Трохи більше місяця протримався пам'ятник завойовникам Кавказу, проти встановлення якого виступила черкеська громадськість

В Адлерському районі Краснодарського краю демонтовано пам'ятник учасникам Кавказької війни, проти якого раніше виступали черкеські громадські активісти. Про це повідомляє Кавказ.Реаліі.

«Кобза» всього кілька днів тому опублікувала матеріал про те, що черкеська громадськість обурена появою пам'ятника російським завойовникам Кавказу. І ось ми з радістю повідомляємо, що цей монумент демонтований.

Як пише "Кавказький вузол" з посиланням на голову Краснодарської крайової громадської організації "Адиге Хасе причорноморських адигів-шапсугів" Маджида Чачуха, адміністрація Сочі визнала, що пам'ятник був поставлений без необхідного погодження та обговорення.

В Адлерському районі Краснодарського краю 1 червня встановили пам'ятник під назвою "Монумент подвигу російських солдатів". Це викликало обурення серед черкесів, чиї предки протистояли Російській імперії в Кавказькій війні 19-го століття. Архітектурна композиція являє собою висоту із зображенням карти форту.

Шапсузький старійшина Руслан Гвашев назвав установку нового пам'ятника в Адлері провокаційною, нагадуючи про вбивства корінного населення Західного Кавказу.

Черкеські організації вважають геноцидом дії Російської імперії щодо свого народу в 19-м столітті: частина представників етносу була вбита, частина вислана до Османської імперії. На сьогодні єдиною країною, яка визнала масові вбивства черкесів геноцидом, є Грузія.

Наша редакція вважає що зведення пам’ятника було провокацією ФСБ з метою промацування настроїв громадськості щодо історичної пам’яті на Кавказі. Ми раді що ця провокація була зірвана спільними зусиллями громадськості, в тому числі й нашою редакцією. В противному випадку наступного разу нам запропонували б «гордитися» НКВД, Сталіним і ГУЛАГом. Або оспівувати Голодомор, як «прогрес нових форм життя на селі».

«Кобза» і в майбутньому протестуватиме проти подібних нігілістичних провокацій. Врешті, Росія це ж не Північна Корея.

Джерело

На світлині: Монумент «подвигу» російських солдат на Кавказі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка