Історія

Чернобыльская катастрофа стала еще одним свидетельством античеловечной сущности Кремля

В мае-июне состоялась премьера сериала "Чернобыль" производства американского канала HBO и британской телесети Sky. Фильм сразу же вышел на первые места в рейтингах лучших сериалов по версии сайта Internet Movie Database (IMDb), обойдя даже популярнейшую "Игру престолов". При этом в России сериал о трагических событиях 1986 года вызвал у зрителей полярные реакции. Кто-то считает его абсолютно правдивым и удивляется, почему такое кино о чернобыльской катастрофе не сняли в России. Кому-то многое из показанного в сериале кажется по меньшей мере преувеличением. А некоторые усмотрели в фильме пропаганду, причем одни – просоветскую, а другие – антисоветскую…

400-річна історія утисків української мови мовою кіно

24 травня в Україні  та багатьох країнах світу, в т.ч. і в Росії,  відзначили День слов’янської писемності і культури. Нагадаємо, що в Україні він був встановлений Указом президента України Із 2005 року, враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів,  які заклали основи слов'янської писемності і літератури – святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.  

Новые факты  о Голодоморе в книге «Победа над деревней: Демографические потери коллективизации»

«Я Вас любила и люблю, Иосиф Виссарионович. И я не верю, что Вы допустите, чтобы я погибла в расцвете моей молодости так трагично и бессмысленно от голодной смерти», – писала в декабре 1932 года комсомолка, ученица 8-го класса, дочь красного партизана из Харьковской области. Но Сталин допустил смерть и этой школьницы, и миллионов других граждан СССР от голода. Более того, он сам этот голод и организовал.

Три яскраві постаті в історії української  фольклористики Кубані

Від редакції. У черговому 46-му томі «Донецького вісника», що видається Донецьким відділенням Наукового товариства ім.Т.Шевченка, опубліковано статтю відомого українського історика, професора  Дмитра Білого «Діяльність українських фольклористів на Кубані наприкінці ХІХ – початку ХХ сторіччя».

У статті розглядається вплив дослідників народної творчості українців Північного Кавказу (переважно Кубані) на становлення національної української ідентичності місцевого населення.

«Русская весна-2014» заставляет вспомнить факты о планах предшественников нынешних властей России

«Щеплення» під назвою «Русская весна», зроблене Україні в 2014 році владою Кремля, наслідками якого стали повна окупація Криму та часткова Донбасу, нагадує нам про події минулого століття. Тоді, в 1919-1920 рр. більшовики, наступником яких  по формах і методах своєї політики є Путін , так само, в умовах політичної нестабільності, під гаслами захисту «прав трудящих» і «прогресизму» планували встановити своє панування в Україні і Європі. Ті ж самі «республіки», окупація тих же  територій і терор проти мирного населення. Методи Москви не змінилися. Про ці події столітньої давнини, але такі актуальні сьогодні,  нагадує нам стаття Олександра Гогуна на «Радіо Свобода» 

 

Одна з найцікавіших постатей українства ХІХ століття у часописі «Український дім»

Інформаційний партнер «Кобзи»  освітньо-пізнавальний часопис про Україну та українців діаспори «Український дім»  присвятив декілька сторінок свого першого номеру за 2019 рік художнику, письменнику, приятелю Тараса Шевченка Якову де Бальмену. Пропонуємо цей матеріал про одну з найцікавіших постатей українства ХІХ століття і нашим читачам:

Девяносто лет назад сталинский режим взял курс на «раскулачивание» крестьянства, что привело к вселенской трагедии голоду

90 лет назад на апрельском объединённом пленуме ЦК и ЦКК ВКП (б) были приняты решения о сверхиндустриализации, то есть милитаризации СССР и форсированной коллективизации, что привело к смерти миллионов крестьян и обнищанию села на век вперёд. Это собрание партократов стало, пожалуй, ключевым событием на пути к закрепощению деревни – но лишь одним звеном в долговременном плане кремлёвского горца.

У грудні 1930 року, після з’їзду у Харкові, українських кобзарів і лірників було розстріляно

З різних областей України до Харкова було звезено 337 делегатів. Основним завданням З’їзду було питання активного залучення народних співців до соціалістичного будівництва, відходу від виконавських традицій і визначення нових ідеологічних пріоритетів.

Після прийняття потрібних рішень незрячих співців під приводом поїздки на зібрання народних співців народів СРСР, що мав відбутися у Москві, повантажили до ешелону і підвезли до околиць ст. Козача Лопань.

Нинішній кремлівський режим не засудив злочини сталінізму та продовжує спотворювати як давню, так і новітню історію

Масовий голод, що охопив у 1932–1933 роках всю територію Української РСР у межах, що існували на той період, став однією з жахливих трагедій ХХ століття. Станом на 2018 рік Голодомор визнаний геноцидом українського народу в 24 країнах світу. Але Росії серед них нема. У цій країні теми Голодомору взагалі воліють не торкатися, розцінюючи навіть згадку про цю сталінську політику знищення як ворожий випад. У сучасній Росії зараз тенденція «своїх не здавати», не звертаючи увагу на те, що ці «свої» – кати, каже доктор історичних наук Андрій Зубов.

Исторические и мифологические аспекты происхождения Киевской Руси и Московии

Скандинавские саги, современная геополитика и массовая культура. Кем мог себя считать конунг Вальдемар, он же князь Владимир (герой былин Красно Солнышко)? Какова была идентичность норманнов Киевской Руси во втором-третьем поколениях, говоря современным языком?

Какое место занимает Русь (именуемая в летописях “Гардарики”) в скандинавских северных сагах? Окраина для набегов и торговли, место постоянного взаимодействия в военном отношении, место военной службы по найму? Что такое "Русь" в свете последних исследований?

Снорри Стурлусон как великий писатель, автор “Младшей Эдды” и “Круга земного”, и политический авантюрист своего времени. Андрей Амальрик как автор курсовой работы “Норманны и Киевская Русь”. Политический и цивилизационный конфликт Москвы и Новгорода Северного.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s