Культура

Прапор Розсошинського району Воронезької області

 

Нащадки українців, що мешкають на автохтонних землях Придоння, пам’ятають про своє коріння та плекають давні народні звичаї

Такої гармонії акапелла вже майже не почуєш ні по радіо, ні на телебаченні. У Нижньому Карабутi, що в Розсошинському районі Воронезької області, так завжди співали на святах, весіллях, в обідню перерву та на вечірніх посиденьках. Тетяна Коротуненко, Анастасія Фоменко, Марія Косилова, Раїса Постолова, Марія Тощенко, Ніна Бондаренко – володарки красивих голосів широкого діапазону від альта до сопрано, складають ансамбль «Роднiкi Прідонья» (укр. «Джерела Придоння»).

Борис Хлопов. «Іісус що йде на Голгофу»

Як художник, він був у трьох іпостасях: живописець, примітивіст і філософ

Щойно через Віктра Казбана отримав із Сум печальну звістку – не стало Бориса Хлопова.  Хочеться згадати цю велику людину, художника і друга.

З Борисом Яковичем я познайомився через мого тата Анатолія Коломацького. У 2005 році я побачив у колекції тата нового художника. «Це я його знайшов!  Унікальна людина!  Звати Борис Хлопов», – повідомив тато. Я роздивлявся незвичні роботи. Всі вони були невеликого формату: 50 см х 40 см, рідко 60 см х 40 см, і виконані олією на полотні-на-картоні. (Полотно на картоні тоді якраз входило у моду у сумських художників як недорогий матеріал).

Леонард Коен, канадський бард

Танцюй зі мною до кінця кохання…

Надійшла печальна звістка про смерть канадського барда Леонарда Коена. Смерть настала у понеділок 7 листопада, про неї стало відомо у четверг, вже після похорон барда. Поховали Леонарда Коена у Монреалі поруч із могилами предків. На похоронах була присутня лише родина та близькі друзі. Коену було 82 роки.

Ким був Леонард Коен і чому його любили у всьому світі?

Роман Виктюк

Известному театральному режиссеру, уроженцу Львова, исполнилось 80 лет

Свое 80-летие знаменитый театральный режиссер Роман Виктюк отметил сразу двумя событиями – премьерой спектакля "И вдруг минувшим летом" и открытием после долгой реконструкции собственного здания. Второе из событий кажется особенно важным – ведь театр работает в стенах бывшего советского дома культуры, построенного великим советским архитектором Константином Мельниковым.

Дарья Марченко

В работах киевлянки Дарьи Марченко образ Путина стал символизировать саму войну

Работа киевской художницы Дарьи Марченко "Лицо войны" – портрет Путина, созданный из 5000 гильз, собранных на полях боев Донбасса, стал самым знаменитым произведением искусства, отражающим конфликт на востоке Украины. Об этом – в материале «Радио Свобода».

Эдуард Назаров

Ушел из жизни гениальный мультипликатор Эдуард Назаров

Легендарный мультипликационный фильм «Жил-был пес», как и многие другие, созданные Эдуардом Назаровым, по праву считается одним из лучших в истории мультипликации. На нем выросли многие поколения. Это тот редкий случай, когда мультфильм, в основу которого положен сюжет украинской народной сказки (а именно – сказка «Сірко»), стал настоящим мультипликационным «хитом» советского времени.

Покійний Маестро і Геній Олег Каравайчук, Ст. Петербург

Воспоминания о композиторе Олеге Каравайчуке

В Петербурге в возрасте 88 лет скончался композитор Олег Каравайчук. Он родился в 1927 году в Киеве и занимался музыкой с раннего детства. После окончания Ленинградской консерватории начал писать музыку к фильмам. В советские времена преследовался КГБ.

Композиции Каравайчука звучат в фильмах "Короткие встречи", "Мама вышла замуж", "Город мастеров", "Монолог" и многих других. В 2002 году он удостоился премии "Золотой овен" за музыку к фильму "Темная ночь", а в 2009-м получил премию центра Сергея Курехина "За заслуги в развитии современного искусства".

Підполковник інженерних військ Павло Слесаренко у відставці

Історія митця, ветерана і вязня сталінських таборів повертається до нас

Роки життя: 23.01.1900р. - 20.11.1986р.

Місце народження: с.Юнаківка, Сумський район, Сумська область

Народився 23 січня 1900 року на слободі Юнаківка (нині село Юнаківка Сумського району) у  селянській сім`ї. З 1907 року навчався у двокласному училищі. З 14 років почав заробляти самостійно, працюючи помічником у конторі,  молотобойцем, розвізником, чоботарем  і т.і.

Восени 1918р. вступив до лав Червоної Армії. Близько півроку займався у Вищий школі військового  маскування у Москві. У 1921 році — фронт у районі Очакова та Одеси. Потім знову Москва — після курсів техніків маскування успішно склав іспити до ВХУТЕМАС. Певний час навчався у художника-пейзажиста В.В. Мєшкова. У зв`язку із складними обставинами, мусив залишити художню освіту та продовжити службу у Червоній Армії.

Олександр Єсенін-Вольпін

Математик, поет, правозахисник і філософ прославив Росію, проживши життя «нє по лжи» і давши приклад своїм сучасникам

16 березня у США помер видатний російський математик, поет, правозахисник і філософ, син Сергія Єсеніна, Олександр Єсенін-Вольпін. Йому був 91 рік. В США він проживав з 1972 року, періодично відвідуючи Росію.

Олександр Сергійович був легендарною фігурою, навіть в колі дисидентів. Він був абсолютно вільним, ніколи не говорив неправду, ніколи не обмежував свою свободу ідеологічними оглядами. Він жив так, ніби правила радянської системи його не стосувалися, а світ підлягає математичній логіці.

Андрій Орлов (Орлуша)

Поэт Орлуша считает, что Борис Немцов был «гражданской совестью» своего народа

По мнению российского оппозиционного поэта Андрея Орлова, Немцов был гражданской совестью своего народа.

Публичных людей, противостоящих агрессивной политике властей и не боящихся говорить правду, в России можно буквально пересчитать на пальцах. И с каждым годом, усилиями все той же власти, их становится все меньше. 

Таким был Борис Немцов, убитый год назад. Таким остался поэт Орлуша, написавший к годовщине гибели товарища трогательное, рваное и рвущее душу стихотворение. О том, как опасно в России быть честным, о том, как тяжело терять лучших. О том, что для многих Борис Немцов был гражданской совестью и другом.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Уфимський філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова

Уфимський  філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова