Партнерство

Євген Сверстюк, український письменник, мислитель, філософ

У світі стає модним усе українське: як мотиви народного одягу, як-от, на вишиванках, так і, власне, українська мова

Навіть мережа Інтернет промовисто свідчить про збільшення запитів щодо можливості вивчення української мови. Зокрема – російськомовними користувачами. Насправді, існує чимало можливостей для вивчення української мови. Так, «Кобза» неодноразово писала про літні школи української, які уже багато років поспіль проводяться у Міжнародному інституті освіти, культури та зв’язків з діаспорою (місто Львів). Звісно, є багато інших способів вивчити українську мову – для усіх, хто цього бажає. Додаткова інформація, розміщена на нашому сайті, теж, напевно, багатьом буде корисною. Тим більше, що ми знайшли для вас кілька цікавих та корисних посилань, присвячених історії української мови, яка, попри намагання її знищити, не лише залишається живою та розвивається, а й стає дедалі «трендовішою», тобто все більше входить у моду.

Орест Стеців, президент ЛУК

Океан – не перешкода: волонтери з Канади допомагають Україні

Волонтери мережі «Вільні Люди» разом із представником канадської діаспори - керівником Ліги Українців Канади Орестом Стецівим, відвезли 3 машини гуманітарної допомоги для українських військових, що була зібрана у Канаді, Харкові та Полтаві. Про це інформує сайт Ліги Українців Канади.

Зокрема, 5 мішків форми, десяток спальників, маскувальну сітку 9х9, маскувальні тенти від дощу, багато їжі, овочів, консервації, солодощів, води та іншого. Все це було розподілено між військовими, які дислокуються у Краматорську, 92-ю, 93-ю й 22-ю бригадою, медиками та прикордонниками.

Якуб Логінов, власний кореспондент у Польщі і Словаччині від «Дзеркало тижня»

Польський інтернет-портал "Порт Європа" організував безкоштовний онлайн-курс вивчення польської мови для українців та української для поляків.

За словами автора курсу, редактора "Порт Європа" та польського кореспондента "Дзеркала тижня. Україна" Якуба Логінова, таким чином вони хочуть сприяти подальшому зближенню поляків і українців.

"Як показав Євромайдан, наші народи повинні триматися разом. Ми хочемо посприяти тому, щоб поляки вивчали українську мову, а українці - польську. Польська мова дуже схожа на українську, тому немає потреби користуватися у взаємному спілкуванні посередництвом англійської, а опанувати хоча б основами мови сусідньої країни - завжди цікаво і корисно", - цитує його Porteuropa.eu.

Для того, щоб почати вивчати польську мову, необхідно оформити підписку. На електронну пошту будуть приходити листи і безкоштовні навчальні матеріали.

Дороге хобі швейцарської пенсіонерки

Маріанне Піфаретті
Маріанне Піфаретті

Те, що в Сумах лікарні оснащені надійним швейцарським обладнанням, а міліція міста пересіла на іномарки - заслуга 72-річної пенсіонерки Маріанни Піфаретті, для якої допомога Сумам стала покликом душі.

72-річна Маріанне Піфаретті - президент благодійного фонду Help-Point Sumy.

Колись вона працювала депутатом у земельному парламенті швейцарського кантону Аргау, а вийшовши на пенсію, вирішила займатися благодійністю.

Співпраця із Сумами, починаючи з 2004-го року стала, радше, випадковістю.

Смольний
Смольний

Про Форум партнерів "Санкт-Петербург - регіони і міста України"

20 травня 2011 року в Санкт-Петербурзі відбувся Форум партнерів "Санкт-Петербург - регіони і міста України", який є одним із запланованих на 2011 рік "кущових" українсько-російських міжрегіональних заходів за участю представників політичних і ділових кіл провідних регіонів України та суб'єктів РФ.

Форум сприяв налагодженню ефективного діалогу з обговорення стану та перспектив розвитку всебічного партнерства регіонів України і Санкт-Петербурга. За його результатами досягнуто домовленості щодо підтримки і просування спільних регіональних проектів.

Для участі у заході були запрошені керівники виконавчих і законодавчих органів державної влади областей і регіонів - партнерів Санкт-Петербурга в Україні, зокрема Донецької, Дніпропетровської, Луганської, Черкаської областей, Автономної Республіки Крим, Києва, Севастополя, Миколаєва, Одеси, Харкова, Львова, представники підприємств двох держав, які найбільш активно беруть участь в існуючому співробітництві, а також представники низки провідних державних структур України і РФ, які координують регіональне і галузеве співробітництво.

Валерий Язев
Валерий Язев

Комментарии киевского журналиста на высказывания одного из разработчиков газовой стратегии России в отношении Украины

«Нужно убрать искушение Украины бесконечно шантажировать своими транзитными мощностями, доставшимися ей от Советского Союза». Эта цитата (приведено по сообщению агентства УНИАН) принадлежит Валерию Язеву – не просто вице-спикеру российской Госдумы, но председателю Российского газового общества.

В Украине обычно получают резонанс именно «газовые» заявления г-на Язева. Что понятно. Г-н Язев – это именно тот самый человек, который после «газовой войны» в январе 2009 года сильно сокрушался, что «Газпром», оказывается, не подготовился, как следует, к информационной войне с Украиной – а потому-де и в газовом конфликте западные страны не бросились поддерживать его стройными рядами.

Владимир Шмырев
Владимир Шмырев

Украина с Россией планирует создание военно-транспортного самолёта Ан-178

Украина планирует реализовать совместно с Россией программу создания военно-транспортного самолёта Ан-178. Об этом на заседании межпарламентской комиссии по сотрудничеству Федерального Собрания России и Верховной рады Украины сообщил первый вице-президент – главный конструктор государственного предприятия «Антонов» Владимир Шмырев.

Новый самолёт рассчитан на перевозку 15—20 т груза. Он займёт нишу между Ан-74 и Ан-70 и придёт на замену Ан-12. Планируется, что крыло, двигатели и кабину Ан-178 позаимствует у Ан-148. «Идеология самолётов близка, но Ан-178 можно считать новой машиной: у него другой фюзеляж, будет рампа», - отметил Шмырев.

Управляющий делами Президента РФ Владимир Кожин
Управляющий делами Президента РФ Владимир Кожин

Управляющий делами Президента РФ Владимир Кожин: Россия может закупить у Украины самолет для первых лиц государства

 

Управделами недавно приобрело для президента “Фалькон”. Значит ли это, что первые лица пересядут на иностранные самолеты?

— Нет, не значит. Как был приоритет строительства российских самолетов, чтобы поддержать национальных авиастроителей, так он и остался. Только что пришел новый Ту-214, о котором вы спрашивали, на подходе (думаю, к концу года) еще один точно такой же. Плюс мы заказываем еще российские борты этой серии для технических нужд, ведь, к сожалению, авиатехника в нашем парке устарела. Что касается “Фалькона”, российская авиапромышленность самолеты такого класса, увы, не выпускает. Президент часто летает на небольшие расстояния. И, скажем, полет в Санкт-Петербург на Ил-96 или Ту-214 — это все равно что вы из Химок будете в Москву одна ехать на огромном поезде. Это неудобно и затратно. Поэтому нам необходимы были маленькие самолеты, которые, с одной стороны, могут садиться на небольшие аэродромы, а с другой — будут очень экономичны. Стоимость перелета из Москвы в Питер на Ил-96 и “Фальконе” отличается не в разы, а в десятки раз.

Віктор Янукович
Віктор Янукович

Украинский президент выразил недовольство планами России построить газопровод в обход территории Украины

Виктор Янукович призвал Россию и ЕС строить новый трубопровод через Украину, передает "РБК-Украина".

"Нам показывают, что наши партнеры могут обойтись без Украины. Это не по-партнерски, и я уже говорил об этом нашим партнерам в России и в Европейском союзе", - сказал В.Янукович.

Міністр промислової політики України Дмитро Колєсніков
Міністр промислової політики України Дмитро Колєсніков

Як працюватиме українсько-російське авіаційне СП?

Що ж підписали прем'єри? Головна новина: угода не передбачає ні обміну, ні передачі, ні продажу активів. "Злив" національних інтересів? Ми не зливаємо активи". "Але є ще поняття фактичного контролю над підприємствами". "Весь світ йде шляхом вертикальної інтеграції". Втім, її теж не відбулося.

Під час київської зустрічі прем'єр-міністрів України і Росії Миколи Азарова та Володимира Путіна сторони підписали низку міжурядових угод.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка