Ярослав Копельчук, відповідальний секретар Всеросійського конгресу етножурналістів  “Культура світу”

Вечір, присвячений Міжнародному дню миру

Того вечора мистецтво на сцені Національного культурного центру України в Москві набуло форми послання  і нагадувало більше колективну акцію, до якої долучилися люди зі спільною місією – творити мир і добро на землі.

Не йшлося про високу майстерність, досконале вміння грати, танцювати, співати, декламувати… І про дрібні амбіції теж не йшлося.

В кожному слові, звукові, рухові учасників заходу відчувалося палке прагнення жити в злагоді, взаємоповазі. В унісон їм звучали і оплески глядацької аудиторії.

Вечір, присвячений Міжнародному дню миру, зібрав талановитих молодих артистів та творчі колективи з України, Росії, Польщі, Молдови, Казахстану, Узбекистану, Китаю.

У дружній атмосфері однаково щиро й пронизливо звучали як українські народні пісні, так і авторські польською, російською мовами, читали вірші про любов і мир, про високе вічне небо і життя. І розкривали душі для обіймів, для відчуття сили людської любові і єдності, сили братнього плеча.

Керівник Українського молодіжного клубу Москви, відповідальний секретар Всеросійського конгресу етножурналістів  “Культура світу” Ярослав Копельчук так прокоментував свою ідею проведення цього заходу: “Міжнародний день миру був заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році. У 2001 році Генеральна Асамблея одноголосно прийняла резолюцію, в якій постановила, що з 2002 року Міжнародний день миру буде відзначатися щорічно 21 вересня як день відмови від насильства і припинення вогню. З того часу на планеті Земля відбулося чимало воєн, але щороку настає День миру. Хтось святкує, а хтось навіть не здогадується про його існування… Необхідно невтомно показувати і доводити, що всі люди на Землі – брати, а війна і насильство – зло, з яким необхідно боротися, але не його методами, а тим найкращим, що є у всіх нас – любов’ю, культурою, творчістю кожного. Народів на Землі багато, і у кожного свої етнічні особливості, національна душа.

Мета нашого сьогоднішнього вечора  – у творчій формі показати єдину людську суть і силу культурних традицій, які об’єднують людей всупереч усіляким відмінностям. У Національному культурному центрі України в Москві сьогодні зібралися  однодумці, які мають що сказати світові про мир, можуть показати власну душу і свого народу через культуру пісень, віршів, танцювальних композицій. Як музика складається з унікальних мелодій, так і людство складається із нас – таких різних і неповторних, а від цього настільки цікавих. Дві тисячі років тому Вергілій сказав слова, які стали гаслом нашого вечора: “Чому б нам не жити в мирі?” Тож, люди доброї і мирної волі, приєднуйтеся!”

Вечір відбувся за підтримки Московського відділення Союзу журналістів Росії, а також Всеросійського конгресу етножурналістів “Культура світу”, Центру культури “Дім польський” (Москва), військово-історичного клубу “Союз племен” (Москва).

Текст: Олена Марченко.

Фото: Олена Долженко.

Джерело:http://ukrcentr.ru/bez-rubriki/chomu-b-nam-ne-zhiti-v-miri/#more-7474

Додаткова інформація: http://kavnews.ru/blog/YAroslav-Sergeevich-Kopelchuk.html

 

На світлинах: Ярослав Копельчук,відповідальний секретар Всеросійського конгресу етножурналістів  “Культура світу”.У заході брали участь творчі колективи з різних країн. Авторські пісні на тему миру. У вихорі танцю. Учасники вечора, присвяченого Дню миру. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка