І що криється  за намірами створення нової загальноросійської організації українців?

У материкових (на відміну від морських) імперіях не тільки всі дороги ведуть у свій «Рим», але й  майже усе найважливіше у житті суспільства тим чи іншим чином пов'язане зі столицями. І чим більше простір такої країни, тим сильніша централізація всього. Це видно і на прикладі українців Росії.

Їх федеральні організації мали столичні і реєстрації, і керівництво. Починаючи з незабутньої пам'яті Олександра Руденка-Десняка, і кінчаючи Тарасом Дудком. Коли лідери регіональних українських громад повелися на обіцянки Василя Думи й обрали його номінальним керівником і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР), і Об'єднання українців Росії (ОУР), цей костромський сенатор мешкав теж у Москві. Він зробив своєю першою заступницею, а фактично — лідеркою українців Росії, Ларису Скрипнікову. Обіцяв їй гарне влаштування у столиці. Але керівниця карельської «Калини», оцінивши всі «за» та «проти», не зважилася на цей переїзд. Тож дієвої роботи ФНКА УР й ОУР не було. Питається: за що В. Дума отримав орден від президента України Віктора Ющенка та подяку від лідерів українців Росії?

Останні, відразу після оголошення цієї подяки, запропонували інститут співголів. Знову таки, єдиний для обох загальноросійських об'єднань. Хіба міг Василь Бабенко з Уфи керувати так само ефективно, як Валерій Семененко з Москви?

Після остаточної ліквідації владними структурами Росії у 2012 році ФНКА УР й ОУР, були невдалі (через протидію Міністерства юстиції РФ) спроби зареєструвати Український конґрес Росії на чолі з Любов'ю Дяченко, яка переїхала з Якутська до Москви.

З 2014 року дійсного лідера українців Росії немає. Хоча В. Семененко презентує себе таким. Бо, завдяки зв'язкам, зберігає за собою місце у керівництві Світового конґресу українців (СКУ). У 2018 році він просунув туди Сергія Винника, якого вважав «своєю людиною». Останній рахувався керівником омського «Сірого клину», хоча більше полюбляв бувати у Москві чи взагалі за кордонами Росії. Зараз С. Винник формально презентує в СКУ українців не тільки Росії, а й Казахстану (чим обурився Михайло Парипса), інших країн Центральної Азії, Вірменії, Азербайджану й навіть Туреччини.

До СКУ пнеться й Андрій Таран, який вперто не хоче переходити з російської мови на українську. І В. Семененко, і С. Винник, і А. Таран воліють  мешкати у столичних регіонах Росії, тощо.

Дещо про А. Тарана. Його батько, оперний співак Федір Андрійович Таран, жив у Росії, Білорусі, Молдові, Криму і завжди співав українською. Про те, як Ф. Таран пережив Голодомор, свого часу була стаття в газеті «Кримська світлиця». 20 грудня 2018 року А. Таран звернувся у групу «Громада Українців Росії» з проханням: «Надайте сприяння, мої родичі втратили цю статтю, і я хотів би її відновити». Адміністратор Вірний зі Стародубщини підказав як це зробити. А. Таран пообіцяв: «З мене належить». І не забарився, вже на початку 2019 року «подякував». Лайкою та погрозами.

Колись А. Таран був з «Яблуком», потім став лаяти цю російську партію. У 2016 році у своїй газеті «Гражданский совет» («Громадянська рада») надрукував мою статтю, де викривалася нещирість С. Винника. Ще й хотів, щоби текст лунав жорсткіше, ніж у мене. Тепер він став фактично промоутером С. Винника й нервово реагує, коли останнього критикують.

 4 березня 2019 року А. Таран пригрозив Лідії Близновій (на «ти» жінці, яка за віком йому в матері годиться): «…з тобою побачусь. Я архівую кожне твоє слово через скріни друзів. Якщо ти гадаєш, що закрила для мене свої коментарі, то ти ще дурніша, ніж я гадав. Відповіси за все сказане. На війні «жінок немає»…»

В. Семененко хотів усіх перехитрити й на сайті «Об'єднання українців Росії» (ukrros.org) виділив А. Тарану особисту сторінку «Окрема думка Андрія Тарана». Ще й написав, що в статтях автор викладає власну думку щодо порушених питань. Втім, коли 23 березня 2019 року В. Семененко виставив звернення С. Іващенка проти В. Павука, А. Таран прилюдно написав: «Валерію — задаю пряме запитання. Цей матеріал, з подачі Сергія Винника, я майже тиждень тому розмістив на двох сайтах — ГС і ukrros. Ви на якійсь підставі зняли його з публікації на ukrros і влаштували скандал, що цей сайт культурно-просвітницький. (Хто і коли це вирішував — не зрозуміло.) Тепер ви цей же матеріал публікуєте від свого імені, незважаючи на ваш скандал. Ви вважаєте вашу поведінку пристойною? Це що — дитяче інтриганство або системна неадекватність? Ми поговоримо про це завтра на телеконференції. І це останній раз, коли я вам таке попускаю».

До речі, мета цих телеконференцій, виходячи зі статті А. Тарана «Чи є життя в українській діаспорі Росії?», — створення загальноросійської організації українців на кшталт «Нового величия» («Нової величі»). Знову операція ФСБ?

Андрій Литвин

Джерело: Часопис «Громада українців Росії», №2 (5), березень-квітень 2019 року

Від Редакції:

Ми вважаємо, що Семененко, Винник, Шелест і Таран складають єдину огранізаційну «українську» групу, яка працює на владу Росії. Форма зв’язку із властями у кожного може бути своя, але напрямок забов’язань єдиний – антиукраїнський. Патріоти України цими людьми всіма методами ізолюються від діаспорних Конгресів і Форумів. Про це ми пишемо вже коло десяти років, і події постійно підтверджують наші оцінки. (Остання подія – недопущення Семененком низки помітних діаспорних діячів на Світовий конгрес українців у Києві, листопад 2018 р.). Завдяку Семененку вищезгадану «українську» групу вважають в СКУ за правдивих представників діаспори у Росії. Про це ми також пишемо роками, але все лишається без змін, в СКУ не дослуховуються до наших аргументів.

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлині: зліва-направо – В.Семененко, С.Винник, А.Таран

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка