Національний культурний центр України в Москві

Українці Москви влаштували Святвечір у стінах Культурного центру на Арбаті

Січень є найбагатшим для українців на Свята та святкові традиції місяцем. Найпоетичніші різдвяно-новорічні дійства - ВЕРТЕП, КОЛЯДКИ, МАЛАНКА.

Колядки у ці Свята чути було і в Москві. Українські громади зібралися разом зі своїми сім’ями та друзями, щоб поколядувати. Колядували як традиційні, усім відомі колядки, так і сучасні.

Московські житомиряни презентували культуру своєї малої батьківщини

У Шевченковій залі Національного культурного центру України у м. Москві відбулося засідання Московського відділення Міжнародної громадської організації “Земляцтво Житомирян”. Одночасно відкрилася виставка нових художніх робіт “Земля моїх батьків” заслуженого художника Росії, голови “Земляцтва Житомирян”, викладача образотворчого мистецтва в Українській недільній школі імені Павла Поповича Віктора Дем’янчука.

Із відкриттям нової художньої виставки Віктора Дем’янчука та його гостей і земляків-поліщуків привітав генеральний директор Національного культурного центру України у м. Москві Валерій Юрченко, відзначивши, при цьому довголітню творчу співпрацю й дружбу з художником, який щороку представляє у Центрі свої нові живописні твори.

В НКЦУ відбувся концерт молодого й талановитого піаніста-віртуоза Артура Нікуліна

17 жовтня у Шевченковій залі Національного культурного центру України у м. Москві з великим успіхом пройшов концерт лауреата міжнародних конкурсів Артура Нікуліна. У його виконанні прозвучали 24 прелюдії для фортепіано відомого українського композитора Івана Карабиця.

Як зазначив присутній на вечорі відомий музикознавець із творчої львівської родини, професор Московської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського, заслужений діяч мистецтв Росії, – фортепіанний цикл Івана Карабиця вважається одним із найскладніших у творчому доробку композитора. Приємно, що його перше виконання відбулося у Національному культурному центрі України у м. Москві.

В Українській недільній школі при Культурному центрі України в Москві стартував новий навчальний рік

На початку нового навчального року (2018-2019) у Національному культурному центрі України у м. Москві відбулися збори батьків та вчителів Української недільної школи ім. Павла Поповича.

Положення про школу розроблено з урахуванням вимог Положення про організацію навчально-виховного процесу загальноосвітнього закладу І-ІІІ ступенів «Міжнародна українська школа», затвердженого Міністерством освіти і науки 10.08.2009 № 731.

Зворушливе поєднання української народної пісні з високим мистецтвом арфи

20 вересня 2018 року в Шевченковій залі Національного культурного центру України у м. Москві відбулося відкриття п’ятого творчого сезону Української молодіжної вітальні. Ювілейну концертну програму було підготовлено спільно з Московською державною консерваторію ім. П.І. Чайковського.

Учасників та гостей творчої зустрічі вітали заслужена артистка України та Росії, солістка Большого театру Галина Черноба, начальник служби з питань культури і діаспори Центру Вікторія Скопенко, голова Українського молодіжного клубу Москви Ярослав Копельчук, а також постійна ведуча Української молодіжної вітальні, лауреат міжнародних конкурсів Юліана Дуба.

На московському Арбаті лунали вірші поета, який своє життя поклав на олтар боротьби за незалежну Україну

У Національному культурному центрі України в Москві відбувся літературознавчий семінар «Василь Стус у перекладах російською», присвячений 80-річчю від дня народження поета. Захід був організований спільно з Громадською організацією «Український фонд культури».

Протягом вечора син Василя Стуса, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус розповів присутнім про маловідомі сторінки біографії поета, власне сприйняття батькової творчості та її значення у своєму житті.

Широко анонсований урочистий молебень віруючих Українських церков, присвячений 1030-річчю Хрещення Русі-України, був зірваний адміністрацією Культурного центру України в Москві

Нинішнього року весь православний християнський світ відзначає 1030-річчя Хрещення Русі-України. Українці Росії, зокрема, Москви і Підмосков’я, теж вирішили долучитися до відзначення цієї знаменної дати.

Об’єднання віруючих Українських церков у Москві прийняли рішення про проведення 24 липня, в  день іменин київської княгині Ольги, урочистого молебню. Богородська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП), Об’єднання вірян Української греко-католицької церкви (УГКЦ) м. Москви, українські громадські організації звернулись до адміністрації Національного культурного центру України в Москві (НКЦУ) з пропозицією провести молебень у приміщенні Центру.

У Культурному центрі України в Москві відбулося закриття IV творчого сезону Української  молодіжної вітальні

7 червня ц.р. у Шевченковій залі Національного культурного центру України у м. Москві відбулося закриття IV творчого сезону Української  молодіжної вітальні.

Єднання талановитої творчої молоді у програмі “Пісенне коло” продовжило кращі мистецькі традиції Вітальні.

На вечорі прозвучала авторська поезія з циклу “Мавка” голови Українського молодіжного клубу, члена Спілки журналістів Росії Ярослава Копельчука; поезію Бориса Пастернака у перекладах Леоніда Талалая і Миколи Рябчука декламували Василь Золотухін та  Христина Мащенська.

У недільній школі імені Павла Поповича, що діє в Національному культурному центрі України в Москві, пролунав останній дзвоник

В Українській недільній школі імені Павла Поповича Національного культурного центру України у м. Москві закінчився черговий навчальний рік.

На святі до присутніх звернулася заступник генерального директора Лариса Бондарук, яка щиро подякувала батькам за співпрацю і побажала учням добре відпочити влітку, щоб з новими силами розпочати наступний навчальний рік.

Для гостей та присутніх був влаштований святковий концерт, який підготували учні школи разом з викладачами Тетяною Мунтян і Ольгою Помятіловою та батьками учнів. Вихованці співали й танцювали, розповідали вірші та зачаровували дорослих своєю неповторністю і любов’ю до України.

 

В рамках Шевченківських днів у Культурному центрі України в Москві відбувся урочистий концерт

14 березня ц.р., напевно, вперше за декілька останніх років, концертний зал Національного культурного центру України в Москві був повністю заповнений. А «винуватцем» цього масово зібрання став наш Велетень − Тарас Григорович Шевченко. Його 204-й День народження відсвяткували українська громада, представники посольства України у Москві та працівники Культурного центру.

Відкрив урочистий вечір директор НКЦУ Валерій Юрченко. Тимчасовий повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський у своєму виступі наголосив: «… Шевченко вважав, що лише та нація буде вільною, культурною та цивілізованою, яка знає, береже та примножує свої культурні надбання». Тому березень для світового українства − це місяць Кобзаря.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s