Культура

Людина, яка спростувала Шпенглера, створивши новий художній Всесвіт

Продовжуємо цикл «Бесід з Леонтієм Костуром», талановитим, а багато хто вважає, геніальним, українським скульптором і художником. Початок їм поклало минулорічне інтерв’ю,  але стільки цікавих фактів і захоплюючих, майже пригодницьких сюжетів з  життя сумського митця, опинилося поза його форматом, що наше спілкування продовжилося і виросло вже до розмірів цілого циклу бесід. До вашої уваги – четверта частина, а попереду вимальовуються вже п’ята і шоста. Можливо, колись когось вони  надихнуть на художній біографічний роман з життя художника, як надихнули Ірвінга Стоуна на відому  книгу «Жага життя» особисті листи Вінсента Ван Гога. Книга ж про Леонтія Костура могла би називатися «Шлях до себе». Чому саме так, сподіваємося, стане зрозуміло з цієї та наступних публікацій.

Чим завершив Український Молодіжний клуб в Москві 2019 рік

У будівлі Національного культурного центру України в м. Москві 18 грудня 2019 року відбулася відкрита репетиція вистави Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», повідомляє CRCMedia – новини європейської діаспори.

Голова Українського Молодіжного клубу  (УМК)  в Москві, засновник і керівник гурту «Трипільська Русь» Ярослав Копельчук так прокоментував цю подію:

«Напередодні Свята святого Миколая, а саме 18 грудня 2019 року в НКЦУ відбулась значна подія для членів театральної групи «Трипільська Русь». Пройшла відкрита репетиція вистави Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

Уникальный творческий колектив «Терем», участвующий во многих мероприятиях, проводимых украинцами Воронежской области, отметил свое 20-летие

Праздничный концерт, посвящённый 20-летию фольклорного коллектива «Терем», состоялся в субботу, 7 декабря 2019 года, в актовом зале главного корпуса Воронежского государственного университета. Поздравить ансамбль со знаменательной датой пришли другие фольклорные коллективы и исполнители, представители общественных объединений, в том числе украинской общины Воронежской области.

Людина, яка спростувала Шпенглера, створивши новий художній Всесвіт

Пропонуємо чергову з серії бесід з сумським художником і скульптором  Леонтієм Костуром. Людина, значимість робіт якої для української культури вже визнана фахівцями і в Україні, і за кордоном, й досі не є членом Національної спілки художників. Людина до якої сьогодні  їздять , щоб побачити його роботи, іноземці, людина, ім’я якої могло б стати брендом Сум поруч з іменем Чєхова, ,не цікава місцевій владі.  Втім, все ж знайшлися люди, які підтримали митця, завантаживши його творчою роботою, без якої кожний художник відчуває себе, як риба на суші. Але про це трохи пізніше, а зараз продовжимо разом з Леонтієм Костуром подорож його життєвим шляхом, подорож, в якій ми зупинилися на «українській Венеції».

Інтерв’ю з керівником ансамблю «Рось» із Санкт-Петербурга Валентином Іващенком

Пане Валентине, Ви давно мешкаєте в Санкт-Петербурзі – другому за розміром і значенням місті Росії, є відомим українським активістом. Можна сказати, що Ви зайняли свою власну нішу в культурному житті Пітера: керуєте ансамблем «Рось», який, зокрема, пропагує і українську культуру в місті та за його межами. Розкажіть, коли був створений колектив і чому він має таку назву?

Вокальний ансамбль «Родовичі» з Полтавщини виступив на фольклорному фестивалі у Воронежі… віртуально

Нестандартно було вирішено питання участі народного колективу з України у фестивалі автентичного фольклору «На Казанську», що проводиться щороку в Воронежі в перших числах листопада. Заявлений у програмі співочий ансамбль «Родовичі» з Нових Санжар Полтавської області на концерт приїхати не зміг, але глядачі все одно познайомилися з його учасниками за допомогою відеозв'язку по мережі Інтернет.

Леонтій Костур - людина, яка спростувала Шпенглера, створивши новий художній Всесвіт. Частина друга

Продовжуємо публікацію бесід з українським художником і скульптором Леонтієм Костуром (початок цих бесід див. на http://kobza.com.ua/kultura/6120-dlia-nas-vazhlyvo-zaraz-u-nezalezhnii-ukraini-staty-nezalezhnymy-khudozhnykamy.html). Розмова з людиною такого  творчого масштабу не могла не торкнутися питань ролі і місця митця в українському суспільстві і в цілому у сучасному світі, стану українського образотворчого мистецтва і  тих характерних рис, які визначають його саме як  національне мистецтво. І,  звичайно ж, ми намагалися знайти відповідь, яку неодмінно шукають у подібних інтерв’ю,  на питання: «Що саме, які життєві обставини формують із звичайної дитини майбутнього геніального творця?»

Леонтій Костур - людина, яка спростувала Шпенглера, створивши новий художній Всесвіт

Не кожному з сучасних художників доводиться чути при житті, що він геній. Леонтій Костур з невеликого провінційного міста Суми, що на Слобожанщині -  один з них. Важливо, що таке визнання його таланту йде не з надр  «маскульту», де воно вимірюється  кількістю грошей вкладених у «розкрутку» художника , а від  тих діячів культури, колег і мистецтвознавців, слово яких має куди більшу ціну, ніж  грошові купюри. А ще вкрай важливо, що він справжній український за духом, а не зображенням козаків у червоних шароварах,  художник, яких сьогодні можна перерахувати на пальцях однієї руки.

До 130-ліття з дня народження Остапа Вишні

Рівно 130 років тому,  13 листопада 1889 року,  на хуторі Чечва Полтавської губернії (нині – Охтирський район Сумської області ) народився легендарний письменник, сатирик та гуморист Павло Михайлович Губенко, більш відомий за своїм літературним псевдонімом Остап Вишня. Автор мільйонних тиражів, які змагалися з тиражами «Кобзаря» Тараса Шевченка,  автор, якого знали і цитували навіть неписьменні.

У Курській області пройшов Фестиваль української культури

Історичний факт дружби двох великих діячів культури Росії і України - актора Михайла Щепкіна і поета Тараса Шевченка послужив приводом проведення в Курській області за ініціативи місцевої громадській організації «Товариство «Україна-Сейм» Фестивалю  української культури «На струнах кобзи». Концертна  програма Фестивалю з творів Тараса Шевченка була представлена 25 жовтня  глядачам не тільки Курська, а й прикордонної Суджі, де Михайло Щепкін  зіграв свою першу театральну роль у народному училищі.

У фестивалі взяли участь митці творчих колективи міст Курська і Суджі, а також з України, Москви, Воронежа. Зокрема, з Воронежа на Курщину приїхала виконавець українських пісень і дум, лауреат міжнародних конкурсів, бандуристка Олена Симонова, а з України – Анастсія Жданкіна,  дочка відомого барда, бандуриста, володаря Гран-прі першого фестивалю «Червона рута» Василя Жданкіна, який трагічно загинув у вересні цього року.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка