Новини

Валентину Макаровичу Пилипчуку виповнилося 70 років

23 лютого виповнилося 70 років одному з активних діячів українського руху в Росії, в минулому заступнику голови правління Національно-культурної автономії українців Камчатки, члену президії Української Всесвітньої Координаційної Ради  Валентину Макаровичу Пилипчуку. Редакція сайту «Кобза - українці Росії» приєднується до численних вітань, які надійшли на адресу ювіляра і бажає йому міцного здоров’я, щастя, а також якомога довше залишатися таким же активним, яким він був завжди в своєму громадському житті. Пан Валентин прийняв активну участь в підготованому Кобзою дослідженні про українців Камчатки, а також частково проспонсорував цю роботу. Всі члени діаспори добре знають життєрадісну вдачу ювілянта, його чудові організаційні здібності, принциповість і щедрість. Валентин Макарович завжди мав демократичні погляди і відстоював в Об’єднанні українців Росії (ОУР) саме демократичні принципи – чесні вибори, змінність керівництва, звітність. Це, як ми знаємо, вимагало мужності і принциповості. На далекій Камчатці були мудрі українці, які не боялися у Москві відстоювати свою позицію і захищати Статут ОУР. Саме завдяки таким діячам  керівництво Росії не змогло взяти контроль над ОУР, і в результаті, з політичним скандалом, мусило юридично ліквідувати нашу федеральну організацю. Для світу це стало свідченням того, що українці Росії не гнуться перед Москвою і не визнають т.зв. «русский мир». А в України з’явилися додаткові аргументи у надуманій суперечці із Москвою про «права російськомовних в Україні».

«Сумна звістка надійшла з Пряшева на Словаччині, - повідомляє з Торонто професор, колишній голова КЛГП СКУ Юрій Даревич. -  25 січня 2021 року відійшов у вічність професор Юрій Бача, відомий український громадсько-культурний діяч у діаспорі, письменник, публіцист і літературний критик, педагог. Мав за честь знати його особисто і спільно створити Ukrainian World Human Rights Association (Комісію з людських і громадянських прав – Ред.), завжди цінував дружбу з ним. Нехай з Богом спочиває! Вічная Пам’ять!»

31  січня в РФ пройдуть нові мітинги з вимогою звільнення опозиціонера Олексія Навального

31 січня о 12:00 на всій території Російської Федерації розпочнуться нові акції з вимогою до Кремля звільнити опозиційного політика Олексія Навального. Нагадаємо, що він був заарештований 18 січня у Москві після повернення з Німеччини, де лікувався після загадкового отруєння. А вже 23 січня в Росії пройшли масові мітинги з вимогою звільнити О.Навального, учасники яких з плакатами «Навальному – свободу!» скандували на адресу Президента В.Путіна: «Відпускай!»

Міжнародна онлайн-конференція за  участі представників з Казахстану, Росії і України

14 жовтня 2020 року Посольство України в Республіці Казахстан організувало міжнародну онлайн-конференцію присвячену Дню захисника України та Дню Українського козацтва. Захід відбувся на платформі «Zoom».

Вийшов у світ збірник матеріалів Восьмих Міжнародних Шевченківських читань Абай Кунанабаєв і Тарас Шевченко: Великі люди Великого степу

Побачив світ збірник матеріалів Восьмих Міжнародних Шевченківських читань, присвячених 175-річчю від дня народження Абая, 170-річчю початку перебування Шевченка на Мангишлаку, 25-річчю Асамблеї народу Казахстану (м. Нур-Султан) – Абай Кунанабаєв і Тарас Шевченко: Великі люди Великого степу під загальною редакцією Дениса Чернієнка (Костанай: ТОВ «Костанайский друкарський двір», 2020. – 176 с).

За последние годы в Украину иммигрировали более 50 тысяч россиян

За десять месяцев текущего года 2 857 граждан Российской Федерации получили разрешение на иммиграцию в Украину, сообщила Государственная миграционная служба Украины (ГМСУ) на запрос DW. Всего, по словам украинских миграционных властей, в этом году 8 932 иностранцев подали свои прошения на иммиграцию. Из этого числа россияне составляют 32 процента. В целом, по информации ГМСУ, с 2014 года до 1 ноября 2020 года украинские иммиграционные документы получили 51 779 граждан Российской Федерации.

У Торонто вийшла друком нова англомовна біографія гетьмана Івана Мазепи

«Ivan Mazepa and the Russian Empire» ( «Іван Мазепа та Російська імперія») Тетяни Таїрової-Яковлевої стала  першою  за останні 60 років англомовною   біографією одного з відомих європейських державних діячів кінця XVII - початку XVIII століття, гетьмана Івана  Мазепи, який керував Українською державою з 1687 по 1709 роки. Про це повідомляє сайт ciuspress.com.

Видання здійснене у  перекладі та перегляді авторкою  її російськомовної монографії 2007 р. (біографічна версія вийшла в світ під назвою «Мазепа» в серії «ЖЗЛ») як том 11 Центру українських історичних досліджень імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій  (СIUS) спільно з Університетською пресою McGill-Queen’s та Канадським інститутом українознавства Press.

Маэстро Виктюк всегда с любовью относился к Украине

Во вторник, 17 ноября, в московской больнице скончался театральный режиссёр Роман Виктюксообщило агентство ТАСС. Ему шёл 85-й год.

В конце октября Роман Виктюк был госпитализирован с коронавирусом, переведён в реанимационное отделение, подключён к аппарату искусственной вентиляции лёгких. Но состояние больного было настолько тяжёлым, что спасти его не удалось.

Видання книги, що відкриває нову сторінку в історії української Кубані, потребує нашої допомоги

У вересні цього року «Кобза» опублікувала один з розділів майбутньої книги доцента історичного факультету Кубанського державно­го університету, кандидата історичних наук   Анатолія Авраменка  «Зміни в географії населених пунктів Кубані, назви яких походять від запорозьких куренів». Нагадаємо, що книга дає наукове пояснення найменувань кубанських станиць, заснованих після переселення Чорноморського козачого війська на Кубань, найменувань впродовж десятиліть зачасти навмисно спотворених  аби  стерти історичну пам'ять українців краю про своє походження.

 

Ушел из жизни Почетный член НКА «Українське товариство «Вербиченька»

Самый зловещий звук, который мне приходилось слышать в жизни, - стук комьев земли, падающих на крышку гроба. Комья падают «глухо і дзвінко», и этот звук отдается в самом серце. Сам по себе он не громкий, но мне он сегодня показался «оглушительным грохотом». До этого звука смерть близкого человека казалась чем-то немыслимым и нереальным, но это звук вернул в суровую реальность. Дорогой человек остается в сердце, в душе, и на фотографиях.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка