Світлана Рукавишникова

Святкуємо Міжнародний День рідної мови

За ініціативою Карельської республіканської громадської організації «Товариство української культури «Калина», при сприянні Центру національних культур і народної творчості Республіки Карелії, 25 лютого 2017 року у великому залі Центру відбувся міжнаціональний літературно-музичний вечір «Рідна мова душа народу», присвячений Міжнародному Дню рідної мови.

Відкрила вечір Голова Правління Товариства Світлана Рукавишникова.

У заході взяли участь юні солісти Студії естрадного вокалу «АльтернативА» (с. Пяльма Пудожского р-ну, керівник Людмила Литвинович): Яна Коровіна, Діана Бурачкина і Василина Бондарчук. У їхньому виконанні прозвучали пісні українською, карельською, білоруською, російською та польською мовами. Солісти «Альтернативи» беруть активну участь не тільки у заходах, що проводяться КРОО «Калина», а також у міських та республіканських заходах, співпрацюють і з польським товариством «Карельська Полонія». Репертуар колективу  інтернаціональний. Керівник Людмила Литвинович завжди ретельно підбирає репертуар для кожного виступу.

Виступив також ансамбль «Жива водиця» Медвеж'єгорського міського Центру культури і дозвілля. Художній керівник Наталія Шепелєва (педагог за освітою). Концертмейстер Микола Ольшаков. Ансамбль «Жива водиця» веде активну концертну діяльність. Дипломант Міжнародного пісенного свята, який проходив у р. Сортавала, влітку 2015 року.

Більшість сценічних костюмів та атрибутів виготовлені майстринями «Заонежської вишивки». Репертуар ансамблю – інтернаціональний. І це не тільки понад 150 пісень, ігор, танців, але і створення колективом музичної казки, частівок, програм. Майже половину репертуару складає український матеріал. Характерним для ансамблю «Жива водиця» є залучення в дійство глядачів, інсценування пісень, присутність моментів імпровізації.

Учасниці ансамблю «Жива водиця» співали хороводні пісні, в яких із задоволенням брали участь глядачі від мала до велика, і жінки, і чоловіки, і діти.

Соліст народного хору «Українська пісня» Орест Пятибрат разом з ансамблем «Жива водиця» виконав українську  пісню «Місяць на небі». Також звучали пісні карельською.

На вулиці сніг і вітер, а в залі тепло і затишно. В місті в цей день проходило багато заходів, але друзі Товариства української культури прийшли подивитися і послухати пісні, танці та вірші. Для нашого Товариства це дуже багато значить. Приємно усвідомлювати, що ми даруємо людям радість і красу української культури, отже, наше Товариство працює в правильному напрямку на дружбу між усіма національними культурами. І, як сказав представник Міністерства з питань національної політики Сергій Калабухов, «Товариство української культури йде правильним курсом на виконання Програми міжнаціонального співробітництва».

Теплі слова подяки прозвучали від члена КРГТ «Калина», Заслуженого лікаря Росії та Карелії В. Г. Звіра, який подякував учасникам та організаторам свята: «Ходжу практично на всі заходи, що проводяться Товариством української культури, щоб почути рідну українську мову, пісні і завжди повертаюся з відчуттям задоволеності, велика вам за це подяка».

Дякуємо усім учасникам та гостям нашого музично-літературного свята. Чекаємо Вас на наших заходах.

Світлана Рукавишникова

Голова КРГТ «Калина»

На світлинах: Світлана Рукавишникова. Відкриття вечора. Співаємо разом українські пісні. Сергій Калабухов з Анютою. Вдячний глядач. Соліст нашого хору разом з ансамблем. Починаємо хоровод. Фольклорний ансамбль. Юні солісти. Навприсядки. Вручення подарунка. Подарунки. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s