Голова Товариства української культури Світлана Рукавишникова

Шевченко звучав українською, російською, англійською, німецькою і навіть фінською мовами!

Карельська республіканська громадська організація «Товариство української культури «Калина» спільно з національною бібліотекою Республіки Карелія 11 квітня провели щорічні Шевченківські читання на тему «Т.Г. Шевченко та російська література». В цьому році це були 24 читання.

Відкрила літературно-музичний Шевченкіський вечір Голова Правління товариства української культури Світлана Рукавишникова словами Кобзаря:

Погано дуже, страх погано
В оцій пустині пропадать!
А ще поганше на Украйні
Дивитись, плакать і мовчать!
А як не бачиш того лиха,
То скрізь здається любо, тихо,
І на Україні добро.
Між горами старий Дніпро,
Неначе в молоці дитина,
Красується, любується
На всю Україну.
А понад ним зеленіють
Широкії села,
А у селах у веселих
І люди веселі.
Воно б, може, так і сталось,
Якби не осталось
Сліду панського в Украйні!..

Лауреат Міжнародного фестивалю-конкурсу РФ (м. Москва) чоловічий вокальний ансамбль "Ясени" (керівник Заслужений працівник культури РФ, Заслужена артистка Карелії Клавдія Стасюк) виконав українську пісню на слова Тараса Григоровича «Реве та стогне, Дніпр широкий».

Співробітниця національної бібліотеки, бібліотекар Світлана Харіна, зробила презентацію «Т. Г. Шевченко — коротка біографія». Світлана розповіла де і коли народився видатний український поет, письменник, художник. Віхи його біографії. Її доповідь супроводжувалася слайдами та уривками з кінофільму про Тараса Шевченка.   Звучали вірші Кобзаря різними мовами: українською, російською, фінською, англійською, німецькою; лунали пісні Т. Г. Шевченка у виконанні чоловічого вокального ансамблю «Ясени»: «Тополя», «Ой, зійди, зійди, зіронька вечірняя» та учасниць хору Ольги Тарасенко та Галини Любимової «Садок вишневий коло хати».

Професор Петрозаводської державної консерваторії ім. А. К. Глазунова, заслужений діяч мистецтв України, заслужений артист Карелії, основоположник і перший голова товариства української культури «Калина» зробив доповідь «Дмитро Гнатюк. Слово про видатного артиста».

Дмитро Гнатюк — Лауреат Шевченківської премії. Він перший артист, який зіграв Тараса Шевченка у фільмі про Кобзаря.

Співробітник національної бібліотеки, бібліотекар Арсеній Сібіряков, зробив доповідь «Т. Г. Шевченко та російська література». Його доповідь також супроводжувалась слайдами та уривками з публікацій про творчість Шевченка у російській літературі.

У читанні віршів Т. Г. Шевченка брали участь не тільки члени товариства, хору, але й студенти Петрозаводського державного університету, студент з Фінляндії Юссі Яскелайнен читав Шевченка фінською мовою, але вийшовши до мікрофону, він звернувся до присутніх чистою українською мовою, що викликало величезний подив та лишило надприємні враження.

Після завершення читань ми ближче познайомилися та запросили Юссі до нас у товариство. Він пообіцяв з нами «дружити».

У конференц-залі проходила відкрита книжкова виставка творів Т. Г. Шевченка, організована національною бібліотекою, КРГТ «Калина»  представила вишиті рушники та «музей у валізі», у якому зібрано атрибути українського побуту, дві книги про українських великих поетів Т. Г. Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, подарованих Генеральним Консулом України у Санкт-Петербурзі пані Лесею Лозинською товариству української культури «Калина» під час її візиту до Петрозаводська у серпні 2016 року.

Була й фотовиставка, присвячена творчості керівника народного хору «Українська пісня —Кларі Миколаївні Стасюк (62 роки творчого шляху, та 85 років життя)».

Читання відвідали члени товариства української культури «Калина», студенти педагогічного коледжу та Петрозаводського державного університету, які по закінченні заходу з задоволенням розглядали представлені книги та фотовиставку, дякували організаторам та учасникам за захоплюючий та пізнавальний захід.

На завершення Шевченківських читань голова Правління КРГТ «Калина» Світлана Рукавишникова вручила Подяки учасникам та  організаторам з солодкими дарунками.

Дуже приємно, коли на наші заходи не тільки приходить молодь, але й бере участь у них. Значить наша українська культура цікава! Саме в такі хвилини розумієш, що ми все робимо правильно!

Усім велика подяка! До нових зустрічей з українською культурою!

Голова Товариства української культури

Світлана Рукавишникова.


На світлинах: Голова Товариства української культури Світлана Рукавишникова. Віталій Петрович Фартушний — засновник товариства «Калина». Світлана Рукавишникова та Світлана Харіна. О.Ніколаєва читає Шевченка англійською та німецькою мовами. Лауреат Міжнародного фестивалю-конкурсу РФ (м. Москва) чоловічий вокальний ансамбль «Ясени». Книжкова виставка. Виставка на Шевченківських читаннях. Арсеній Сібіряков з доповіддю «Т.Г. Шевченко та російська література». Г.Буцаєва читає Шевченка українською мовою. Дует Ольга Тарасенко та Галина Любімова. Виступати перед вдячним слухачем — одне задоволення! Творчий шлях К.Н.Стасюк. Учасники та гості. Рукопис Шевченка. Юссі Яскелайнен читав Шевченка фінською мовою. Шевченко фінською мовою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s