Євген Сверстюк, український письменник, мислитель, філософ

У світі стає модним усе українське: як мотиви народного одягу, як-от, на вишиванках, так і, власне, українська мова

Навіть мережа Інтернет промовисто свідчить про збільшення запитів щодо можливості вивчення української мови. Зокрема – російськомовними користувачами. Насправді, існує чимало можливостей для вивчення української мови. Так, «Кобза» неодноразово писала про літні школи української, які уже багато років поспіль проводяться у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою (місто Львів). Звісно, є багато інших способів вивчити українську мову – для усіх, хто цього бажає. Додаткова інформація, розміщена на нашому сайті, теж, напевно, багатьом буде корисною. Тим більше, що ми знайшли для вас кілька цікавих та корисних посилань, присвячених історії української мови, яка, попри намагання її знищити, не лише залишається живою та розвивається, а й стає дедалі «трендовішою», тобто все більше входить у моду.

Тату, терміново розробляй курси з вивчення української мови в інтернеті, каже син скайпом із Москви. Для дітей і дорослих, бізнесменів, росіян. Люди вже напитують такі курси в соцмережах. Українська мова стає трендом. Пам'ятаєш Андрія Мухіна? Я з ним недавно спілкувався. Він став великою людиною, капітаном далекого плавання. Живе у Херсоні, має шикарну квартиру, круту тачку, дачу. Каже: "Якби не твій батько, я б ніколи не вступив до мореходки".

Звісно, Андрія добре пам'ятаю. Це був мій перший учень, коли я зайнявся репетиторством. Наприкінці 1994-го мене звільнили з роботи редактора міської газети. Начальник податкової інспекції мій добрий знайомий запросив провести з його підлеглими двомісячні курси ділового мовлення. Тоді всі державні й місцеві органи переходили на українську. Мені розробити план курсів, було нескладно, адже мав 10-річний досвід викладання української у школі. Щодня проводив із податківцями по два уроки, решту часу був вільний, тому дав оголошення в газету про репетиторство.

Мати Андрія відгукнулася першою. Хлопець закінчував восьмий клас, мав писати випускний диктант, але українську вивчав перший рік. Виріс у Сибіру, де довгі роки працювали його батьки. Крім нього, до мене на уроки ходили дві дівчиниподружки, які збиралися вступити до технікуму. З ними було легше, бо виросли на Херсонщині, українську вчили з другого класу. А от Андрій взагалі не мав поняття про український правопис і граматику. Його довелося вчити практично з нуля, тобто з абетки.

Утім, хлопець був тямущим і вже через місяць наших занять написав у школі диктант на трійку тоді ще була п'ятибальна система. Ще через місяць отримав "4".

У той час суд відновив мене на роботі, але на прохання батьків я продовжував займатися зі своїми учнями до кінця навчального року. Учив не за формально-граматичним методом, популярним у шкільній освіті й досі, а за логіко-семантичним. Кожному з вихованців підбирав індивідуальні коригувальні вправи. Дівчата потім успішно вступили в технікум, отримавши на іспиті з української четвірки. Андрій здивував найбільше. Диктант за восьмий клас написав на "5". Причому, єдиний з усього класу. Його товариші, вчителі і батьки були шоковані. Мені, звичайно, було приємно, що обрав правильний план навчання.

Про те, що Андрій закінчив Одеське вище морехідне училище, я раніше не здогадувався. Та виявляється, що саме знання української мови допомогло йому туди вступити, вивчитись і зробити кар'єру.

У те, що рано чи пізно, українська стане трендом, я вірив уже тоді, коли вчив своїх учнів правил уживання апострофа та м'якого знака. Без цієї віри я б не став філологом.

Джерело:http://gazeta.ua/articles/sogodennya/_rosiyani-pidshukovuyut-kursi-ukrayinskoyi-movi-v-interneti-moskvich/653712

Додаткова інформація:

http://piddubny.com/ukrajinska-mova-ochyma-brytantsiv/

https://www.youtube.com/watch?v=EtMI2TUNgzI

https://uk.wikipedia.org/wiki/

https://www.youtube.com/watch?v=9WzONZ4Wrko

https://uk.wikipedia.org/wiki/

http://5sfer.com/7968-8-sovetov-tem-kto-xochet-perejti-s-russkogo-na-ukrainskij-yazyk.html

https://www.youtube.com/watch?v=gRVyDMaeVAw

http://kobza.com.ua/miok/5119-somyi-krok-do-ukrainy-u-lvovi.html

На світлинах: Євген Сверстюк, український письменник, мислитель, філософ. Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, фольклорист, громадський діяч. Із запитів у пошуку мережі Інтернет. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка