У Москві відбулася презентація документального фільму про видатного українського кінорежисера і сценариста Олександра Довженка

10 грудня ц.р. в московському кінотеатрі «Іллюзіон» Регіональна громадська організація «Об’єднання українців «Провісник» разом з представниками українського театру «Еней» взяли участь у презентації документального фільму «Життя в цвітінні» за сторінками щоденника видатного українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу  − Олександра Довженка, творчість якого актуальна сьогодні як ніколи.

Автор сценарію Катерина Тютіна у фільмі відобразила московський період життя Олександра Петровича, а також зробила екскурс щодо виходу на екрани найвидатніших фільмів Довженка − "Звенигора", "Арсенал", "Земля", які принесли митцеві успіх і славу.

Продюсував фільм Сергій Тютін, озвучували Ірина Ліндт та Микола Решетняк − художній керівник українського театру «Еней».

Після перегляду стрічки глядачі поспілкувалися з племінником Олександра Довженка − доктором медичних наук, професором, академіком РАПН, головою Регіональної громадської організації «Об’єднання українців «Провісник» м. Москви Тарасом Дудком.

Присутні також згадали автобіографічну повість видатного письменника «Зачарована Десна», спогади про дитинство автора в рідному селі на Чернігівщині. Захід пройшов у теплій, дружній обстановці.

Людмила Мельник

Довідка

Вшанування пам'яті геніального митця Олександра Довженка в Україні є на вкрай низькому рівні. Те, що було зроблене, в основному було зроблене за часів СРСР та радянської влади: з 1957 року Київська кіностудія носить ім'я Довженка, у 1972 році було затверджено Золоту медаль ім. Довженка «За найкращий військово-патріотичний фільм», у 1960 році створено музей Довженка у батьківській хаті, попри те, що в Україні Довженко був персона нон ґрата. Ще за два роки скульптор Анатолій Фуженко змушений був подарувати садибі пам'ятник (художня рада боялася Довженка навіть у бронзі, тому офіційно скульптуру не затвердила), отже існує лише один пам'ятник, та й то не офіційний.

Перші значні кроки по збереженню і вшануванню пам'яті видатного українця були зроблені із здобуттям незалежності України, проте і досі цього вкрай мало, а його співвітчизники не мають вільної можливості побачити фільми Довженка. 10 вересня — день народження Олександра Довженка — святкується в Україні як День кіно. У цей же день з 1994 року за указом Президента України вручається державна премія в галузі кінематографа імені О. Довженка. У 1994 році було створено «Національний центр Олександра Довженка», робота якого зосереджена на двох основних напрямках: збирання та збереження фільмів (передусім національного кіно) та поширення кінострічок (в першу чергу українських), їхня популяризація серед населення. У 2006 році центр завершив роботу над виданням фільмів Довженка у форматі DVD, але унікальне видання розповсюджене лише в консульствах та посольствах як подарунок. В той же час, за кордоном, фільми Довженка на DVD вже давно в вільному продажу.

З 5 липня 2004 року Національний банк України ввів у обіг ювілейну монету номіналом 2 гривні, присвячену 110-річчю від дня народження Довженка. До 120-річчя від дня народження Довженка, 22 серпня 2014 року, була введена у обіг срібна ювілейна монета номіналом 20 гривень. Один з банків у м. Києві планує відкрити пам'ятник Довженку до наступного ювілею.

Нарешті у листопаді 2006 року указом Президента України започатковано програму дій щодо вшанування пам'яті Олександра Довженка.

У лютому 2011 року один з кінотеатрів Києва влаштував ретроспективу фільмів Олександра Довженка — варто зауважити, що фільми на замовлення українського Мінкульту було оцифровано та суттєво поліпшено якість зображення оцифрованих копій. Треба зазначити, що побудований в часи СРСР кінотеатр імені Олександра Довженко на проспекті Перемоги в Києві, за часів незалежності, починаючи з 1995 року, використовувався, як елітний бізнес-клуб («Червоне та Чорне» тощо), а у 2011 році будівля кінотеатру була взагалі знищена.

На світлинах: Корифей українського кіно Олександр Довженко. Небіж кінорежисера Тарас Дудко виступив на прем’єрі фільму про свого іменитого родича. Учасники презентації документального фільму про Олександра Довженка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка