Об’єднання українців Росії

Об'єднання українців Росії у спогадах і публікаціях

Перший Конгрес українців Росії

Історія Об'єднання українців Росії (ОУР) бере свій початок із установчої  конференції 15 травня  1992 року. Перший Конгрес ОУР відбувся у жовтні 1993 року і був проведений досить демократично. Причиною тому була загальна демократична ейфорія єльцинських  часів, а також той факт, що органам було не до українців. Щойно в Москві пройшов розстріл будинку Парламенту (жовтень 1993 р.), країна готувалася до нових виборів і обговорювала нову Конституцію, тому якесь зібрання етнічних  українців не викликало великого інтересу у «власть держащих», в залі не було помітно «підсадних качок».  Конгрес відвідали російський політик Григорій Явлінський, голова Народного Руху України  В’ячеслав Чорновіл, міністр у справах національностей, інші посадовці. Святковий концерт пройшов у Колонному залі Будинку Союзів, куди Україна привезла чудовий колектив. Взяла участь в ньому і відома українська оперна співачка Вікторія Лук’янець, яка прибула із Відня.

Василь Коломацький, головний редактор.
Василь Коломацький, головний редактор.

Громада вимагає відповіді від члена Президії УКР

Пане Аркадію!

Прошу публічно підтвердити чи спростувати інформацію про Вашу подорож у Крим напередодні т.з. «референдуму». Що Ви там, шановний, робили? За що агітували?

З повагою,

Василь Коломацький

головний редактор «Кобза»

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлині: Василь Коломацький, головний редактор.

Любов Дяченко
Любов Дяченко

Звернення до Президента Російської Федерації В. Путіна

Шановний пане Президент!

Ми, українці Росії, яких за підсумками перепису 2010 -го року налічується більше 1,93 млн. чоловік, вкрай стривожені подіями, що розгортаються в ці дні в Криму.

Нам, громадянам Росії, небайдужа доля нашої історичної Батьківщини - України, з якою ми тісно пов'язані не тільки етнічним і духовним корінням, а й наявністю великої кількості близьких і родичів, які проживають сьогодні в різних регіонах країни.

Ми вкрай стурбовані напруженістю, яка виникла на півострові Крим, де перестають діяти закони України, а вулиці і дороги переповнені бойовою технікою і великою кількістю людей у військовій формі. Ескалація напруженості на півострові може привести до збройних конфліктів і кровопролиття серед мирних громадян.

Ніколай Бердяєв, російський філософ
Ніколай Бердяєв, російський філософ

І кто віноват?

Після публікації статті «Про агітацію за ФНКА Б.Безпалька» http://www.kobza.com.ua/objednannja-ukrajinciv-rosiji/4778-pro-ahitatsiiu-za-fnka-b-bezpalka.html до мене надійшов віддалений «ропот» з іншого берегу, мається на увазі не океану, а з іншого ідейного табору, тобто від семененко-гіржовців: «Коломацький проти вступу до Безпалька, але не пропонує альтернативи».

Мушу засмутити тих, хто вважає що я не маю бачення роботи УКР. Якщо відповісти коротко, скажу, що замість національної зради і дрібної продажності, я пропоную шлях національної солідарності і громадської честі.

Почнемо з простого питання: навіщо потрібна реєстрація УКР і чи справді відмова в реєстрації зупиняє нас у роботі? Якщо ми відповідаємо позитивно (так, потрібна, і так, спиняє), дорогі друзі, ми не побачимо цієї реєстрації як своїх вух, поки у Кремлі сидить В.Путін. Це означатиме, що мінюст бюрократичними зволіканнями здатний стримати творчу роботу усієї діаспори. В цьому випадку він її обов'язково стримає.

Сергій Винник, Омськ.
Сергій Винник, Омськ.

Дух і голос Майдану кличуть нас до честі!

 

Як стало відомо редакції, у грудні минулого року голова омських українців Сергій Винник відвідав кілька українських організацій Сибіру, де проводив агітацію за вступ в Національно-культурну автономію, очолювану антиукраїнцем Богданом Безпальком.

Нагадаємо читачам, що після ліквідації владою двох федеральних українських організацій - ОУР та Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» - мінюст РФ в надзвичайно короткий термін зареєстрував підставну Федеральну національно-культурну автономію «Українці Росії», очолювану згаданим московським українофобом. Після реєстрації ФНКА п. Безпалько вже коло двох років без успіху намагається включити у свою підставну структуру українські регіональні автономії, щоб представити себе перед кремлівськими господарями «лідером українців Росії». В той же час російська влада вкотре відмовляється реєструвати Український Конгрес Росії (УКР), очолюваний п. Любов'ю Дяченко (Моск. обл.), що є прямим порушенням прав українців Росії.

Для всіх, хто посвячений в українські справи у Росії добре відомо, що УКР є органом незалежних українців, в той час як безпальківська автономія є підставною структурою, тобто ці організації є антиподами і конкурентами за вплив в українському русі. З цієї точки зору перебування в одній організації і одночасна агітація за іншу є прикладом громадської зради. Думка очевидна і була зафіксована у відомому відкритому листі українських громадських діячів від лютого минулого року.

Тарас Дудко під час виступу на засіданні КЛГП
Тарас Дудко під час виступу на засіданні КЛГП

Виступ Тараса Дудка на засіданні Комісії Людських і Громадянських Прав (КЛГП) СКУ, Львів (20.08.13)

Правове поле існування громадських організацій і членів таких організацій обмежується державними законами, морально-етичними нормами, заповідями Божими, атеїстичними і політичними принципами і поняттями. В цьому полі результат досягається завдяки діяльності конкретних людей і завдяки їх світогляду. Згідно з державними законами Російської Федерації, за останні роки в Росії ліквідовані дві українські організації федерального рівня: ОУР (Об'єднання українців Росії) і ФНКА «УР» (Федеральна національно-культурна автономія «Українці Росії»). Двічі протягом 2013 року Міністерство Юстиції Росії відмовило у реєстрації УКР (Загальноросійська громадська національно-культурна організація «Український Конгрес Росії»). Це дуже знакові, скоріше, загрозливі події. На жаль, ще і досі українці Росії, українська діаспора та і прогресивні громадські об'єднання України не удостоїлися науково виваженого аналізу причин таких ганебних подій. Таку важливу роботу, як мені здається, перш за все могла би взяти на себе Наукова рада СКУ. Сподіватись на юристів з членів УКР типу С.Винника - це легковажно і навіть злочинно перед світлою пам'яттю тих людей, котрі створювали українські громадські об'єднання, і тими українцями, котрі зберігають віру в те, що, нарешті, знайдуться справжні патріоти України і з'ясують, хто конкретно сприяв та взяв участь у руйнуванні українських об'єднань в Росії. У цьому полягає одне з перших наших завдань, від рішення котрого залежить чистота і активність рядів нашої української громади.

Василь Коломацький.
Василь Коломацький.

Коментар до інтерв'ю Митрополита Богородського і Московського Адріана сайту УКРРОСІНФО

Щойно прочитав інтерв'ю Митрополита Богородського і Московського Адріана сайту УКРРОСІНФО. http://www.ukrros.info/aktual/news_detail.php?ID=3997

Цікавий змістовний матеріал, який мав би з'явитися на сторінках «Кобзи», адже Владика є членом нашої редакції. Згадалася історія ногінських парафій, до якої я мав пряме відношення, вказані в тексті імена - моє і Віктора Гуменюка. Коли стався Ногінський погром у 1997 році, Віктор Гуменюк виступив першим у Росії на захист українських парафій. Я у Канаді приєднався до захисту вже на початку 1998 року, оскільки лише тоді виникла КЛГП і розпочалася наша робота. Віктор і я були першими захистниками парафій. І захищали їх більше десяти років.

Гарне грунтовне інтерв'ю... Але, читаючи його, вже як головний редактор, який знається на тонкощах діаспорної політики, можу відзначити деталі, які, можливо, непомітні загальному читачу. Зверну увагу на два питання.

По-перше, чому це інтерв'ю з'явилося саме нині, адже УКРРОСІНФО існує близько чотирьох років і жодного разу сайт не писав ні про УПЦ КП, ні тим більше про ногінські парафії?

Василь Коломацький, головний редактор сайту 'Кобза - українці Росії'
Василь Коломацький, головний редактор сайту 'Кобза - українці Росії'

За матеріалами прес-служби Українського Конгресу Росії (з коментарем Василя Коломацького)

Міністерство юстиції Росії вдруге відмовило у внесенні Загальноросійської громадської національно-культурної організації «Український конгрес Росії» (УКР) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Про це нам повідомили в прес-службі «Українського конгресу Росії».

29 липня відбулося чергове засідання Правління Українського Конгресу Росії, яке традиційно проходило у форматі скайп-конференції. Так, голова УКР Любов Дяченко повідомила про те, що Мін'юст Російської Федерації знову відмовив у внесенні Загальноросійської громадської національно-культурної організації "Український Конгрес Росії" до Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЄДРЮО).

«Цікавим, якщо не сказати більше, видається той факт, що окремі претензії до Статуту УКР були висунуті Мін'юстом уперше, хоча минулого разу чиновники на них чомусь не звернули ніякої уваги», - говорить пані Любов.

Голова правління УКР Любов Дяченко
Голова правління УКР Любов Дяченко

Суд чи третій установчий з'їзд?

Мін'юст Російської Федерації вдруге відмовив у внесенні Загальноросійської громадської національно-культурної організації «Український Конгрес Росії»до Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЄДРЮО). Про це повідомила голова УКР Любов Дяченко. Причиною для відмови послугували нові претензії до Статуту УКР, що не були висунуті Мін'юстом при попередньому розгляді документу.

Організації належить визначитись, чи варто зараз провести повторний з'їзд задля внесення зазначених Мін'юстом змін до Статуту УКР, чи все ж звернутися до суду аби відстояти свою правоту. Яким шляхом піде УКР має вирішити голосування всіх членів Правління організації.

Нагадаємо, що у березні цього року Мін'юст РФ вже відмовляв у реєстрації Українського Конгресу Росії. Причина та сама ? невідповідність деяких положень Статуту організації російському законодавству. Чиновників зокрема (увага!) не влаштовувала назва, мовляв, у ній не читаються напрямки діяльності УКР.

Василь Коломацький, головний редактор сайту 'Кобза - українці Росії'
Василь Коломацький, головний редактор сайту 'Кобза - українці Росії'

«Кобза»: Ми були і будемо сайтом українських демократів у Росії

Шановний пане Вікторе!

Ознайомився із Вашою публікацією, присвяченою сайту «Кобза». Дякую, перш за все, за розумну передмову, в якій пишете про етику взаємовідносин між колективами, що працюють для однієї справи. На жаль, ця чемна передмова була Вами порушена в подальшому тексті.

Пропоную перевести дискусію в сферу логіки і переконати наших численних читачів, що головні редактори діаспорних сайтів мають елементарний здоровий глузд і взаємну повагу. Адже, преса - це обличчя нашої діаспори перед світом.

Пропоную наступні кроки, що дещо пом'якшать непотрібний конфлікт:

1) Прошу виправити помилку в імені директора Кобзи, шановного професора Стефана Григоровича Паняка, якого звуть Стефаном, а не Йосифом, як написано у Вашому матеріалі. Це про помилки, які на сайтах зустрічаються, на жаль, частіше, ніж в книгах. Можна було б не писати про це, але ж Ви робите на цьому акценти, доводячи свій професіоналізм і принижуючи колектив нашої редакції.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка