Новини

«Друг України в Росії» Дар’я Полюдова зі своїми соратниками провела в Москві акцію за звільнення українських політв’язнів Сенцова, Кольченка й Балуха

27 травня ц.р. у Москві відбулася акція з підтримки незаконно утримуваних в російських в’язницях кримських заручників Олега Сенцова (який оголосив голодування), Олександра Кольченка та Володимира Балуха. Про це повідомила на своїй сторінці Фейсбук сама Дар’я Полюдова, яка за версією «Кобзи» визнана «Другом України в Росії» за 2016 рік.

«Сьогодні громадські та ліві активісти провели серію одиночних пікетів за свободу Сенцова, Кольченка, Балуха, − пише Дар’я Полюдова.

Зичимо сил і здоровя патріоту України!

Дорогий пане Вікторе!

Від імені численних читачів нашого сайту ми щиро вітаємо Вас із Днем народження!

Бажаємо Вам здоров’я, сил і нових звершень на громадській ниві, а також щастя Вашим близьким.

Читачі «Кобзи» добре знають Вас через Ваші змістовні аналітичні інтерв’ю, які Ви протягом років даєте нам із Сум. В них не лише факти і статистика життя прикордонної області, але й глибокий аналіз подій, зроблений на основі знання законів суспільства, отриманого Вами протягом десятків років громадської роботи. Ніхто краще Вас не розповість про освіту в Сумах, про місцеві вибори, про мовне питання, церковне життя, про соціально-політичну ситуацію в місті, про перспективи місцевого самоврядування. Ви також знавець українського мистецтва і друг сумських митців. А у цьому році Ви надіслали нам чудові матеріали Обласної мовної конференції, яку самі активно й наполегливо організували та провели. Одним словом, Ви − ідеальний автор «Кобзи»! В часи ж народного гніву, в доленосні часи відкритого пошуку української Істини, Ви пломінний трибун і учасник двох Майданів. Суми можуть пишатися таким патріотом!

На митингах против Путина в преддверии его инаугурации, царил произвол и безнаказанность полиции и прокремлевских сторонников

В суботу, 5 мая,  днем в Москве и еще более чем в 90 городах страны прошла акция сторонников Алексея Навального «Он нам не царь». Акция состоялась за два дня до инаугурации Владимира Путина на пост президента России. Навальный призвал людей выйти на улицы за «право каждого быть гражданином своей страны». 

Задержания участников акции состоялись в 23 российских городах и были максимально жесткими: омоновцы били людей ногами в живот и спину, «прикладывали» лицом к бетонным плитам (на многих плитах потом осталась кровь), и наносили удары дубинками по спине тех, кто пытался защитить товарищей. На Тверскую приезжала карета реанимации, из уезжающих в ОВД автозаков задержанные выглядывали с разбитыми лицами.

Одному из задержанных, Дмитрию Карасеву, «правоохранители» сломали два ребра и отбили печень. Потерпевший попал в московский Институт скорой помощи им. Склифософского.

Національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ звертається до керівників українських громад за кордоном з пропозицією про співпрацю

Шановне товариство!

Раді можливості засвідчити Вам повагу і дружні почуття від Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

«Укрінформ» єдине державне інформаційне агентство України зі сторічним досвідом безперервної роботи. Агентство має широку кореспондентську мережу в Україні та за кордоном, готує і поширює найрізноманітнішу за тематикою інформацію, що відзначається оперативністю, достовірністю та виваженістю.

Этот фестиваль проходит в регионе ежегодно с 1976 года

«Шевченковский март» – праздник дружбы народов, который прочно вошел в ежегодный официальный календарь Оренбургского края. Вот и в этом году, 9 марта, в 204-й день рождения великого Кобзаря, в музее истории города Оренбурга собрались почитатели украинской культуры на открытие 42-го «Шевченковского марта».

В числе организатор мероприятия — член Общественной палаты РФ, председатель Оренбургской региональной общественной

В начале марта в Оренбурге состоялась Международная научно-практическая конференция «Девятые Большаковские чтения. Оренбургский край как историко-культурный феномен»

1-2 марта 2018 г. в Оренбурге состоялась Международная научно-практическая конференция «Девятые Большаковские чтения. Оренбургский край как историко-культурный феномен», посвященная 275-летию основания города, 200-летию со дня рождения Н.А. Крыжановского и 100-летию основания государственной архивной службы. Конференция проходила на базе Центральной городской библиотеки им. Н.А. Некрасова, Оренбургской областной универсальной библиотеки им. Н.К. Крупской, Оренбургского государственного педагогического университета. Организаторами форума выступили ведущие научно-образовательные организации Оренбурга, Самары (Россия), Актюбинска, Уральска (Казахстан). Большаковские чтения по традиции сплачивают вокруг себя тех, кто интересуется историей и культурой Оренбургского края с его сложным полиэтничным и поликонфессиональным составом, присущим важному евразийскому, трансграничному региону.

Колишній сумчанин, а нині житель м. Торонто Василь Коломацький передав у дар Храму Андрія Первозванного, що у Сумах, унікальну ікону кінця ХVIII-початку ХІХ століття

Передача ікони відбулася під час нещодавньої поїздки дарувальника до Сум, де поховані його батьки, скромно, без запрошення преси.

За словами Василя Коломацького, відомого правозахисника, активіста українського руху і головного редактора сайту українців в Росіїї «Кобза», ікона дісталася йому у спадок від батька Анатолія Васильовича, засновника приватного Музею українських старожитностей Слобожанщини.

Унікальність і художня довершеність ікони полягають у нестандартній трактовці теми «Христос у Чаші»,  яка представляє Євхаристію як Тіло і Кров Христа. Невідомий художник, на відміну від інших,  уникає фізіологічних подробиць стікання крові у Чашу, яка подається ним вже як Священний Грааль.

Відійшов у вічність активіст українського козацького руху на Сумщині Олексадр Реута

Олександр Дмитрович Реута народився в Сумах у 1948 році на історичній вулиці − Добровільній, яка неформально "тримала" в 40-60 роках половину Сум. Я вбачаю в цьому відголоски далеких козацьких часів, коли в Сумах, як і більшості населених пунктів Слобожанщини, панувало козацьке звичаєве право.

Тож у такій атмосфері вуличної демократії і виховувався майбутній отаман Сумського козацтва, біля витоків якого він стояв на початку 90-х. Ми з ним разом зблизилися з 1990 року в депутатському корпусі Сумської міської  Ради, бо хоча на той час він і був російськомовним робітником заводу Фрунзе, але своїм голосуванням підтримував українські національні рішення Ради, зокрема, історичне − про встановлення 20 жовтня 1990 року українського національного прапора над приміщенням Ради.

Редакція сайту «Кобза» щиро вітає свого дописувача, громадського активіста й культурного діяча із Санкт-Петербурга Валентина Іващенка з Днем народження

Валентин Іващенко відноситься до тієї когорти українців Російської Федерації, які не лише щиро вболівають за долю України, плекають її в своєму серці, але й докладають неабияких зусиль для збереження української культури на теренах такої непростої країни, якою є Росія сьогодні.

Своє українське коріння  пан Василь живить народною піснею, творчістю, постійними зв’язками зі своїми земляками, своєю малою Батьківщиною. Він сам активно працює в місцевій національно-культурній автономії міста на Неві, а також уміло згуртовує інших своїх колег навколо цікавих культурницьких проектів, маючи чудові організаторські здібності.

Президент України Петро Порошенко вручив премії імені Тараса Шевченка 2018 року

У п’ятницю, 9 березня, у 204-й день народження Кобзаря Президент Петро Порошенко вручив національні премії імені Тараса Шевченка 2018 року, присуджені на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Відзнаки отримали художник Павло Маков за мистецький проект «Втрачений Рай», публіцист Сергій Плохій за книгу «Брама Європи», композитор Вікторія Польова за хорову симфонію на канонічні тексти «Світлі піснеспіви».

Також Петро Порошенко вручив нагороду представникам творчого об’єднання «Вавілон 13» режисеру Володимиру Тихому, операторам Ярославу Пілунському, Сергію Стеценку та Юрію Грузінову за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s