільно розвиватися і бути сприйнятими в Радянському Союзі. Життєвий і творчий шлях Леонтія Костура видався дуже нелегкими, але саме такі випробування, як він вважає, і зробили його несхожим на інших творцем, справжнім  Художником.

Великоднє вітання від редакції «Кобза-українці Росії»

Шановні українці Росії, земляки, читачі сайту!

Христос Воскрес!

Щиро вітаємо вас з Великоднем! Кажуть, що у цей день Христос був присутнім у кожному храмі, у кожній домівці, і в душі у кожного українця – і в Україні, і у діаспорі. Українці моляться Христу і в Ногінську, Московської області, і в Білгороді, і у Владивостоку, і у Башкортостані та Казані, і по всій Росії, де є діаспора, а також і у златоверхому Києві, і по всій Україні. У Христі єднаймося!

 

Вітаємо головного редактора сайту «Кобза – українці Росії» із ювілеєм!

Дорогий пане Василю! Прийміть від колег по «Кобзі», її кореспондентів та читачів найщиріші вітання із Вашим 55-річчям!

Дякуючи Вам, засновнику і керівникові  «Кобзи», вже впродовж 19-ти років і українці Росії й читачі в Україні мають можливість дізнаватися про життя діаспори, її друзів  і активістів, кращих пропагандистів української культури поза межами Батьківщини. Сьогодні, коли  сайт, залишився, на жаль, фактично єдиним незалежним джерелом інформації про українські громади в Російській Федерації і голосом їхніх прав, стає особливо помітним Ваше вміння бачити коріння тих чи інших політичних процесів та їхні можливі наслідки. 

Ми прагнемо у слові зберегти шлях нашої діаспори для нащадків

Дорогі читачі!

«Кобза» опублікувала свій шеститисячний матеріал. Це добрий привід   згадати історію сайту і журналістів, які  працювали в редакції протягом довгих років.

Заснував сайт «Кобза - українці Росії» Василь Коломацький у 2001 році. Перший матеріал було опубліковано 6 червня 2001 року, за збігом обставин  у День журналіста України. В цей час пан Василь вже п’ять років проживав у Канаді, багато займався громадською роботою в Комісії Людських та Громадянських Прав Світового Конгресу Українців і бачив, що багато цікавих документів про діаспору в  Росії може бути поширено в Інтернеті. Для цього і був створений сайт «Кобза».

Український вуз подякував головному редактору «Кобзи» за значний внесок у дослідження історії університету

До Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка 16 жовтня завітали дослідники історії Сумщини -  письменник, випускник цього вишу  Аркадій Поважний, та представник української діаспори в Канаді, головний редактор сайту «Кобза» Василь Коломацький. Про це повідомляє сайт СумДПУ.

Визначено переможця 2019 року в номінації  «Друг України у Росії»

Дорогі читачі!

Редакція «Кобзи»  визначила переможця ще у одній щорічній номінації за підсумками 2019 р. -  «Друг України у Росії». Цього разу ним став політичний аналітик, керівник  Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко  з Москви.

«Українцями року» в Росії визнано Людмилу Найденко та Володимира Павука

Дорогі читачі!

Редакція визначила переможців у щорічній номінації Кобзи «Українець року у Росії».

В номінації «Українець року у Росії» − два переможці: Людмила Найденко (Нижньокамськ) та Володимир Павук (Новосибірськ).

Заслуги Людмили Найденко визначено таким чином:

- за багаторічне самовіддане служіння українській діаспорі,

- за популяризацію української культури в Росії та розвиток українського шкільництва,

- за активну інформаційну діяльність у несприятливих умовах щодо українських ЗМІ у Росії.

Редакція сайту «Кобза – українці Росії» щиро вітає з Новим 2020-м роком і Різдвом Христовим своїх читачів та всю українську громаду РФ

Шановні українці Росії, дорогі читачі «Кобзи»!

Позаду 2019-й рік. Рік, що був наповнений, можливо як ніколи, радісними і сумними подіями.  Але, на відміну від попередніх років, завершуючи свою ходу, він подарував нам, хоч поки що й маленьку, але надію.  Хочеться вірити, що відновлення переговорів у нормандському форматі, вересневий  і грудневий обміни полоненими – найголовніші події  року, що минув, стануть першими кроками на шляху подолання політичного і військового протистояння Росії та України. Можливо, Москва погодиться із очевидним для всіх фактом існування незалежної України і запропонує більш цивілізовані відносини, базовані не на «дружбі», а на міжнародному праві. У це хочеться вірити в Новому році.

«Кобза» вітає преосвященного митрополита Богородського Адріана з Днем народження

Редакція сайту «Кобза – Українці Росії» щиро вітає митрополита Адріана – керуючого Богородською єпархією Православної Церкви України з підмосковного Ногінська, з Днем народження.

Владика Адріан відомий в Росії не лише як невтомний пастир – він також є активним учасником українського громадського руху в цій країні, патріотом України. Наш сайт визнав митрополита Адріана переможцем у номінації «Українець року в Росії» за 2017-й рік.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка