Унікальний випадок, що вимагає уважного погляду громади

22 грудня 2021 р. російський сайт «Коммерческие вести» повідомив майже сенсаційну новину: «Омская прокуратура принесла извинения Сергею Виннику за необоснованное привлечение к уголовной ответственности». Так-так, мова йде про того самого Сергія Винника.  На думку заокеанської діаспори, одного з самих активних діячів українських громад в Росії, колишнього керівника закритої за рішенням суду Омської обласної ГО «Сірий Клин», колишнього Регіонального віце-президента Світового Конгресу Українців  в Російській Федерації та Центральній і Західній Азії, того, хто в якості юриста у 2019 році відстоював інтереси СКУ у справі проти Генпрокуратури РФ та Міністерства юстиції РФ. Того самого Винника, якого сайт «СуперОмск» у 2016 році називав   «конкретним захисником українців в Росії».

Звідки така в умовах придушення в РФ всього українського нечувана щедрість?  Мало того, що у травні 2021 р. було закрито кримінальну справу по звинуваченню С.Винника по ч.1, ст. 195 КК РФ (неправомірні дії при банкротстві), ще й через півроку офіційно перед ним вибачилися. Нечувано в умовах сучасної Росії, тим більше стосовно українського активіста! І це в той час як все українське є під тиском та гнітом у Росії.

Тепер дослівно. «Заместитель  прокурора города Омска Владимир Кальницкий, - повідомляє «Коммерческий вестник», -  8 декабря от имени государства принес официальные извинения известному омскому юристу Сергею Виннику «в связи с необоснованным привлечением к уголовной ответственности». В документе сказано, что в производстве ОРПСЭ СУ УМВД РФ по Омской области по г. Омску находилось уголовное дело, возбужденное 16 октября 2019 года «в отношении Вас по признакам состава преступления, предусмотренного ч.1 ст. 195 УК РФ». 12 мая 2021 года следователем ОРПСЭ СУ УМВД РФ по Омской области по г. Омску «уголовное дело прекращено в связи с отсутствием в Ваших действиях состава преступления».

Как писали в 2019 году «Коммерческие вести» на основе информации правоохранительных органов, что речь шла о якобы «неправомерных действиях при банкротстве» ООО «Строй-эксперт», где Сергей ВИННИК некоторое время был конкурсным управляючим» (кінець цитати).

Що то була за справа, детальніше можна ознайомитися з статті цього ж видання «В чем на самом деле подозревают юриста Сергея Винника?» від 24 листопада 2019 р. Якщо ж коротко, то у листопаді 2019 р. прес-служба обласного УВС повідомила, що за результатами попередньої перевірки слідчим Слідчого Управління УМВС Росії по місту Омську порушено кримінальну справу  щодо конкурсного керуючого будівельною організацією, юриста Сергія Винника за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 195 КК РФ «Неправомірні дії при банкрутстві»: «Предварительно установлено, что 52-летний конкурсный управляющий в ходе процедуры банкротства совершил действия по отчуждению имущества организации на общую сумму 1 980 000 рублей».

Суд визнав незаконними дії Сергія Винника  та усунув його від виконання обов'язків конкурсного керуючого. На що, звичайно, він подав апеляційну скаргу. Однак і друга інстанція повністю погодилася з першою.

Додамо, що паралельно з цими судами відбувалися ще й такі події. Незважаючи на те, що слідчими УМВС вже велася перевірка діяльності С.Винника в якості конкурсного керуючого, він у вересні 2019 р.безперешкодно вилетів до Берліну для участі  у річних загальних зборах Світового Конгресу Українців, організації вже визнаної небажаною в Росії  через те, що вона становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії». А 16 жовтня 2019 року, наступного дня після того як Світовий Конгрес Українців  позвався до Тверського районного суду м. Москви в адміністративній справі про скасування постанови про визнання СКУ «небажаною» організацією, проти Сергія  Винника, який вів юридичне забезпечення позову СКУ, було порушено кримінальну справу. 1 листопада 2019 р. у нього вдома та в офісі були проведені обшуки.

29 січня 2020 року поліція затримала його в аеропорту Омська, зняла з літака та не дозволила вилетіти до Москви для захисту інтересів СКУ на засіданні 30 січня 2020 року в Тверському райсуді Москви. Йому також наказали не виїжджати, щоб він не міг брати участь у судовому засіданні, призначеному на 4 березня 2020 року та 11 березня 2020 року. Із  липня по грудень 2020 року вищезазначену кримінальну справу проти нього сім разів припиняли за відсутністю «складу злочину», а потім знову порушували. 10 вересня 2020 року Винник був викликаний прокуратурою міста Омська до мирового суду Первомайського судового округу м. Омська для притягнення до адміністративної відповідальності за «...юридичне забезпечення СКУ в судовому розгляді, взаємне інформаційне забезпечення». Інформацію про обшуки в офісі і зняття із літака ми отримали із листа колишнього Президента СКУ Аскольда Лозинського (Н’ю Йорк) до Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кайрата Абдрахманова (див. у Додатково). А сам Аскольд Лозинський напевне отримав цю інформацію від Сергія Винника.

Може скластися враження, що правоохоронний та судовий тиск на Сергія Винника розпочався після його поїздки до Берліну, де він домовився з керівництвом СКУ про те,що захищатиме інтереси СКУ в російському суді. Але  суди були і до цього. Ось що знаходимо на сайті «Коммерческий вестник»:  «Отметим, 19 марта 2019 года Арбитражный суд Омской области отказал Сбербанку в признании обоснованным заявления о признании индивидуального предпринимателя Сергея ВИННИКА несостоятельным (банкротом). Прежде, на январском заседании суда представитель Сбербанка сообщил, что общий же объём кредитных требований к ВИННИКУ составляет 2 млн 899 тыс. 394 рубля. Они обеспечены залогом – шестью земельными участками. Юрист тогда заявил, что их совместная стоимость меньше суммы долга.  Ранее банк судился как с Сергеем ВИННИКОМ, так и с возглавляемым им ООО «Юридическая фирма «Винник и Партнёры» в суде общей юрисдикции».

У проникливого читача виникає питання, а чи обшуки від 1 листопада 2019 р. та зняття з літака від 30 січня 2020  були проведені владою у зв’язку із українською діяльністю Сергія Винника, чи з економічних справ, наведених вище? Чи має Сергій Винник якісь докази, що він переслідувався саме через громадську роботу? Чи є взагалі докази зняття С. Винника з літака? Знаючи останнього, ми можемо уявити, що він, будучи жителем Омська(!), спочатку взяв справу захисту СКУ у суді у Москві, потім не сів у літак, після чого повідомив підзахисним що до літака його не пустили представники влади. Цілком можлива версія подій. На таку думку також наводять слова покійного Голови ОУР Тараса Дудка, який жалівся на Сергія Винника як на юриста, що невдало давав поради з захисту інтересів ОУР у справі юридичної ліквідації цієї організації (цю інформацію отримала «Кобза» безпосередньо від покійного Голови ОУР). Тому ми в редакції бажаємо мати докази подій 30 січня 2020 року, 4 березня 2020 року та 11 березня 2020 року. Якщо Сергій Винник зможе такі  надати, ми готові їх опублікувати.. Ми прохаємо Сергія Винника надати нам авіа-квитки, а також адміністративні протоколи, якщо такі існують.

Мимоволі виникає думка: а чи не є закриття кримінальної справи проти С.Винника і офіційні вибачення перед ним прокуратури (досить унікальні у Росії!) «гонораром» за діяльність на користь влади, про яку ми всі давно здогадуємося? Адже діяльність Винника у партії «Єдіная Росія» добре відомі читачам.

Для прикладу можна згадати як закрили кримінальну справу проти українофоба Багдана Безпалька (Москва) про побиття працівниць Бібліотеки української літератури у Москві. Причина зрозуміла – Безпалько очолює псевдо-українську організацію у Москві і робить антиукраїнські заяви у пресі. Співпраця Безпалька із владою на момент закриття кримінальної справи була для всіх очевидна.

Тому й закриття економічної справи проти Сергія Винника у 2021 році викликає сумніви і потребує додаткового роз’яснення від останнього. Як стало відомо «Кобзі», про закриття справи і про вибачення прокуратури практично не було відомо у діаспорі, тому тема нова і актуальна.

Василь Коломацький, Оттава

Додатково:

https://kvnews.ru/news-feed/v-chem-na-samom-dele-podozrevayut-yurista-sergeya-vinnika

https://kvnews.ru/news-feed/134587

https://kvnews.ru/news-feed/116591

https://kvnews.ru/news-feed/arbitrazh-otkazal-sberbanku-v-bankrotstve-yurista-sergeya-vinnika

https://kvnews.ru/news-feed/sberbank-trebuet-priznatsergeya-vinnika-bankrotom

http://www.kobza.com.ua/prava-ljudyny-i-gromadjanyna/6523-askold-lozynskyi-ya-pyshu-pro-krychushche-porushennia-prav-ukrainskoi-menshyny-v-rosiiskii-federatsii.html

На світлинах:

1. Сергій Винник

2. Скріншот новини в газеті «Коммерческий вестник» від 22.12.2021

3. Копія офіційного вибачення прокуратури перед С.Винником

4. «Коммерческий вестник» від 24.11.2019

5. «Коммерческий вестник» від 04.02.2019

6.  «Коммерческий вестник» від 23.03.2019

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка