Заклик до українців-демократів 23 січня вийти на вулиці на захист Олексія

Дорогі українські демократи Росії! Колись у доленосному 1991 році у Москві на барикадах Білого дому був загін під назвою «Українська сотня». В ньому було коло ста москвичів українців, які вийшли на захист демократії у Росії проти заколотників із ГКЧП. Сьогодні ситуація у чомусь аналогічна 91-му року.

У країні на практиці відсутня законна влада. На папері вона ніби є, але фактично її немає. Вибори, за загальною думкою, фальшовані при всьому правлінні Путіна, тобто двадцять років. Конституція в минулому році незаконно «обнулила» терміни Путіна і зробила його «вічним». Сім років (!) триває кривава війна між Україною і Росією, яку не можна було б навіть уявити, якщо б президентом був не Путін. Економіка, медицина, наука і культура знаходяться у плачевному стані – Росія не може навіть виробити вакцину в необхідному обсязі, госпіталі переповнені. В політиці ми бачимо «стабільну» однопартійність, поєднану із постійними вбивствами опозиційних політиків, згадаємо при цьому і наших трьох колег – А.Криля, В.Побурінного та В.Сенишина. Я впевнений, що вбивства наших колег на совісті Путіна, який грубо зачищав українське поле Росії, готуючись до Криму. Напад на Тараса Дудка і подальша хвороба нашого незабутнього лідера, майже напевне, на його ж совісті.

Але у країні є опозиція, лідером якої є Олексій Навальний. Сьогодні цей політик, що щойно повернувся із лікування від отруєння, що залишилося не розслідуваним, був арештований владою на 30 діб «до суду». Знаючи відоме й підтверджене доказами бажання влади отруїти і позбутися Олексія, і зважаючи на його особистий заклик під час суду, я закликаю вас виходити на вулиці із мирними протестами. Робіть так, як це робили українці під час двох Майданів, а також як це робить нині народ Білорусі, та як вже більше півроку виходять на вулиці українці Хабаровська (адже у Хабаровську проживають нащадки переселенців з України). Давайте разом захистимо Олексія від нового замаху «бункерного старця», - як після повернення назвав Навальний відомого «фігуранта із Кремля». Олексій нині перебуває в руках силовиків і є особливо беззахисним проти отруйників-катюг. Не дамо здійснитися найгіршим планам.

Будь ласка, виходьте на вулиці і вимагайте звільнення Олексія зараз! Не дамо злочинному режиму забрати у нас найвірнішого і найчистішого сина Росії! Штаб Олексія об’явив перший загальноросійський протест 23 січня. Будемо разом в цей день з усією демократичною Росією!

А далі Олексій Навальний вкаже країні більш природній шлях розвитку, приведе Росію в сім’ю європейських народів. Він це зможе з нашою допомогою!

Не будьте байдужими і вірте у перемогу!

Василь Коломацький, головний редактор «Кобзи»

Додатково:

https://www.svoboda.org/a/31050886.html

https://www.svoboda.org/a/31050090.html

https://www.sibreal.org/a/31050487.html

Несколько слов по итогам 17 января 2021 год:

Самым вероятным оказался самый банальный сценарий: Навальный задержан при пересечении границы по постановлению ФСИН о розыске, датированному 29 декабря прошлого года (за сутки до истечения условного срока по делу «Ив Роше», решение по которому признано ЕСПЧ незаконным).

Суд по замене условного наказания на реальное уже был назначен на 29 января, но срок задержания Навального не может превышать 48 часов, и не ФСИН вправе провести задержание, а полиция. Возможно, суд состоится раньше, то есть исполнение решения о «закрытии» Навального ускорят.

Опасаясь протеста, власти в последний час приняли решение перевести посадку самолета из Внуково в Шереметьево, сломали и частично блокировали авиасообщение над Москвой и работу минимум двух аэропортов, разрушили расписание тысяч людей, задержали более 50 человек без всякой необходимости.

Все эти действия показывают несколько вещей, которые при всей внешней хаотичности поведения складываются в одну картину.

1. Власти боятся протеста. Любое усиление протеста вызывает у них инстинктивное ожесточение, прямо говоря, озверение. Черту недопустимого они перешли. Пространства для переговоров нет, потому что никакого намерения вести переговоры у властей нет.

2. Власти боятся Навального. Человек, который не боится и говорит о том, что не боится, опасен для них. Убить не получилось, испугать не смогли, в эмиграцию не выдавили, осталось тюремное заключение.

3. Формальная законность властей не волнует. Любое беспредельное решение суда, вступившее в силу, их полностью устраивает. Закон и право стали несовместимы.

4. Никакого понимания перспективы у властей нет, и оно им не нужно. Они действуют здесь и сейчас, решая только тактические задачи «на отбой». «Отбились» сегодня – задача решена. Цена вопроса не волнует.

5. Никто не находится в безопасности. Навальный не находится в безопасности точно. Может произойти всё, что угодно, включая случайное убийство. Однажды приняв такое решение, они будут исходить из неисполненного задания. Число политических убийств может вырасти.

6. Может ли остановить власти публичный общественный протест сейчас? Протест миллионов – возможно, да. Протест тысяч – нет. Все ключевые политические решения приняты. Путин пожизненно. Конституция уничтожена. Политическая власть принадлежит силовикам. Суда нет.

7. Что может их если не остановить, то заставить менять решения? Страх за собственную жизнь. Страх личного возмездия. Страх потери власти. Международное расследование преступлений, в том числе создание международного уголовного трибунала по России.

8. Что можем делать мы? Разоблачать всё, что делает власть, показывать её подлость, делать её неприкасаемой в глазах людей. Наращивать общественный перевес. Вовлекать людей в политику. Самое главное – легализоваться в политике на максимально высоком уровне, в первую очередь – на уровне федерального парламента.

9. Условием смены власти является сочетание представительской парламентской оппозиции и общественного протеста. Если в 2021 году первая задача будет решена, то протест почувствует свою силу и будет нарастать.

10. Очень сочувствую Юлии Навальной, дочке и сыну. Желаю им не сломаться и не ожесточиться, сохранить в себе человеческое. В прекрасной России Будущего самым необходимым общественным ресурсом будет человечность.

Лев Шлосберг, депутат Псковского областного Собрания, член политкомитета партии «Яблоко»

На світлинах:

1. Олексій Навальний після повернення в Росію, 17 січня 2021 р.

2. Олексія Навального в кайданках відправляють в СІЗО. Вечір 18 січня 2021 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка