Ми звернутися до екс-президента-утікача із відкритим листом, щоб представити позицію української громади РФ

Днями у соцмережі Facebook було опубліковано відкрите звернення екс-президента України Віктора Януковича, який втік до Росії під час Євромайдану, до української влади, в якому він вкотре відкидає всі звинувачення на свою адресу і, водночас, звинувачує нинішніх керівників держави у всіх смертних гріхах.

Текст послання на своїй сторінці у Facebook опублікував прес-секретар старшого сина екс-президента Олександра Юрій Кірасир (фотокопія листа додається).

Про завершення судового слідства і перехід до дебатів у справі про держзраду Януковича суддя Оболонського суду Києва оголосив 19 квітня. Суддя Владислав Дев'ятко відмовив у задоволенні клопотання адвокатів екс-президента про допит свідків, які перебувають за межами України. Серед них колишній міністр МВС Віталій Захарченко, екс-глава СБУ Олександр Якименко, колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка та інші.

Редакція «Кобзи» отримує листи читачів, які гнівно висловлюються проти Януковича, тому ми вирішили звернутися до екс-Президента із відкритим листом, щоб представити позицію громади.


Пане Янукович!

Перш за все зазначимо, що за весь період своєї каденції ви жодного разу не зустрілися з українською діаспорою Російської Федерації! І це при тому, що ми нарахували понад тридцять ваших офіційних, державних та робочих візитів до Росії – і, як видно, вам там сподобалося, адже ви вирішили осісти в цій країні на постійне проживання. Принагідно нагадаємо, що президент Віктор Ющенко під час свого першого візиту до Москви (який довгий час відкладався) в лютому 2008 року зустрівся з представниками українських громадських організацій РФ у приміщенні Культурного центру України в Москві на Арбаті і тоді на цю зустріч з’їхалися українці з найвіддаленіших куточків країни. Ви цього не зробили за час Вашого президентства. А також за чотири останніх роки перебування у Росії Ви жодного разу не відвідали ні Національний культурний центр України у Москві, ні Бібліотеку української літератури, не відвідали храми УПЦ КП у Ногінську Московської області, не зробили жодної пожертви на діаспору, а також ніяк не заступилися за гнаних і принижених українців Росії перед Вашим другом Володимиром Путіним. Все це свідчить про Вашу абсолютну байдужість до проблем українців у Росії, власне, як і в самій Україні. Отримувати вказівки з Кремля, здаючи інтереси власної держави (як було з підписанням ганебних Харківських угод)  і лопатою гребти гроші з держбюджету до власної кишені – такими були ваші головні пріоритети.

Ви слово в слово продовжуєте повторювати пропагандистські гасла Москви: в Україні стався державний переворот, «народ Донбасу» повстав проти «хунти», на сході України немає росіян – лише шахтарі й трактористи з новітньою російською зброєю на руках тощо. А заклик до Путіна ввести війська до України − невже це не кричущий злочин проти України,? Невже не держзрада? А ховатися на російській військовій базі в Криму, чекаючи відправки на територію Росії, – це не зрада? Тоді, що таке державна зрада і зрада взагалі?..

Пане Янукович, ви, напевно, забули, що окупація Донбасу почалася після окупації Криму, а виконавцем стратегії із захоплення Півдня і Сходу України та реалізації плану створення кремлівського проекту «новоросія» на території незалежної України був саме полковник Головного розвідувального управління Генштабу РФ Гіркін (Стрєлков), який разом з російськими військовослужбовцями і найманцями першим увійшов до Слов’янська. Тепер Донбас лежить в руїнах, не працюють затоплені шахти, вирізані і вивезені до РФ заводи, мільйони людей залишили регіон. Ви цього хотіли для краю, який вважали своїм і який, за Вашими словами, за Вас голосував?

А хіба не за наказом міністра внутрішніх справ Захарченка та очільника СБУ Якименка почалися розстріли на Майдані, в яких була, зокрема, задіяна і так звана «чорна рота» під керівництвом беркутівця Садового, що теж утік до Москви? Може ви й про це не знали?

Те, що Ви і ваші подільники майже всі переховуєтесь на території Росії, яка веде війну проти України, свідчить про вашу зрадницьку сутність і бажання й далі служити нинішньому кремлівському режиму, а не народу України.

Щойно завершився процес ліквідації Бібліотеки української літератури в Москві. Ви жодного разу не відвідали цю єдину в РФ українську книгозбірню, і Вас не бачила діаспора на судових засіданнях у справі Наталії Шаріної. Ви не зробили нічого, аби захистити від розгрому цю культурну установу, створену власними руками українців. В результаті БУЛ була розгромлена так само, як сотні інших бібліотек на окупованій Росією території Донбасу. Разом із російськими військами туди прийшло варварство і погром культури. А можливо до Бібліотеки ходили Ваші сини, невістки, Ваша колишня чи нинішня дружина? Питання риторичне.

Якщо ви не вважаєте себе зрадником і державним злочинцем, у вас є всі можливості приїхати до Києва і постати перед українським судом. Державна судова система тут хоч і повільно, але змінюється, відкритість і прозорість все більше входить в судову практику. Підтвердженням цьому може  слугувати  участь у судових засіданнях в ролі свідків очільників держави (зокрема й Президента Порошенка), що транслюються на весь світ.

І останнє. Весь світ спостерігав за десятиденними масовими протестами, що потрясли Вірменію. Спроба узурпації влади шляхом незаконної зміни Конституції колишнім президентом Сержем Саргсяном – провалилася. Але він не пролив ні краплі крові своїх співвітчизників і не закликав Путіна ввести війська, а, визнавши свої помилки, спокійно пішов у відставку. І він не планує втікати до Росії – подалі від власного народу (як це не зробив свого часу і Президент Грузії Едуард Шеварднадзе). У Вірменії не все так просто і вона, як донедавна Україна, перебуває під протекторатом Кремля. Але перший крок у бік демократизації цієї країни зроблено: гідно, по-європейськи. Це те, чого не змогли і не захотіли зробити Ви під час Революції Гідності. І тепер Вас судитиме не лише суд історії, але й суд країни, яку Ви зрадили, а також українська діаспора Росії, яка уважно слідкує за подіями на землі своїх предків. Серед українців Росії є багато патріотів.

Будьте хоч тут чоловіком – поверніться в Україну і гідно прийміть вирок держави, яку ви зрадили. Український народ гуманний. В іншому випадку − Ваше перебування на території нашої країни є ганьбою для української діаспори. У нас таких зрадників і боягузів ще не було. Чи не таких «мігрантів»-утікачів як Судоплатов, Сацюк, Бакай, Янукович, Захарченко, Садовий, Кусюк і Пшонка наш Великий Пророк Тарас називав – «грязь Москви»?

Редакція сайту «Кобза» Українці Росії»

 

Додатково: https://beztabu.net/zachistkoj-mitingov-v-moskve-rukovodit-byvshij-komandir-berkuta_n20905


На світлинах: Віктор Янукович під час прес-конференції в Ростові-на-Дону від злості зламав ручку…

Розстріл Майдану – один із злочинів Януковича та його прибічників. Навіть такі промислові центри, як Запоріжжя, не підтримали владу регіоналів під час Революції Гідності. Зруйнований і пограбований Донбас, який нібито «не почули», – спільний злочин Путіна і Януковича. Копія листа Віктора Януковича до української влади. Тепер послуги вірного пса Януковича – беркутівця Кусюка знадобилися в Москві. Серж Саргсян подав приклад того, як можуть діяти керівники не лише західних держав, але й країн пострадянського простору.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка