Андрій Литвин

Земляки з Полтавщини про колишнього односельця Андрія Литвина

Тепло згадують мешканці села Пришиб, що на Полтавщині, Андрія Литвина – українця, який уже стільки років поспіль живе у Карелії, серцем і думками залишаючись близьким до України. Влітку нинішнього року пан Андрій відвідав Україну. Він був делегатом VI Всесвітнього Форуму Українців у Києві, а також завітав на свою малу Батьківщину – у Пришиб. Про це розповідає місцеве інтернет-видання «Пришибська громада».

Кожних 5 років представники діаспори приїжджають в Україну на вище зібрання світового українства Всесвітній Форум Українців.

Така традиція сформувалася в 1992 році, коли на першу річницю Незалежності з ініціативи представників Західної, Східної діаспор та громадських організацій з України за присутності вищого керівництва держави, відбувся перший Всесвітній Форум Українців.

Цьогоріч вже не вперше представляв українців Півночі Росії, а в минулому наш односелець Андрій Литвин. Як делегат VI Всесвітнього Форуму Українців,  він 14 серпня перетнув кордон України, а вже наступного дня його радо вітала Пришибська громада. Зустріч вийшла по-особливому теплою та зворушливою. Пришибчани разом з гостем згадували ті роки, коли земляк навчався у Пришибській школі, з інтересом слухали хвилюючу розповідь про його подальшу долю та нинішнє життя у Петрозаводську, про діяльність товариства українців Півночі "Калина".

Репортаж про подію підготували члени шкільного гуртка "Шкільна журналістика" (керівник Поліна Лозенко).

"16 серпня у Пришибському центрі культури та дозвілля відбулася зустріч з Литвином Андрієм Сергійовичем, колишнім жителем нашого села і, в минулому, учнем нашої школи. 

Народився Андрій Сергійович 18 грудня в 1956 року. Навчався у нашій школі, згодом після 6 класу переїхав з сім’єю. На даний час проживає у Росії в Карелії, працює викладачем географії в університеті.

Запросили його ми не випадково, а напередодні 25-річчя Незалежності України. Андрій Сергійович Литвин, будучи українцем не лише за походженням, але й по духу,  залишається палким патріотом України,  хоч вже багато років проживає в Росії. 

Нелегкі випробування випали Андрію Сергійовичу на його життєвому шляху, але своїм завзяттям він їх подолав! 

Переглядаючи фото, він розповідав про своє дитинство і дружню сім’ю. Всі присутні з цікавістю спостерігали за кожним рухом земляка.

Я впевнена, що кожна людина повинна любити свою Батьківщину і не бути байдужою до її долі так, як і Андрій Сергійович Литвин. 

Сподіваємося, що подарована нами вишиванка буде нагадувати Андрію Сергійовичу про цю чудову і, звичайно ж, не останню зустріч! 

Світлана Цема".

Таким чином поважний гість долучився до проведення заходів з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. Відповів на питання членів шкільного пошукового загону, що займаються дослідженням життя видатних односельців, взяв участь в роботі журі поетичного конкурсу "З Україною в серці", познайомився з конкурсною роботою дітей-користувачів сільської бібліотеки "Герої нашого часу".

Повернувшись до Карелії, Андрій Литвин продовжує відстоювати свою позицію Українця.

Джерело: http://pryshybviddil.blogspot.ca/2016/08/blog-post_22.html

 

На світлинах: Андрій Литвин. На VI Всесвітньому Форумі Українців у Києві, 2016 рікАндрій Литвин вітається під час Форуму з колишнім Президентом України Леонідом Кравчуком. У Пришибському центрі культури та дозвілля. Вітання від учнів Пришибської школи. Пан Андрій розповідає про життя українців Карелії. Андрій Литвин показує фото. Із земляками. Тепле спілкування за чаєм. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s