Полеміка

На прошлой неделе президент России выступил с очередным, 16-м по счету, посланием Федеральному собранию. Предложенные «реформы» лиш новые, завуалированные шаги к сохранению и укреплению личной власти

Президент России Владимир Путин в послании Федеральному собранию в среду предложил ряд изменений в Конституцию. Радио Свобода приводит главные поправки, о которых говорил Путин.

Передать Госдуме часть полномочий президента

Парламент получит право утверждать кандидатуру главы правительства, его заместителей, а также федеральных министров. Президент будет обязан утвердить предложенные кандидатуры и не будет иметь права их отклонить. Путин подчеркнул, что за главой государства останется возможность отстранять премьер-министра и других чиновников в случае утраты доверия. За президентом также останется право руководить вооруженными силами, но руководителей силовых ведомств он должен будет назначать по согласованию с Советом Федерации.

Детальний аналіз Паризького саміту. «Плюси» і «мінуси» для України

9 грудня 2019 року в Парижі відбулася зустріч лідерів Франції, Німеччини, України та Росії в рамках так званого  «Нормандського формату». Нічія – таку  оцінку дають переважно усі політологи по результатах переговорів Володимира Зеленського і Володимира Путіна щодо розв’язання конфлікту на Донбасі. На нашу думку, заслуговує на увагу більш тверезе бачення ситуації відомим російським опозиціонером, політиком і економістом, старшим науковим співробітником інституту Катона (Вашингтон, США) Андрієм Ілларіоновим, який «по кісточках» розібрав і прокоментував комюніке за підсумками зустрічі в Парижі.

Головний редактор «Кобзи» про парадигму Чингісхана та Париж

Напередодні зустрічі 9 грудня «нормандської четвірки» в Парижі, від якої одні з надією, інші з острахом і тривогою чекають  рішень щодо подальшого розвитку подій на Донбасі, ми попрохали головного редактора сайту «Кобза - українці Росії», члена Філософського клубу Аврори Василя  Коломацького поділитися своїм баченням ситуації в контексті історичних процесів і парадигми «Україна-Росія».

Российские эксперты оценивают «формулу Штайнмайера» как крайне вредную для Украины

Согласованный в Минске вариант проведения выборов на оккупированных территориях Донецкой и Луганской областей, именуемый «формулой Штайнмайера» (экс-министра иностранных дел, а сегодня президента Германии Вальтера Штайнмайера), вызвал одобрение в Кремле, но взорвал украинское общество.  Во многих городах Украины прошли митинги протеста против разрешения конфликта по московскому сценарию. Все чаще на митингах и в СМИ звучит слово «капитуляция». Негативно оценили данный сценарий для Киева и независимые от Кремля российские эксперты. Сегодня мы публикуем мнения двух из них – политолога Валерия Соловья и экономиста Андрея Илларионова.

Відома активістка українського руху в Росії Наталя Литвиненко-Орлова обурена волюнтаристськими діями нещодавно обраного Регіонального віцепрезидента СКУ з питань Російської Федерації та Центральної і Західної Азії Сергія Винника

Вже напередодні ХІ Світового Конгресу Українців, що відбувся в Києві наприкінці листопада 2018 року, та під час самого форуму стало зрозумілим, що в українському діаспорному русі РФ з’явилися тривожні й неоднозначні тенденції, пов’язані з діяльністю псевдоукраїнців, яких зібрав навколо себе наближений до нового очільника СКУ Павла Грода активіст із Омська Сергій Винник, який нічим особливим себе не проявив на українській ниві, але зміг пробратися на високі позиції в СКУ і почав діяти методами не лише не притаманними громадському рухові, але й такими, що лежать поза нормами гідності й порядності.


І що криється  за намірами створення нової загальноросійської організації українців?

У материкових (на відміну від морських) імперіях не тільки всі дороги ведуть у свій «Рим», але й  майже усе найважливіше у житті суспільства тим чи іншим чином пов'язане зі столицями. І чим більше простір такої країни, тим сильніша централізація всього. Це видно і на прикладі українців Росії.

Їх федеральні організації мали столичні і реєстрації, і керівництво. Починаючи з незабутньої пам'яті Олександра Руденка-Десняка, і кінчаючи Тарасом Дудком. Коли лідери регіональних українських громад повелися на обіцянки Василя Думи й обрали його номінальним керівником і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР), і Об'єднання українців Росії (ОУР), цей костромський сенатор мешкав теж у Москві. Він зробив своєю першою заступницею, а фактично — лідеркою українців Росії, Ларису Скрипнікову. Обіцяв їй гарне влаштування у столиці. Але керівниця карельської «Калини», оцінивши всі «за» та «проти», не зважилася на цей переїзд. Тож дієвої роботи ФНКА УР й ОУР не було. Питається: за що В. Дума отримав орден від президента України Віктора Ющенка та подяку від лідерів українців Росії?

Андрей Пионтковский – о «коллективном Зеленском»

Для меня самым значимым событием июньского саммита G20 было заявление Владимира Путина на его пресс-конференции с российскими журналистами о том, что Украина фактически признала: инцидент в Керченском проливе был провокацией со стороны Киева. Эту фразу Путин произнес примерно в полдень по Осаке 29 июня. С тех пор прошло более полумесяца. Никакого опровержения со стороны Владимира Зеленского этого утверждения, меняющего всё в понимании войны Украины и России и в отношении к ней окружающего мира, не последовало. Да и как оно могло прозвучать, если Путин просто ученически повторил формулу самого Зеленского? Вспомните драматическую сцену "дебатов" на стадионе, когда Зеленский обвинил своего оппонента Петра Порошенко: "Вы послали украинских моряков на смерть ради того, чтобы ввести военное положение и отменить выборы". Путин повторил ложь Зеленского даже в менее жесткой форме, чем сам Зеленский.

Завершився другий тур президентських виборів в Україні і можна зробити перші висновки

Кандидат на посаду Президенти України Володимир Зеленський, який упродовж усієї передвиборчої кампанії майже жодного слова не сказав про те, якими будуть його дії на посаді президента, про склад майбутньої команди, бачення зовнішньополітичного курсу і стратегії щодо вирішення питань на Сході України і в Криму, обраний президентом великої країни з колосальним відривом від свого конкурента. В чому тут справа?

Погляд із діаспори

У лютому 2010, відразу після президентських виборів, я написав статтю-роздум про долю України «Ще не вмерла Україна!» . https://www.pravda.com.ua/columns/2010/02/8/4737537/

В ній я визначив три можливих сценарії розвитку подій. Історія розпорядилася так, що спрацював третій варіант під назвою «Перехідний лідер». За ним, Янукович пішов від влади достроково, демократію було збережено, обрано нового президента. Але й елементи першого варіанту, який я назвав «Іти у Росію», також можна побачити – окупація частини території України, втеча Януковича у Росію, затяжна гібридна війна.Минуло  дев’ять років. Відбув каденцію новий (уже після Януковича) президент, якого майже напевне не переоберуть, відпрацювала п’ять років нова команда. І вже відомо, хто буде наступним президентом (рейтинги в Україні є досить точними). І в цій історичній точці цікаво зрозуміти: чому відбулося те що відбулося, і що нас чекає у майбутньому? Пишу тезово і філософськи. Адже справа не в персоналіях - існує в українській історії помітний паттерн-доля. Ось про нього і потрібно згадати.

Деякі роздуми про підсумки першого туру президентських виборів в Україні

Хочу сказати кілька слів про перший тур президентських виборів, які, зізнаюсь, мене вкрай розчарували… Що означає великий відрив Володимира Зеленського від діючого Президента України Петра Порошенка в день голосування?

До чинної української влади є чимало претензій – з цим ніхто не сперечається. Але в даному випадку – ситуацію слід аналізувати більш конкретно: за що відповідає Президент країни і які в нього прорахунки й досягнення. Як працює парламент і уряд – і теж у розрізі прав та обов’язків. Як не крути, але в нас не президентська республіка в її класичному вигляді, а парламентсько-президентська. Звідси й слід робити висновки.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка