Ситуацію, пов’язану з закриттям української громадської організації «Сірий Клин» (м. Омськ), коментує колишній очільник СКУ Аскольд Лозинський (США)

28 серпня 2020 року після начебто перегляду справи, на якому російське Міністерство юстиції в Омській області зробило заяву, що Сибірський центр української культури «Сірий Клин» більше не функціонує, суд швидко виніс вирок: ліквідувати цю українську громадську організацію. У засіданні суду взяли участь колишній голова «Сірого Клину» Сергій Винник та представник Посольства України в Москві Вадим Бондарчук. 

Місцеве російське телебачення повідомило:

«Подія викликала неймовірний ажіотаж. Міністерство юстиції Росії в Омській області зробило заяву. На думку експертів, організація вже не функціонує, тому настав час офіційно її ліквідувати. Крім того, на думку експертів, організація раніше систематично порушувала закон. Незважаючи на те, що ліквідація неактивних організацій є звичайним процесом, ситуація викликала занепокоєння в Україні. Український дипломат прибув до нашого міста спеціально для зустрічі стосовно, здавалося б, звичайноої справи. Сибірський центр української культури «Сірий Клин» раніше займався масовими подіями – концертами. Це просто пісні і танці, організація не функціонувала протягом декількох років і насправді існувала лише на папері. І організація має порушення, і багато. Всі вони грубі і повторюються систематично – впевнено Міністерство юстиції Росії».

На підтримку цієї позиції російське телебачення процитувало Наталію Уфімцеву – «експерта» Міністерства юстиції РФ в Омській області, яка заявила:

«Інспекція виявила численні порушення в 2016 році».

Російське телебачення тоді наголосило, що на судовому засіданні з української сторони було лише дві особи. Однією з них був омський адвокат Сергій Винник, який був представлений також колишнім головою Центру «Сірий Клин». Телебачення зазначило, що Винник не виступав під час судового розгляду і відмовився коментувати запитання журналістів. Тим не менше, телевізійний репортер просвітив свою аудиторію, що в листопаді минулого року було відкрито кримінальну справу проти пана Винника, який був підозрюваний у порушенні процедур закону про банкрутство:

«А в квітні було наголошено на іншому епізоді: Міністерство юстиції внесло канадську організацію під назвою «Світовий конгрес українців» до списку небажаних в Росії - вона організувала мітинги проти анексії Криму до Росії. Винник, як представник організації в Тверському суді Москви, потім намагався оскаржити це рішення, але даремно».

Чимало уваги російським телебаченням було присвячено очевидно дивній появі іншого українця під час судового розгляду:

«Приїхав до нашого міста інкогніто. Він також відмовився говорити з журналістами. Як виявилося, він є радником Посольства України в Росії Вадим Бондарчук».

Телевізійний звіт не закінчився без коментарів:

«Однак, візит такого високого гостя до Омська можна пояснити особливостями української дипломатії в останні роки, коли, не розуміючи цього питання, відразу критикують Росію. І цього разу Міністерство закордонних справ сусідньої держави на сторінках однієї з українських газет назвало закриття організації, яка більше не функціонує в Омську, репресивною політикою Росії».

Сибірський центр української культури «Сірий Клин» ліквідований, одначе вирок ще підлягає оскарженню. Є також «особисті» проблеми у Сергія Винника, які хіба що починаються. Можливо, щоби збігатися з Днем Незалежності України та псувати настрій, 24 серпня, за чотири дні до перегляду справи проти «Сірого Клину» Виннику було передано постанову заступника прокурора міста Омська, судового радника на ім'я Лазарчук, який прийняв рішення видати кримінальну скаргу проти Сергія Винника за адміністративний злочин внаслідок результатів його діяльності в якості представника Світового Конгресу Українців в Росії. З огляду на те, що діяльність Світового Конгресу Українців заборонена в Росії, Сергію Виннику було заборонено діяти в якості її представника. Рішення заступника прокурора детально описане на п'яти сторінках. Справа розглядатиметься у Первомайському районному суді міста Омськ.

Набагато більше відбуватиметься такого, за чим необхідно буде слідкувати.

Як зазначалося на місцевому російському телебаченні, Міністерство закордонних справ України видало коротку заяву про судове рішення щодо «Сірого Клину». Однак події, що супроводжують не лише заборону Світового Конгресу Українців» в Росії та ліквідацію Сибірського центру української культури в Омську, а також обвинувачення проти  Сергія Винника - це усе прелюдія до культурного геноциду українців у Росії, що повинно привернути увагу міжнародної спільноти, включаючи Організацію Об'єднаних Націй, Організацію з безпеки та співробітництва в Європі, Раду Європи, її Парламентську Асамблею та кожну міжнародну установу. Треба вже діяти на захист. Мабуть це не змінить політики Москви, але бодай розкриє очі світові, який Москві досі довіряє і з якою бажає співпрацювати. 

Аскольд Лозинський, екс-президент СКУ

На світлинах: Аскольд Лозинський. Приміщення Омського обласного суду. Сергій Винник та Вадим Бондарчук на судовому засіданні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка