Акція Спілки українок Росії знайшла широку підтримку в світі

Напередодні офіційного свята Дня Незалежності України варто згадати, що є і неофіційні українські свята, які з’явилися у  переламні моменти новітньої історії держави. Одне з них – День вишиванки, покликаний зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу,  і який із 2006 року відзначають в третій четвер травня. Цього року він припав на 21 травня, а напередодні   Спілка українок Росії в рамках проекту «Українкою ж я народилася» провела Акцію до Всесвітнього Дня Вишиванки.

Протягом кількох днів на сторінці Спілки українок Росії в Фейсбук учасники акції з Росії, України  і багатьох країн світу викладали свої світлини, на яких зображені вони самі або з членами  їхніх  родин, друзів, колективні фото українських громад у вишиванках. Акція показала, що коло тих, хто святкує День вишиванки, постійно зростає, і саме свято вкоренилося в світі вже як традиційне.

За словами Голови Спілки українок Росії Людмили Мельник, метою Акції було «не лише показати красу вишитих сорочок, а й заявити на ввесь світ: «Я –УКРАЇНКА/УКРАЇНЕЦЬ – це моя культура, мої традиції і я цим пишаюсь».

«Свято цього року проходило в особливих умовах, - розповіла Людмила Мельник, - але з яким розмахом ! В Акції взяли участь представники багатьох регіонів і країн світу – Росії (Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Мурманськ, П’ятигорськ (Ставропольський край), Хабаровськ, Камчатка, Тюмень, Ульянівськ, Курськ, Томськ, Нижнєкамськ (Татарстан), Молодіжно-християнська спільнота «Еммануїл» (Москва), Саха-Якутія, Башкортостан), Італія, США, Канада, Іспанія, Португалія, Туреччина, Австралія, Німеччина, Казахстан, Грузія, Україна (Київ, Полтава, Чернігів, Суми, Луганщина, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький...»

На підтвердження цього публікуємо невелику частину, надісланих в рамках Акції світлин.

P.S. Редакція вибачається перед Людмилою Мельник за затримку з публікацією її інформації про вищезгадану Акцію. Ми чекаємо нових повідомлень від Спілки українок Росії.

Олександр Гвоздик

Джерело: https://www.facebook.com/profile.php?id=100034006020652

На світлинах:

1. Голова Спілки українок Росії Людмила Мельник

2. Голова української громадської організації міста Хабаровська Наталія Романенко

3.Українське земляцтво «Краяни» з міста Ульянівська

4. Голова української громади «Товариство Україна-Сейм» м. Курська Галина Бойко

5. Людмила Найденко (Українське товариство "Вербиченька", Нижнєкамськ, Татарстан) зі своїми онуками

6. Ольга Паняк і Лідія Ковалів з Єкатеринбургу

7. Українці м. П'ятигорська Ставропольського краю

8. Республіканська організація «Українське громадсько-культурне земляцтво ім. Т. Г. Шевченка «Криниця» з Якутії

9. Учні Української суботньої школи «Берегиня»  (Мадрид)

10. Учасники акції в Парижі одягнули у вишиванку пам'ятник принцесі Анні Ярославні, майбутній королеві  Франції 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка