Культура

Кращі українські книги у аудіоформаті пропонує онлайн-бібліотека «Слухай»

Знайти українську книгу в Росії, навіть офіційно «дозволеного» «Кобзаря», на що скаржаться наші читачі, частково вирішує безкоштовна онлайн-бібліотека аудіокниг «Слухай» (https://sluhay.com.ua/). За час її презентації з 20 грудня 2018 року на сьогодні на сайті начитано біля 200 творів різних жанрів від класичних творів Тараса Шевченка,Івана Франка, Івана Коцюбинського Олени Теліги до  сучасних українських поетів і прозаїків.

Тексти начитували актори, музиканти, студенти та волонтери: Ірина Приходько, Богдан Бенюк,  Євген Янович, Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Alyosha та інші. Письменник Марк Лівін та поетеса Катерина Бабкіна начитали свої роботи самі.

По инициативе Валентина Иващенко в Питере состоялся концерт, посвященный Дню Победы

30 апреля в Санкт-Петербургском «Доме национальностей» в рамках программы «Моя семья и война» состоялся литературно-музыкальный вечер «Нам нужна одна Победа». Концертную программу вечера открыл ансамбль украинской песни «Рось» под руководством лауреата международных конкурсов, солиста Валентина Иващенко и музыкального руководителя ансамбля, композитора Виолетты Гриневич. Программу продолжили певица, артистка, лауреат, победитель международных фестивалей и конкурсов Оксана Дроздова и поэт, блокадница Ванда Медведева.

На російському телебаченні побачила ефір фільм, що пропагує українську націю

На телеканалі Краснодарського краю «Кубань-24» 21 квітня вийшов в ефір фільм «Украинцы Кубани» з циклу програми «Ода народу».

«Ода народу» - це авторський проект журналіста Ігоря Зоріна, присвячений різним етносам, які живуть на Кубані . Ведучий від першої особи розповідає про історичні факти, традиції, звичаї, кухню, культуру, життя і колорит кожної національності краю.

У Facebook набув популярності плакат редактора «Кобзи» про вибори в Україні

Майже 500 репостів і майже стільки ж лайків набрав на сьогодні у Facebook плакат-колаж одного з редакторів «Кобзи» Олександра Гвоздика (на фото)  «Неначе люди подуріли…», що цитує Кобзаря і присвячений виборам президента України.

«Чесно кажучи, я не очікував такої реакції, - говорить Олександр Гвоздик. – Плакат народився спонтанно. І це перша моя спроба політичного плакату, хоча в жанрі колажу я працюю вже років 20. Можливо, спрацювали гени. Адже політичні плакати робив і Кирило Гвоздик, художник 30-х років минулого століття з кола бойчукістів.

Тольяттинський хор «Дніпро» взяв участь у міському святі української культури

24 березня 2019 р. в Тольяттинськiй  фiлармонiї вiдбулося XXIV мiське свято української  культури, присвячене 205-й рiчницi з дня народження Тараса Шевченка. Пролунали пiснi на вiршi видатного поета у виконаннi народного хору «Днiпро» (художнiй керiвник Вiталiй Головко). Виконання творів супроводжувалось  вiдповiдним вiдеорядом на екранi.

Вечір-концерт, присвячений пам’яті визначного співака ХХ ст. Івана Семеновича Козловського пройшов у Московській консерваторії ім. Чайковського

Минуло 25 років з того дня (24.12.1993 р.), як відійшов у вічність знаменитий співак ХХ століття Іван Семенович Козловський − великий патріот України, який, за словами театрального режисера Соломона Міхоелса, співав «і серцем, і голосом».

Народився Козловський у самому серці України, на Полтавщині, в селі Мар’янівка. Першим його вчителем у рідному селі став Сисой Григорович Саєнко, що прищепив своїм учням любов до рідної землі і розгледів надзвичайний дар маленького Івасика.

Ексклюзив створили українські майстрині, взявши за основу видання «Кобзаря» 1840-го року

Майже рiк працювали над створенням креативної книги, за основу якої взяли перше видання «Кобзаря» 1840 року, її головний редактор Олена Медведєва та художній редактор Анна Тимошок.

На матеріалі, який в народі називають «диким льоном», майстринi відтворили тексти восьми (без скорочень!) поетичних творів: «Думи мої», «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч». Варто зауважити, що твори вишиті мовою оригіналу. Збережено абсолютно всі авторські знаки.

Створений за ініціативи Валентина Іващенка, творчий коллектив «Рось» вже 17 років дарує українську пісню людям

Інструментально-вокальному ансамблеві «Рось» цьогоріч виповнилося 17 років. Він був заснований у 2001 році артистом Валентином Іващенком, який до цього дня є його ідейним і художнім керівником.

Рось − ріка в Україні, в Київській області, права притока Дніпра. Вона згадується в «Слові о полку Ігоревім». Основні міста, через які протікає Рось: Біла Церква, Корсунь-Шевченківський та Богуслав − батьківщина Валентина Іващенка. Звідси й назва ансамблю. Значення слова Рось пов'язане з руслом. Русло, витік, рух, мелодія − асоціативний ряд можна продовжувати, і всі ці смисли об'єднує в собі ансамбль.

З великою концертною програмою до Москви завітала композитор і музичний педагог з Дніпра Лілія Бігеєва

Лілія Бігеєва – відомий український композитор і педагог, голова Асоціації композиторів Дніпропетровського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, диригент Камерного ансамблю та оркестру «Сонет» – цього разу свій ювілей відзначила у Національному культурному центрі України у м. Москві.

Весь вечір Лілія Бігеєва разом зі своїми рідними, учнями та вихованцями представляла у Шевченковій залі Центру цікаву концертну програму «Мелодії з берегів Дніпра – родинне коло творчості».

Черговий (ювілейний) сезон відкрив український самодіяльний театр «Еней», вигнаний з Українського культурного центру України в Москві

9 жовтня 2018 р. відбулося відкриття 10-го ювілейного сезону Українського музично-драматичного театру-антрепризи «Еней» у Москві.

Вступне слово виголосив митрополит Богородський Української православної церкви Київського патріархату Адріан, який визначив творчий шлях театру, зважаючи на умови, в яких працює колектив, як «вияв прагнення українців бути українцями». Він, зокрема, відзначив успішну діяльність театру, його велику роль у гуртуванні українців в Росії. Своїм виступом митрополит Адріан додав натхнення акторам театру.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s