Світлана Рукавишникова

У Петрозаводську відбувся святковий захід «В єдності наша сила»

12 листопада 2017 року в кінотеатрі «Калевала» м. Петрозаводська з успіхом пройшов святковий захід «В єдності наша сила». У фойє кінотеатру була представлена презентація марійського та естонського товариств, а Товариство української культури «Калина» запропонувало мешканцям міста скуштувати українські національні страви: вареники з картоплею та сиром, пиріжки з капустою та бутерброди з салом. Виставку книг та журналів  марійською  мовою представив голова товариства «Марійці Карелії» М.А. Ассесоров. Виставку від естонської громади представила заступник голови Товариства дружби з Естонією «Вогнище» Є.І. Воєнушкіна.

Упродовж свята відбувся концерт творчих колективів національних громадських організацій. Відкрився захід відеороликом про День народної єдності. Розпочала концертну програму голова Правління КРОО «Калина» Світлана Рукавишникова, яка запросила на сцену з вітальними словами − заступника Міністра національної та регіональної політики Олександру Єршову та начальника відділу громадських зв'язків адміністрації Петрозаводського міського округу Жанну Малєєву, які подякували КРГТ “Калина”, гостям та учасникам заходу.

Програму концерту вела Марижан Калтахчян, розповідаючи коротко про країни й народи, представники яких  запрошувалися на сцену. На правах господарів свята концерт відкрив лауреат Міжнародного фестивалю-конкурсу РФ (м. Москва) чоловічий вокальний ансамбль «Ясени», який виконав дві українські пісні «Ясени» і «Ой там, за лісочком».

Уперше на сцені Петрозаводська виступили гості з селища Заозер'я – дитячий танцювальний колектив «Рух», керівник Надія Лутто: дівчата виконали український та  російський танець «Калинка». З культурою козаків глядачів познайомили Павло Будник та Наталя Колегова − солісти ансамблю козачої пісні «Алатир». У їх виконанні прозвучала козача пісня «Сіра шинель» і духовний вірш «Бідна пташка».

Продовжив виступи ансамбль марійської музики «Акрет Марі» («Давні марі») − керівник Алевтина Войтович, прозвучали дві марійські пісні. Уперше в Петрозаводську Рафаел Мамедов, представник азербайджанської діаспори, виконав азербайджанські танцювальні мелодії на старовинному національному інструменті сазі. Ансамбль єврейського танцю «Авів» (керівник-хореограф Наталія Гуль) порадував глядачів єврейськими танцями. З молдавською культурою гостей свята познайомила представник молдавської діаспори Маріуца Моложон, виконавши молдавську запальну пісню «Іоані, Іоані». А завершив концертну програму хор російської пісні «Пітаріци» − керівник Е.Г. Йолина, виконавши дві російські пісні: «Ми під'їжджали під село» та «Береза».

Усі номери виконувалися під овації та вигуки «браво», «молодці» вдячними глядачами.

На завершення святкового заходу голова Правління КРОО «Калина» Світлана Рукавишникова  вручила Подяки за участь у святковому заході «В єдності наша сила», у рамках проектів «Суцвіття культур» (міжрайонний  комунікаційний майданчик багатонаціональних народів Карелії»), проведеного за підтримки Міністерства національної та регіональної політики РК і «Кулінарний поєдинок» за підтримки адміністрації Петрозаводського міського округу.

Святковий захід «В єдності наша сила» пройшов у теплій, дружній обстановці. Глядачі підходили до представників громадських організацій для обміну візитівками та  подальшого знайомства з культурами народів, що проживають на терені  Республіки Карелія.

Світлана Рукавишникова, голова Правління КРОО «Калина»


На світлинах: Світлана Рукавишникова. Виступає російський чоловічий ансамбль «Ясени». Дитячий танок. Учасники святкового концерту Олександр Остапчук, Валентин Рєзнік та Ірина Іванова. Козачий дует. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка