Людмила НайденкоСлово напередодні освітянського форуму російських українців в столиці Башкортостану

Відносно наміченого на 17 листопада освітянського форуму в столиці Башкортостану я можу сказати, що була учасницею Першого Міжнародного навчального семінару в Уфі. І враження від нього досі незабутні. До таких заходів ставлення його організаторів Василя Яковича Бабенка та Володимира Борисовича Дорошенка не буває простим. Проводиться все на найвищому рівні, готується як слід. А член оргкомітету по його проведенню пані Юлія Сіренко - то й взагалі фахівець своєї справи! Її патронат під час Першого Міжнародного навчального семінару в Уфі відчувався на всіх рівнях.

Користі від самої зустрічі вчителів, обміну досвідом, побачених уроків і почутих лекцій було багато. У мене товстий зошит, за записами в якому я працюю досі!

Той семінар був ще й великим і важливим випробуванням для українських діток Башкортостану. Як вони готуються до занять! Дивитися – серце радіє!

На превеликий жаль не всі українські вчителі з теренів безкрайньої Росії матимуть змогу (а часто й бажання) взяти участь в цьому семінарі. Тут дійсно треба, щоб багато „зірок зійшлося так як треба”. Хоча в Першому семінарі брала участь навіть Галина Павленко з Воркути! А якщо дуже хотіти, змога завжди знайдеться, треба лише додати зусиль.

Хочеться побажати, щоб цей вже другий семінар був ще цікавішим і кориснішим для нашої освітянської справи. Раджу всім учителям україністики – їдьте!

Не хочеться згадувати, але ніде правди діти, немало шкіл існують лише на папері. З таким „завзяттям ”, з яким ставиться керівництво Об’єднання українців Росії і Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» до шкільництва дивуватися нічого. Та й держава не допомога нічім, ні та, до якої належимо, ні та, в якій живемо й працюємо.

У вересні в Греції проводився ІІІ форум україністів, саме по питаннях шкільництва. Я мала запрошення. Зацікавилась. Майже зібралась. Поцікавилась, чи багато від Росії бажаючих представників, виявилося – нікого. Намагалася вмовити співголову ОУР і ФНКА УР Валерія Семененка відрядити хоча б мене одну від усієї країни. Він радо погодився, але допомогти нічім не зміг.

На мій погляд так не можна! Адже така країна, стільки шкіл, і жодного представника. Що повинні думати учасники?

Людмила НАЙДЕНКО,

керівник Об’єднання з вивчання історії та культури українського народу.

Нижнєкамськ, Татарстан.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

На світлині: Людмила Найденко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка