Пропаганда,  в умовах коли захлиснувся путінський бліц-криг,  зараз головна зброя Кремля

Перше, що зробив загін Гіркіна у 2014 році на захопленій території у Слов'янську – відключив українські телеканали та включив мовлення російських каналів (фактично каналів  спецпропаганди, розрахованих на «промивання мозку»).  Гіркін залишив Слов'янськ на четверту добу після падіння вежі телеретранслятора на горі Карачун. Але ця тактика продовжується і сьогодні, у 2022 році.

Нагадаємо, що 1 березня окупанти обстріляли телевежу у Києві, є один загибли і поранені.  2 березня російські війська стріляли по телевізійній вежі в ХарковіЛисичанську та Коростені. 6 березня російська авіація знову обстріляла телевежу в Харкові. 8 березня у Бердянську російські окупанти захопили радіостанцію “Азовська хвиля”, там ж (повідомлення від 9 березня)  журналістів під дулами автоматів змушують транслювати на радіо російську пропаганду

І ще з стрічки останніх новин: у Старобільському районі Луганської області окупанти вимкнули трансляцію українських телеканалів, а 14 березня завдали ракетного удару по телерадіовежі в селі Винарівка Білоцерківського району Київської області, того ж дня  обстріляли й пошкодили телевізійну вежу у Рівненському районі, а  9 березня Білопільську телевежу  у Сумській області. Цей список можна продовжувати і далі.  

Одним із тодішніх завдань загону Гіркіна був, на словах, захист росіян від міфічних «фашистів». А якщо по факту - позбавити місцеве населення доступу до української інформації та підключити його до військової пропаганди агресора, яка вже без передиху розповідатиме і про київську «хунту» і українських «нациків-фашистів».

Спецпропаганда – в умовах коли захлиснувся путінський бліц-криг,  головна зараз зброя Кремля, мета якої посадити українців на  останкінську голку. Після цього за певних умов можна, за його задумом,  формувати на підконтрольних Росії територіях «народну міліцію» та поступово виводити війська, за зіничною формулою «Піпл схаває».

Політика Кремля і його інформаційні меседжі цілком відповідають меседжам тоталітарного режиму, описаному Дж.Оруелом в його антиутопічному романі «1984»: «Війна – це мир», «Свобода – це рабство», «Незнання – це сила». Згадайте останні промови Путіна – один до одного.

Інформаційні автократії навчилися вчиняти злочини у всіх на очах і при цьому уникати відповідальності. За допомогою спецпропаганди можна звинуватити в злочині жертву або посіяти сумнів, що злочин мав місце. З іншого боку Україна має відповісти на це своїми трансляціями. Люди і в Україні, і в Росії хочуть мати доступ до всіх джерел, щоб скласти свою особисту думку, щодо війни в Україні.

І це, мабуть, найдешевший спосіб запобігти ядерній війні, якою погрожує Україні і світові кривавий кремлівський диктатор. Наприклад, запустити російські версії топ-каналів новин і безкоштовно транслювати їх на Росію з супутника і в інтернеті. Адже російські громадяни сьогодні відчувають брак правдивої інформації про події в Україні, кількість загиблих (вже більше 12 тисяч)  і поранених співвітчизників.

Звичайно ж, Кремль у свою чергу блокуватиме інтернет і ставитиме глушилки на супутник. Він це вже робить,  обмежуючи правдиву інформацію. Але навіть розкидати над Росією з повітряних куль флешки з новинами дешевше, ніж вести війну.

Олег Дибич, читач «Кобзи»

На світлині: Сучасні російські ЗМІ очима карикатуристів

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка