Любов Дяченко, голова УКР
Любов Дяченко, голова УКР

Підрахунок голосів, вибір Правління, підсумки З'їзду

За спільною згодою керівники громадських організацій сіли на перші ряди.

С.Винник:

? Скільки обираємо членів мандатної комісії? Була пропозиція трьох. Давайте чотирьох. Валерій Фокович, ще одна кандидатура від Вас.

? Від нас хай буде пані Тетяна ще!

? Значить, Наталя Романенко та Тетяна Ключникова. Будь ласка, пройдіть у мандатну комісію. Давайте надамо всі документи, щоб мандатна комісія визначила, хто може брати участь у голосуванні та бути засновником. Згодні чи ні?

З Залу:

? Так!

С. Винник:

? Які документи? Це керівники громадських організацій ? перше, і друге ? делегати із регіонів, наприклад, як Микола Іванович Яничар із Сургута.

? Увага! Зараз мандатна комісія перевірить повноваження тих, хто присутній у цій залі.

Питання з залу:

? Якщо Людмила Михайлівна Мельник є делегатом від Камчатки, вона має повноваження тут?

? Має.

? Має?!

? Так, якщо має протокол.

? Ні, не має, ? звертаючись до пані Людмили. ? Так що можете йти і потім зайдете.

? Я маю право! ? вступилась Людмила Мельник.

? Ні, не маєте, тому що тоді ми працювали з Мін'юстом. Це різні речі.

? Шановні! Якщо ми не досягнемо компромісу, ми не зможемо працювати! От комусь вже за годину треба буде їхати і вони не встигають!

З залу нагадали:

? Шановні! Була ж пропозиція, що піде Бабенко, Семененко та ін. і ми зможемо нормально працювати. Це ж і був компроміс, що відходять фізичні особи і лишаються тільки представники ? керівники регіонів, і ті, хто приїхав замість керівників і має такі документи, а не просто делегати з Москви! Це був компроміс! Давайте вже лишимо його, а не по ходу вигадуватимемо нові правила гри!

Т. Дудко попросив всіх до організованості і закликав, нарешті, почати нормально працювати.

Мандатна комісія звернулась до присутніх:

? Шановні! У мене тут є список представників, точніше, керівників організацій, які є юридично зареєстровані і тут присутні в залі (далі поіменно перевіряли присутніх в залі, кількість регіонів на З'їзді та наявність всіх необхідних документів для проведення легітимного голосування ? прим. авт.). Всіх керівників українських громадських організацій, кого названо зараз не було, будь ласка, підійдіть та зареєструйтесь (зал ще певний час сперечався, окремі присутні намагались зрозуміти чи вони мають право на голосування, чи ні, деякі не погоджувались з прийнятим рішенням президії, хоча воно повністю задовольняло законам РФ ? прим. авт.) Просимо відійти від столу. Валерій Фокович, будь ласка, сідайте. Зараз ми перевіряєм людей, які дійсно присутні в цьому залі.

? Мають право тільки ті керівники організацій або їх делегати, які фізично присутні в залі. Не ті, хто пішов і передовірив голосувати за нього, і не представники комерційних організацій, а тільки громадських, зареєстрованих, діючих. Все зрозуміло?

С.Винник втрутився:

? Шановні! Давайте всі відійдемо від столу президії. Далі. Любов Петрівно! Любов Петрівно.

Любов Дяченко:

? Будь ласка, представте свої протоколи, хто був делегований на цей З'їзд! Нам потрібно 45 протоколів! У кого нема, будь ласка, представте свої посвідчення, що ви голови організацій. Ми ж так не можемо видати мандати для голосування! Щоб у нас тут була чітка картина, хто на сьогоднішній день представляє яку організацію! Всіх решту прошу: «Відійдіть!» Бо ми тут до вечора будем розбиратись хто є хто.

Було також запропоновано укласти два списки. До першого би увійшли ті керівники організацій, або ті делеговані, які мали всі відповідні документи та претензій і сумнівів до участі у голосуванні котрих у мандатної комісії не виникало. До другого би включили тих осіб, які всіх необхідних документів при собі не мають ? їх право участі у голосуванні вирішувалось би у окремому порядку.

? Шановні! Ми знову вступаємо в чвари! Давайте утворимо нормальну організацію, ті, хто бува отам, у 206 кімнаті! Пішли! Ми за півгодини вирішимо всі питання... ? запропонував В. Бабенко.

? Василь Якович, сядьте, будь ласка. Ми не хочемо нічого такого. Ми просто хочемо перевірити, чи всі люди тут є. В чому недовіра до нас? Покажіть нам, чого Ви боїтеся!

Любов Петрівна Дяченко:

? Значить так, я пропоную всі ті прізвища, всі ті люди, кого я називаю, сядьте вперед!

В. Гіржов:

? У мене зауваження щодо ведення З'їзду. Вибрали поки що тільки один легітимний орган ? мандатну комісію...

Далі в залі знову почали лунати прізвища і відповіді осіб щодо того, представниками якої організації вони є. Спірні питання траплялись часто, наприклад, щодо легітимності участі у голосуванні З'їзду Конотовського Миколи, члена ради Української національної культурної автономії, адже з залу заявили, що на З'їзді він виступає в іншій ролі ? представником офіційно незареєстрованої організації.

С. Винник на вирішення таких питань запропонував:

? Давайте так: шановні друзі! Виникло таке питання? Дайте тоді відповідне свідоцтво і питань не буде. Все. Якщо ми зараз, наприклад, допускаємо цю організацію до заснування нашої нової організації, а тоді виясниться, що цієї організації не існує, то нашу організацію не зареєструють. Тому ми не маєм ставити під удар нашу організацію. Якщо Ваша організація дійсно зареєстрована, то скажіть, хай по факсу відправлять свідоцтво про реєстрацію і тоді ми Вас включимо. Комерційні організації (представники яких теж були в залі, ? прим. авт.) не можуть бути засновниками. Тільки громадські організації!

В. Ф. Семененко знов був незадоволений тим, кому видають мандати на голосування.

? Валерій Фокович, давайте робить так: якщо є мандатна комісія, то вона розбереться в кого є які повноваження! А то ми зараз будемо коментувати всіх: в кого що і як є!

Варто зауважити, що з тих, чиї прізвища лунали в залі і хто дійсно мав право на голосування та міг брати участь в утворенні нової організації, вже не були присутніми в залі.

Під час так званої «переклички» підсідаю до Володимира Мановича, з яким розмовляла перед З'їздом, питаю про враження від подій на З'їзді:

? Я ж казав вже, що наша біда в тому, що ми не слухаємо один одного. І навіть прийшла більшість ? та, яка була в тій кімнаті, ну погодились, що більшість прийшла до меншості ? тут було вдвічі менше ж ? прийшли, а тут знову чвари. Не думаю, що це багато привнесе у політичну культуру, моральну культуру... Я не думаю, що чимось продуктивним все це закінчиться. Вони там щось ділять, люди добрі, та що там ділити?

? Валерій Фокович! Давайте так! Є мандатна комісія! Їй доручили це діло зробити! Закінчуймо цю справу! Чому «сторонні»? Є протоколи! Сургутська організація дала доручення цій людині!..

Далі теж сперечались чи можуть ті чи інші присутні брати участь в утворенні, голосуванні за нову організацію, її статут тощо.

В. Гіржов:

? Шановні! Ще раз підкреслюю, що оргкомітет, список його, функції, його діяльність я почув тільки отут, на столі...

Л. Дяченко його перебила:

? Сядьте! Зараз працює мандатна комісія! Дайте мандатній комісії виконувати свою роботу!

Тут втрутився І. Петренко зі згадкою, що у 206 аудиторію пішла тоді більшість, 33 представники, чому б знову не повернутись до цього. Але і його закликали сісти та не заважати працювати і відкинути розмови про «розкол».

Думки тих, хто сидить навколо мене, сходяться в тому, що у цьому залі з усіх присутніх реально працювати з новою організацією, дбатимуть про її розвиток, відстоюватимуть її інтереси ? не більше трьох осіб. А переважна більшість тих, хто зараз активно виступає за чи прости такого створення зможе приділяти не більше 10% власного часу новій українській громадській організації Росії, просто «набивши кишені печатками».

Після фінального підрахунку мандатної комісії, вийшло 37 легітимних делегатів та керівників організацій, які на рівні закону РФ могли брати участь у голосуванні та отримати на це відповідні мандати. Всіх інших вкотре чемно попросили відсісти на дальні ряди.

Першим на голосування було поставлено робоча президія у складі трьох осіб. За цю пропозицію мандатами проголосувало 37 з 37 людей.

На голосування винесений спочатку був такий склад робочої президії: Дяченко, Петренко, Винник. На питання пані Дяченко чи ще будуть пропозиції з залу, чи можна ставити на голосування, висунули ще двох кандидатів. Запропоновано на цьому зупинитись. Результат голосування мандатами: 35 осіб проголосували «за». Далі голосували по персоналіям.

? Хто за те, щоб обрати Дяченко?

«Проти» ? троє, решта ? «за».

Одразу виникла необхідність обрання лічильної комісії, оскільки присутні сиділи на трьох великих рядах і підрахунок, по-перше, віднімав дорогоцінній час, коли лічила одна людина, а, по-друге, було незручно одному вести такі обрахунки.

Любов Дяченко:

? Пропозиції до лічильної комісії. Кого пропонуєте?

? Мельник!

? Шульга!

? Кадіров!

Любов Дяченко:

? Хто за цих людей, щоб були в лічильній комісії?

Простіше та швидше було рахувати тих, хто проти ? зал виявляв неабияку згоду в рішеннях.

Таким чином, до складу лічильної комісії увійшли: Мельник, Шульга та Кадіров.

Любов Дяченко:

? Хто за те, щоб до складу президії обрати Петренко. Прошу проголосувати!

З залу:

? А хто такий Петренко? Можна його побачити?

? Голосуємо!

Процес голосування. В цей час з залу:

? Единогласно!

Ще за мить:

? Большинство «за»!.. Та всё, большинство «за»!..

Любов Петренко:

? 12 «проти». Виходить, більшість «за». Так... Далі Винник!.. Далі Тегза! Рахуйте!.. І Ключникова Тетяна! Вісімнадцять?.. Тоді щодо складу президії маємо такі результати: Дяченко ? 34 голоса, Петренко ? 20 голосів, Винник ? 25, Тегза ? 13, Ключникова ? 18. Проходять три, у кого більше голосів. Дяченко, Петренко і Винник.

Далі обирали секретаря та головуючого. На посаду секретаря пропонувались Романенко, Ткаченко, Ключникова.

Після проведення голосування вирішено було давати по три хвилини доповідачам на виступу і допускати до виступу одну особу тільки одноразово.

За законом, створити загальноросійську організацію зараз не могли, адже на З'їзді були присутніми тільки 37 організацій. Тому стало питання того, як називати організацію і якою за статусом вона має бути.

С. Винник:

? Шановні друзі! За законом ми маємо право створити загальноросійську громадську організацію. Але статус загальноросійський організація набуває, коли має відділення у 42 регіонів Федерації. Я сам персонально дзвонив у Мін'юст, але, враховуючи, що у нас таке відношення, може й ми самі десь помиляємось. Але я пропоную зараз створити загальноросійську організацію, далі відкрити відділення і йти до реєстрації. Але якщо нам у цьому напрямку відмовлять, тоді будем далі думать, що робить. Але в самому законі не написано, що для створення загальноросійської організації треба всі 42 регіони, щоб були присутніми. Не написано. І мені підтвердили це в Мін'юсті. Тому давайте зараз загальноросійську організацію, дамо їй назву, тоді відкриємо відділення. Відділення відкривається через три фізичні особи, зробити адресу, телефон, протокол, подати ці протоколи до керівництва нашої організації, яка бере ці документи ? статут, протоколи, і заяву на реєстрацію в Мін'юст. На це дається три місяці. Тому я пропоную створювати загальноросійську громадську організацію. Треба визначити назву.

Любов Дяченко:

? А чи не буде це нам потім проблем при реєстрації?..

С. Винник:

? Ще раз, друзі, шановні, повторюю: ми зараз з вами засновники громадської організації. Тоді після того, як ми зробимо статут, протокол сьогоднішнього засідання, ми запрошуємо протоколи із регіонів. Наприклад, Тегза В. В. із своєї організації бере трьох фізичних осіб і вони пишуть протокол, де звертаються до нашої організації, яку зараз ми створимо, з проханням відкрити відділення, наприклад, Українського конгресу Росії у Санкт-Петербурзі. Далі, звертаються із Омська, теж три особи пишуть протокол і до нової організації з проханням відкрити її відділення у регіоні. Я це питання вивчав, вивчали мої юристи і сам дзвонив у Мін'юст.

Далі слово надали адвокату ОУР Аліму Жгулєву:

? Добрый день! У меня по процедурному моменту есть некоторые замечания. В частности я считаю, что в том составе делегатов, которые сейчас имеем, то съезд сейчас можно считать нелегитимным. Он нелегитимен для меня на сто процентов. В частности, сколько здесь региональных отделений ОУР?

? Мы закрыты, ? пролунала чітка відповідь із залу.

? Погодите. Вот, например, сидит представитель регионального отделения Объединения украинцев России. Он записан здесь как учредитель. Есть ещё отделения с записанными соответственно, юридическими лицами, учредителями организации. Второе: здесь вы собираетесь учредить ассоциацию или объединение украинцев России? У вас тут одни юридические лица, извините, вы что интересы юридических лиц защищать?.. Или интересы украинцев (можливо Алім Жгулєв добре розуміється на законодавстві РФ, проте шкода, що не знає правильного наголосу і замість казати «украИнцев», завжди каже «укрАинцев», ? прим. авт.)?.. Сомнительный вопрос. Но нужно будет ещё проверить относительно того, кто является учредителем, не являются ли они благотворительными фондами (...). Кто-нибудь проверял? Я сомневаюсь, что кто-нибудь проверял... С моим почтением к ...емм (пан Жгулєв мабуть не знав як краще звернутись до Митрополита Богородського Адріана), но наверно есть и религиозные организации?.. Есть и общественные, есть и религиозные, да? Ну религиозные организации, соответственно, не могут выступать соучредителями общественной организации. Вот такие, соответственно, процедурные моменты как по составу самих участников, так и относительно того, что сейчас принимать решение об общероссийской организации, я думаю, сомнительно. Вообще изначально вопрос состава учредителей формулировался неправильно. Однозначно.

Любов Дяченко:

? Но съезд начал работу…

Алім Жгулєв емоційніше:

? Съезд какой организации с представителями каких организаций?!

? Алим, у меня к Вам вопрос: почему Вы говорите «отделения ОУР»? При чем здесь это? Мы решили тут, что у нас отделения будут созданы для новой организации, ? первое. Я сказал, что в соответствии закону создание идет тремя физическими лицами. Мы тут решили для себя, что у нас тут только общественные организации. Ряд физлиц хочет создать общероссийское объединение украинцев, то пусть создают, ? сказал С. Винник.

? Вопрос…Вот Вы меня не поняли, ? отвечал адвокат ОУР. ? Вчера я общался с представителем отделения ОУР.

З залу:

? ОУРа нет!

? Ну как нет, если вот сидит! ? возмутился адвокат.

С. Винник:

? Алим, у нас была мандатная комиссия, которая…

? Ответьте, в качестве представителя какой организации вот представитель сидит, ? сказав Алім Жгулєв.

С. Винник:

? Алим, ну какая разница, если он не участвует ? это мандатная комиссия определила.

Любов Дяченко:

? Добре, тоді давайте визначимо яку організацію ми сьогодні можемо створити. Ми можемо створити загальноросійську організацію? Юристи всі це підтвердять, що ми маємо право? Згідно закону що написано? У Вас є що зачитати? Зачитайте, щоб було відповідно до закону!

До трибуни вийшов В. Гіржов.

? Значить, у мене набагато цікавіший документ є. Прошу тиші. У мене виникло питання. Вопрос, Алим. Могут ли по Федеральному Закону «Об общественных объединениях» членами этих объединений бать физические лица? Что Вы мне на это скажете? Могут ли индивидуальные члены бать членами общероссийской организации, согласно Федерального Закона «Об общественных объединениях»?

Відповідь адвоката:

? Что Вы понимаете под словосочетанием «индивидуальные члены»?

В. Гіржов:

? Я зачитаю Вам документ из Минюста за что нас закрыли. Якщо вам цікаво. Є дві відповіді Мін'юста: від 9 серпня, де чітко сказано, от Ви ставите під сумнів і говорите, що нас закрили з політичних причин, а у нас порушення серйозні юридичні у Статуті були! «Нарушение статьи 6, ? послухайте, президіє! ? нарушение статьи 6 Закона «Об общественных организациях», поскольку Статутом организации предусмотрено наличие в организации индивидуальных членов». Вот за что! Друге: «Согласно пункта 4.4, 4.5. Устава, членами организации могут быть юридические лица, что является нарушением ст. 19 Закона «Об общественных объединениях», согласно с которой, членами общественного объединения могут быть только юридические лица ? общественные организации». Правильно? Не индивидуальные! Дальше идем: «…нарушение статьи 37 в п.5 Устава…». ..Тому ми можемо створити сьогодні, відповідно до закону «Про громадські об'єднання» всеросійську організацію, підтримую назву Український конгрес Росії, і прошу використовувати звучну абревіатуру УКР (...).

З залу:

? І юристи повинні бути православними!

Останню репліку зал зустрів оплесками.

За мить поступила пропозиція створення Асоціації українських громад Росії. Любов Дяченко поставила на голосування створення всеросійської громадської організації, міжрегіональної організації, асоціації. Більшість проголосувала за те, щоб створити загальноросійську громадську організацію ,а потім на її основі відкривати відділення в регіонах ? «за» проголосувало 29 осіб. Була висловлена думка, що створення всеросійської організації наразі треба відкласти, адже, якщо не буде 43 представництв її у регіонах, тоді вона не пройде реєстрацію у Мін'юсті. Тому було додатково запропоновано для під страховки паралельно створювати міжрегіональну організацію.

С. Винник:

? Под обероссийским общественным объединением понимается объединение, которое осуществляет свою деятельность в соответствии с уставными целями на территориях более половины субъектов Российской Федерации. И имеет там свои подразделения ? организации, отделения, филиалы и представительства. Значит, я ещё раз подчеркивая, что я сам лично разговаривал с представителем Минюста и уточнял специально этот вопрос и мне сказали, что ни организацию, ни филиал, только отделение дает полномочия. У нас сейчас присутствует 37 регионов.

? Це не регіони! Це представники регіонів, ? втрутилась Любов Дяченко.

З залу:

? У нас зі списку у 62 українські організації не приїхало і тридцяти. Проте невже вони нам відмовлять у створенні нової організації?..

Також з залу:

? Значить так! Регіональні відділення будуть діяти на основі загального Статуту, який буде прийнято тут! Вони не реєструються, тільки якщо захочуть! Треба всього три ініціативні особи, які звертаються з проханням сюди, щоб відкрити у їх області відділення!

Ігор Петренко був одним серед тих, то виступав за створення міжрегіональної організації, щоб потім не довелось ще кілька разів приїздити всім в одне місце для проведення пере голосувань та зборів у випадку відмови у реєстрації Мін'юстом загальноросійської громадської організації.

Любов Дяченко:

? Так! Ставимо на голосування! (...)

В.Гіжов:

? Закрили НКА, закрили ОУР і тут же ж антиукраїнські сили заснували свою організацію!..

Любов Дяченко:

? Ставимо на повторне голосування: яку організацію ми створюємо ? міжрегіональну чи всеросійську? Прошу голосувати! .. Хто за те, щоб створити всеросійську?.. Хто за те, щоб створити міжрегіональну? Хто проти? Хто утримався? Прийнято рішення про створення всеросійської організації. Так, за порядком денним. Нам далі треба утвердити назву. Є пропозиція «Український конгрес Росії»..

Слово взяв В. Бабенко:

? Так, є така пропозиція: взяти Статут Об'єднання українців Росії, ..нічого, гадаю, не треба видумувати і зробити все правильно...

? Скажіть назву!

? Об'єднання українців Російської Федерації!

Любов Дяченко:

? Посутпили такі пропозиції: Український конгрес Росії, Об'єднання українців Російської Федерації та Об'єднання українців Росії. Ставимо ці три пропозиції на голосування. Прошу проголосувати! (...)

Більшістю голосів обрана назва УКР ? Український конгрес Росії. Далі, згідно з планом, треба прийняти устав нашої організації. Давайте зачитаємо всю повістку дня: ухвалити Устав нашої організації, вибрати постійно діючий керівний орган, обрати виконавчий орган, контрольно-ревізійну комісію, визначити місцезнаходження організації, створити регіональні відділення та пройти державну реєстрацію. Чи є доповнення та зміни до цього плану дій?..

Поступила пропозиція правління зробити «мобільним», щоб його склад був московським переважно, чи то з московської області, щоб мати змогу за першою необхідності швидко прибути до столиці для вирішення нагальних питань, в тому числі і юридичних, або для проведення нарад.

Любов Дяченко:

? По статуту. Давайте подивимось на загальні відмінності запропонованих для прийняття у новій організації. Які в них є різниці відносно того, як має працювати організація, її рада, правління?..

Далі почалось обговорення нового статуту організації, точніше того, який з запропонованих документів взяти за основу, які зміни слід внести тощо.

Любов Дяченко:

? Нам треба прийняти рішення у якій кількості буде правління, яке буде дійсно працювати. Тому що ми всі бачимо, що ми маємо на сьогоднішній день. Які є пропозиції?

Було згадано, що ОУР працювало при 17 особах, також винесли на голосування пропозицію у 15 осіб, 11 осіб, також ? одного голову, трьох заступників, чи голову, двох заступників та відповідального секретаря і багато інших пропозицій.

Любов Дяченко:

? Хто за те, щоб до правління обрати 17 чоловік?.. Ніхто. Хто за те, щоб до правління обрати 15 чоловік?.. Хто за те, щоб було 11 членів правління?.. Чотирнадцять «за». Хто за те, щоб було 13 членів правління? Давайте проголосуємо і на цьому закінчимо це питання. Правління обрано. Нам потрібно обрати контрольно-ревізійну комісію. І потрібно на сьогоднішньому З'їзді обрати голову, а замісника і всіх інших...

З залу промову перебили.

Поставили на голосування посаду голови УКР та голови Ради УКР, бо ці посади має займати одна й та сама людина.

Після тривалих суперечок з приводу того, що є юридично доцільним, які повноваження несе голова об'єднання, а які - голова Ради, хто має обрати цих людей, за яких умов, вирішили голову обирати на З'їзді, а Рада має право висувати кандидатуру голови, але затверджувати її мають на З'їзді. Далі суперечки також точились навколо членів правління ОУР, їх роботи, про чвари на З'їзді, про розкол. Не скажу, що кожен з виступаючих дотримувався регламенту у 3 хвилини, як це було визначено раніше загальним голосуванням. (...)

З залу:

? Нехай Ключникова про себе розкаже: де живе, яка освіта. Будь ласка!..

? Я живу у Пушкіно, Московської області, у 16 кілометрах від Москви. Я п'ятий рік керую громадською організацією національно-культурне об'єднання українців «Барвінок», я член правління, член консультативної ради з національних питань Уряду Московської області. Я за фахом вчитель української мови та літератури, закінчувала Житомирський державний педагогічний інститут...

Любов Дяченко:

? Ну ті, хто зі мною працював давно, ті знають, що я тривалий час очолювала республіканську організацію українців Якутії, на сьогоднішній день я теж проживаю у Москві, в Підмосков'ї, в Пушкінському районі, була відповідальним секретарем громадської організації Об'єднання геологів Росії, на сьогоднішній день також працюю в цій організації і маю там приміщення як відповідальний секретар. Крім того я представник українців Якутії тут у Москві. Одна із освіт у мене ? це державний службовець управління, а перша освіта у мене була ? інженер електронної техніки, я закінчувала Харківський інститут радіоелектроніки.

Поступила пропозиція зупинитись на двох кандидатурах: Дяченко та Ключникова. За результатами голосування головою УКР обрано Дяченко Любов Петрівну.

У склад правління пропонувались: Гіржов, Бабенко, Ключникова, Тегза, Скопенко, Романенко, Винник, Петренко, Павук, Шульга, Кадіров та ін.

Любов Дяченко:

? Залишимо зараз оцих людей, названих у члени правління і доручимо їм створити оці всі підготовчі документи для реєстрації, а за рік проведемо З'їзд і розглянемо всі ці рішення! Бо зараз ми до ладу і згоди не дійдемо! Прошу голосувати за пропозицію залишити цих людей працювати над підготовкою документів на рік!

З тим, як поступово ухвалювались рішення, з залу поступово їхали делегати домів, прощаючись з присутніми дуже теплими фразами та побажаннями плідної праці.

Поступила тим часом пропозиція членам правління самостійно обрати своїх заступників. На посаду ревізійної комісії обрати Томашевську. Ревізійну комісію запропонували обрати у складі трьох осіб: Томашевська, Крикуненко та Білан. Рішення було прийнято одноголосно. Офіційним місцезнаходженням організації хотіли вважати приміщення Центру у Москві.

Членів правління попросили залишитись після З'їзду на п'ять хвилин: Тегза, Кадіров, Медяник, Шульга, Петренко, Павук, Скопенко, Шелест, Бабенко, Винник, Гіржов, Романенко, Ключникова.

Приємний чоловік біля мене після оголошення цього списку звернувся до мене і сказав так:

? Подоплеки не поняли? Есть персоны, скажем так, персоны нон-грата на должность главы объединения. Вот в частности вот эти вот четыре названные фамилии, не смотря на то, что Скопенко так отстаивают. А Семененко, Дудко теперешний ? с ним все решено. По большому счету все заварил Семененко, а Дудко просто попал под раздачу. А Гиржов он как бы «старая гвардия», а Скопенко ? она хороша на своей территории как организатор мероприятий и бытует мнение, что она не потянет, ибо были у неё огрехи в работе. Даже Семененко на прошлом съезде сказал, что она себя хорошо зарекомендовала как организатор вот таких культурных мероприятий, но вот про неё было отрицательное мнение касательно организаторских способностей на другом уровне. Он конечно не так сказал, но мнение все равно осталось. Что ж, интересная такая борьба получилась. Здесь, в общем, нужно вариться в этом соку, чтобы понять какая тут идет «подковерная» борьба. Вот Вы только приехали, а нужно ещё и в кулуарах посмотреть. Первая причина: Вы себе представьте, какие там деньги варятся, вторая ? слава, а третья ? возможности, конечно…

І, спитавши про погоду в Україні, про Євро-2012 та надії української футбольної команди, чоловік чемно попрощався та пішов. На тому закінчився і З'їзд. Фінальне фото дивіться у фото-звіті.

Замість post scriptum.

Коментар С. Винника щодо проведенного З'їзду:

? Слава Богу, що ми дійшли цих домовленостей і створили загальноросійську громадську українську організацію, яка має таку красиву назву УКР ? Український конгрес Росії. Вибрали голову, правління та я маю надію, що ця організація буде створена, зареєстрована Мін'юстом та працюватиме дальше і згідно свого Статуту виконувати тут мету, яку поставлено перед нею, виконувати ті задачі, які визначені Статутом. Компроміси, на які пішли обидві конфліктуючі сторони можна оцінити на «відмінно», адже досягнуто головна мета ? створено нову організацію.

Заключне слово голови ВТ «Просвіта» Павла Мовчана:

? Ми маємо покладатись самі на себе. Не на президента, не на ще когось, на фінансові групи ? у них свої інтереси. Чи українські, чи російські, чи французькі ? але свої інтереси. Думаймо, як ми можемо протистояти розвиванню головного нашого духовного осереддня. Бо нас Господь Бог створив українцями! Я колись для себе зробив такий висновок: важко бути українцем в Росії. Важко. Але, якщо я українець, Бог мені дав цю енергію, цю інформацію, цю генетичну інформацію! Отже, він мені дав цю програму життєву. І ми повинні її виконати. Ми не є, як би сказати, людьми, які несуть щось вузьке. Ми, усвідомлюючи це будемо робити. І Українська координаційна Рада це буде робити, а «Просвіта» допомагатиме вам!

