Богдан Безпалько

Кілька міркувань з приводу телепрограми на російському ТБ

На російському телеканалі ТВС 28 квітня транслювалася чергова телепередача з циклу «Право голоса». Традиційно вона була присвячена українській тематиці. А точніше сказати, антиукраїнській. Її тему сформулювали словами «Несбыточные мечты», а головним меседжем було «Еропа не доверяет Украине».

Звичайно, важко без іронії навіть сприймати слова про начебто недовіру Європи до України на тлі масової та активної підтримки країнами Євросоюзу української держави. Ця підтримка значно посилилася після анексії Росією Криму та розв’язання гібридної війни на Сході України. Зазначимо, на особливу увагу заслуговує не лише зміст та основна спрямованість телепередачі, той «посил», який намагався донести до глядацької аудиторії  її ведучий Роман Бабаян, а й сам стиль ведення дискусії. Хоча до студії були запрошені політологи та аналітики з України, їм фактично не давали висловитися докінця. Особливо «дісталося» політологу Вадиму Карасьову, якого ведучий постійно перебивав, хамовито зі саркастичною посмішкою коментував слова українського гостя і т.д.

Тож загалом бачимо «прекрасний» зразок нечистоплотної журналістики (та чи й узагалі можна назвати такі телепрограми журналістикою?), адже її метою є не з’ясувати правду, а вкласти в мізки глядача цілком конкретні «штампи», і у даному випадку нав’язати думку про те, що від України відвертається Європа. Інколи учасники телепрограми «Право голосу» застосовують у якості аргументів і кулаки.  Приміром, учасник одного з випусків телепрограми, колишній депутат Верховної Ради Ігор Марков, котрий ховається від українського правосуддя в Росії, після ефіру зробив розбійний напад свого опонента ГО «Українці Москви» Віктора Гіржова. («Кобза» писала про цей ганебний інцидент).

Прикметно, що у даній телепередачі було згадано і головного редактора сайту «Кобза», громадського діяча та патріота України Василя Коломацького. Згадано у негативному ключі. На 28-й хвилині ефіру у виступі заступника директора Центру україністики і білорусоїстики МГУ им. М.В. Ломоносова Богдана Безпалька прозвучали такі слова: «Нас пытаются убедить, что есть некоторые противоречия между нашими странами и они есть порождением нашей агрессивности… Вы почитайте, что писали теоретики украинского национализма вначале ХХ века, в его середине. Так называемые писатели, общественные деятели. Вы почитайте, что пишет нынешний человек, который якобы представляет украинцев России. Он живет 18 лет в Канаде, Василий Коломацкий, но при этом он почему-то считает, что представляет украинцев России. На своем сайте он пишет, что я считаю, что девизом русских считается девиз, в принципе, достойный варваров и рабов…»

Що стосується цього висловлювання, Василь Коломацький обов’язково відповість пану Безпальку на шпальтах «Кобзи», адже той, судячи з його слів, її активно читає. Що ж до рівня телепередач, які перетворюються на брудні «агітки», можемо лише поспівчувати російським глядачам, змушеним споживати такий інформаційний «продукт».

Алла Акіменко.

Детальніше:https://www.youtube.com/watch?v=rvl8ZWY4mH8https://www.youtube.com/watch?v=rvl8ZWY4mH8 CTRL + Click to follow link">https://www.youtube.com/watch?v=rvl8ZWY4mH8

Додаткова інформація:

http://fakty.ua/198719-beglyj-odioznyj-nardep-markov-izbil-glavu-organizacii-ukraincy-moskvy

http://www.sumysvit.com.ua/?p=312

Богдан Безпалько цитує наступний вислів Василя Коломацького із його інтервю «Чому ми не пишемо про етичні причини конфлікту, про російську душу?».

«Російський народ у своїй основі позбавлений совісті. Він не розділяє добра і зла, і більше того, вважає, що і не потрібна йому ця свобода – визначати, де добро і де зло. Йому здається, що там, де він замислився над поняттями добра і зла, де він поставив під сумнів курс своєї держави чи партії, там він зрадив сам себе, свою етнічну суть, свою національну силу й ідею. «Русские куют меч победы и не рассуждают», –  так би я сформулював гасло російського народу. Я оцінюю це гасло як гасло варварів-рабів. Це суспільство мобілізованого військового табору, де філософські роздуми, сумніви совісті, «самосозєрцаніє» не мають права на існування. І це місце, де кров будь-якого обсягу забудуть і спишуть з рахунків історії, якщо вона була пролита відповідно до санкції російського єдиновласного «властителя» і за покори його підлеглих».

На світлинах: Богдан Безпалько. Василь Коломацький, головний редактор сайту «Кобза – Українці Росії». У студії «Право голоса».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка