Світлана Рукавишникова

У суспільно-культурному центрі НКО Петрозаводська відбувся святковий захід до Дня толерантності

Свято "Національний достаток" за проектом Карельської республіканської громадської організації "Товариство української культури " Калина" відбулося  у рамках заходів відомчої програми Комітету соціального розвитку Адміністрації Петрозаводського міського округу «Відкритий діалог: розвиток інститутів громадянського суспільства і гармонізація міжнаціональних відносин на території Петрозаводського міського округу» на 2016-2018 роки.

Незважаючи на не дуже сприятливу погоду, до нас у гості прийшли 60 осіб. Серед них:

Глушкова Ганна Олександрівна – головний спеціаліст Відділу громадських зв'язків Управління культури і громадських зв'язків Петрозаводської міської адміністрації;
Лябегін Дмитро Миколайович – провідний спеціаліст Міністерства Республіки Карелія з питань національної політики, зв'язків з громадськими та релігійними об'єднаннями;
Степанова Галина Василівна – Голова Фонду «Нове утворення», господиня Суспільно-культурного Центру. Вони привітали гостей та учасників заходу, висловили подяку товариству української культури за підготовку та його проведення. Голова карельської республіканської громадської організації «Товариство української культури «Калина» Світлана Володимирівна Рукавишникова коротко розповіла гостям про проект, його цілі та завдання.

Розпочався захід з виходу на червону килимову доріжку учасників проекту у національних костюмах та розповіді про кожен із них. Після дефіле у національних костюмах розпочалася концертна програма, у якій взяли участь колективи національних громадських організацій:

- Фольклорний ансамбль «Акрет марі» (стародавні марі), керівник Алевтина Войтович;
- Зразковий вірменський дитячий танцювальний ансамбль «Наірі», керівник Мері Сашаєвна Варданян;
- Соліст народного хору «Українська пісня» Валентин Рєзник;
- Соліст козачого колективу Олег Орлов;
- Голова Союзу карельського народу Наталія Воробей з новим фольклорним ансамблем карельської пісні.

Виступи творчих колективів народів, які проживають у Карелії, звичайно ж, не обходяться без карельських ігор. Присутні охоче грали разом із солістками фольклорного ансамблю карельської пісні.

З величезним успіхом пройшов майстер-клас з приготування марійської національної страви подкоголі (мар. подкогильо). Майстер-клас  марійської кухні – наше ноу-хау на карельській землі. Знаменитий шеф-кухар, який може з будь-якої риби зробити унікальну рибну страву, серйозно підійшов до майстер-класу з виготовлення марійських пельменів (подкоголі). І в цей момент до нього поспішили усі вірменські діти, які прийшли на свято. Головна для них була радість, щоб руки були у тесті, а кінчик носа у борошні...

По завершенні майстер-класу почалася дегустація національних страв. Гості ще довго не розходилися, обмінювалися думками, дегустували українське сало та домашню ковбасу, карельські калітки з картоплею та пшоном, марійські подкоголі. Тут вже гостинна господиня Суспільно-культурного Центру Галина Василівна постаралася – пляшка шампанського доречно виявилася на столі. Усі залишилися задоволеними.

І нехай розмах нашого заходу не дуже великий, але щось домашнє, родинне гості та учасники проекту "Національний достаток" відчули. Багато хто підходили до мене і дякували за чудовий захід, бажали успіхів та просили більше таких видовищних заходів.

Світлини нам люб'язно надав Голова Товариства марійської культури Михайло Олексійович Ассесоров.

Світлана Рукавишникова,

Голова Правління КРГТ «Товариство української культури «Калина»».

 

На світлинах:  Світлана Рукавишникова.Виступає Ганна Глушкова. Виступає Дмитро Лябегін. Галина Степанова. Світлана Володимирівна розповідає про проект.  Показ національних костюмів. Розповідь про марійський костюм. Розповідь про український костюм В. Рєзник та С. Рукавишникової.  Наталія Воробей про карельський костюм. Козача пісня у виконанні Валентина Рєзника та Олега Орлова. Карельські ігри. Марійський танець виконує Алевтина Войтович. Зразковий дитячий ансамбль вірменського танцю. Соліст народного хору «Українська пісня» В. Рєзник, концертмейстер Д. Городничин. Фольклорний ансамбль карельської пісні. Марійська національна страва подкоголі. Майстер-клас від шеф-кухаря. Вдячні глядачі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s