Заключне слово Михайла Ратушного, голови Української Всесвітньої координаційної Ради:

? Шановний, Павле Михайловичу, ми з Вами не обідали, а оце нове керівництво я не знаю навіть чи снідало! Я виступав. Я виступав і я все сказав. Я довго думав, чи правильно зробив, що пішов. Ми пішли в магазин на Арбаті, а далі зайшли в «Жигулі», де В.В.Путін з теперішнім прем'єр-міністром пиво пили нещодавно. І я от що думав: чи нашим вистачить розуму не розділитись. Певно, Бог почув наші молитви. Ви знаєте, які в кого установки. Прошу, лишіть оцей камінь, з яким ви прийшли де-інде. Лишіть, скажем так, «за Арбатом». Найтяжче починається...

Підготувала Єлизавета КЕЙЛЬ

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Митрополит Богородський Адріан під час засідання
Митрополит Богородський Адріан під час засідання
Мандатна комісія на чолі з Л. Дяченко (друга зліва)
Мандатна комісія на чолі з Л. Дяченко (друга зліва)
Процес голосування мандатами
Процес голосування мандатами
Голосування. В центрі - Т. Дудко та А. Жгулєв
Голосування. В центрі - Т. Дудко та А. Жгулєв
Виступ А. Жгулєва
Виступ А. Жгулєва
С. Винник дає юридичні роз'яснення
С. Винник дає юридичні роз'яснення
В. Гіржов 'У мене є цікавіший документ!'
В. Гіржов 'У мене є цікавіший документ!'
Під час проведення голосування на задніх рядах не вщухало, хоча й тихе, обговорення перебігу подій
Під час проведення голосування на задніх рядах не вщухало, хоча й тихе, обговорення перебігу подій
Підрахунок голосів. У центрі Р. Кадіров
Підрахунок голосів. У центрі Р. Кадіров
Вітаємо зі створенням УКР! Головою УКР обрано Любов Дяченко (у центрі)
Вітаємо зі створенням УКР! Головою УКР обрано Любов Дяченко (у центрі)

На світлинах: Любов Дяченко, голова УКР. Митрополит Богородський Адріан під час засідання. Мандатна комісія на чолі з Л. Дяченко (друга зліва). Процес голосування мандатами. Голосування. В центрі - Т. Дудко та А. Жгулєв. Виступ А. Жгулєва. С. Винник дає юридичні роз'яснення. В. Гіржов: 'У мене є цікавіший документ!'. Під час проведення голосування на задніх рядах не вщухало, хоча й тихе, обговорення перебігу подій. Підрахунок голосів. У центрі Р. Кадіров. Вітаємо зі створенням УКР! Головою УКР обрано Любов Дяченко (у центрі).

Від головного редактора:

Цією публікацією ми завершуємо репортажну частину матеріалів з Установчого з'їзду у Москві. Судити читачам, чи все було конструктивно, демократично, чи була наявність «підкилимної боротьби» і гра амбіцій. Хто був за громадське, а хто будь що зберігав свій власний статус кво?

Чи будуть у тримісячний термін зібрані документи із 42 організацій для реєстрації у Мінюст покаже найближчий час. Літні місяці не краща пора для організаційної роботи. Сам же З'їзд скоріше надіслав в регіони імпульс апатії, ніж організуючий, таке виникає загальне враження. Через грубість і технічні «ухіщрєнія», допущені групою Семененка у боротьбі за владу... І це після того як Голова ОУР Тарас Дудко наочно продемонстрував новий демократичний стиль правління. Чи захочуть регіони повертатися у ОУРівське минуле часів Руденка-Десняка, в якому керівники традиційно демонстрували «бульдозерний» тип лідерства, коли лідер приймав одноосібні рішення і не вважав за потрібне звітувати перед громадою? Тому основне питання яке залишив З'їзд: хто із українців за старе керівництво, а хто за нове? (Новим за стилем керівництвом безперечно є Голова ОУР Тарас Дудко). Якщо по першому питанню є ясність, тоді є і відповідь чи варто реєструватися в новостворюваний УКР.

Нині ми звертаємося до учасників З'їзду з проханням дати інтерв'ю і висловити свою думку про події і про те як краще організувати український рух у Росії. Закликаємо вас бути активними, обговорюйте, дискутуйте, давайте оцінки, висловлюйте думки. «Кобза» - це ваш сайт.

Нагадаємо, що подорож пані Єлизавети Кейль стала можливою лише завдяки жертводавцям: професору Стефану Паняку, професору Юрію Даревичу та Василю Коломацькому.

В.К.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка