Інформація, аналітика

Колишній сумчанин, а нині житель м. Торонто Василь Коломацький передав у дар Храму Андрія Первозванного, що у Сумах, унікальну ікону кінця ХVIII-початку ХІХ століття

Передача ікони відбулася під час нещодавньої поїздки дарувальника до Сум, де поховані його батьки, скромно, без запрошення преси.

За словами Василя Коломацького, відомого правозахисника, активіста українського руху і головного редактора сайту українців в Росіїї «Кобза», ікона дісталася йому у спадок від батька Анатолія Васильовича, засновника приватного Музею українських старожитностей Слобожанщини.

Унікальність і художня довершеність ікони полягають у нестандартній трактовці теми «Христос у Чаші»,  яка представляє Євхаристію як Тіло і Кров Христа. Невідомий художник, на відміну від інших,  уникає фізіологічних подробиць стікання крові у Чашу, яка подається ним вже як Священний Грааль.

Відійшов у вічність активіст українського козацького руху на Сумщині Олексадр Реута

Олександр Дмитрович Реута народився в Сумах у 1948 році на історичній вулиці − Добровільній, яка неформально "тримала" в 40-60 роках половину Сум. Я вбачаю в цьому відголоски далеких козацьких часів, коли в Сумах, як і більшості населених пунктів Слобожанщини, панувало козацьке звичаєве право.

Тож у такій атмосфері вуличної демократії і виховувався майбутній отаман Сумського козацтва, біля витоків якого він стояв на початку 90-х. Ми з ним разом зблизилися з 1990 року в депутатському корпусі Сумської міської  Ради, бо хоча на той час він і був російськомовним робітником заводу Фрунзе, але своїм голосуванням підтримував українські національні рішення Ради, зокрема, історичне − про встановлення 20 жовтня 1990 року українського національного прапора над приміщенням Ради.

Редакція сайту «Кобза» щиро вітає свого дописувача, громадського активіста й культурного діяча із Санкт-Петербурга Валентина Іващенка з Днем народження

Валентин Іващенко відноситься до тієї когорти українців Російської Федерації, які не лише щиро вболівають за долю України, плекають її в своєму серці, але й докладають неабияких зусиль для збереження української культури на теренах такої непростої країни, якою є Росія сьогодні.

Своє українське коріння  пан Василь живить народною піснею, творчістю, постійними зв’язками зі своїми земляками, своєю малою Батьківщиною. Він сам активно працює в місцевій національно-культурній автономії міста на Неві, а також уміло згуртовує інших своїх колег навколо цікавих культурницьких проектів, маючи чудові організаторські здібності.

Желая угодить Путину, Кремль задействовал весь административный ресурс с целью обеспечить явку электората на «выборы»

В преддверии выборов 18 марта перед россиянами встает вопрос — идти или не идти голосовать. В то время как Алексей Навальный объявил забастовку избирателей, другие оппозиционные политики, в том числе Ксения Собчак и Максим Кац, утверждают, что высокая явка наоборот невыгодна власти. Меж тем по всей России граждан пытаются привлечь на выборы всеми возможными способами. The Insider собрал самые яркие примеры методов повышения явки.


В Республике Саха (Якутия) прошел фестиваль-конкурс «Шевченковские чтения»

Республиканский фестиваль-конкурс «Шевченковские чтения» собрал почитателей творчества украинского художника и поэта Тараса Шевченко. Более 50 участников прочитали его стихотворения на разных языках, представили презентации и поделки. Победитель конкурса чтецов отправится на всероссийский фестиваль в Москве.

Фестиваль-конкурс «Шевченковские чтения» давно стал традиционным мероприятием землячества «Крыныця» в Якутии − он проводится уже в пятый раз. Организаторы отмечают, что с каждым годом количество интересующихся творчеством украинского культурного и общественного деятеля Тараса Шевченко не уменьшается. Среди участников фестиваля-конкурса − жители разных уголков республики, они выступали на украинском, русском, якутском, болгарском и других языках.

Президент України Петро Порошенко вручив премії імені Тараса Шевченка 2018 року

У п’ятницю, 9 березня, у 204-й день народження Кобзаря Президент Петро Порошенко вручив національні премії імені Тараса Шевченка 2018 року, присуджені на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

Відзнаки отримали художник Павло Маков за мистецький проект «Втрачений Рай», публіцист Сергій Плохій за книгу «Брама Європи», композитор Вікторія Польова за хорову симфонію на канонічні тексти «Світлі піснеспіви».

Також Петро Порошенко вручив нагороду представникам творчого об’єднання «Вавілон 13» режисеру Володимиру Тихому, операторам Ярославу Пілунському, Сергію Стеценку та Юрію Грузінову за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Працівники Генконсульства України у Санкт-Петербурзі та місцева українська громада вшанували пам’ять Великого Кобзаря

9 березня ц.р. до пам’ятника Тарасові Шевченку прийшли співробітники Генерального консульства України у Санкт-Петербурзі, члени української громади та небайдужі петербуржці, аби вклонитися і віддати шану Великому Кобзареві. 

Присутні долучилися до безстрокової акції Генконсульства «Пам’ятай, що ти українець!» і отримали жовто-блакитні стрічки, як символ самобутності, свободи духу українського народу, його безмежної любові до батьківської землі та віри в її щасливе завтра.

Квіти у кольорах Державного Прапора України та жовто-блакитні стрічки у підніжжі монументу є свідченням пам’яті та великої шани українців до його живого слова. 

Воно актуальне, як ніколи. Воно хвилює, навчає, тривожить душу, пробуджує свідомість. 
Шевченко живе і вічно житиме в серцях людей.

Кандидат історичних наук, доцент, керівник науково-дослідного центру при Краснодарській крайовій громадській організації «Співдружність Кубань – Україна» Анатолій Авраменко про кубанського дослідника Віктора Чумаченка

Єдиним і останнім справжнім україністом на Кубані до останнього часу був кандидат філологічних наук, професор Віктор Кирилович Чумаченко. Але 5 грудня 2017 року ми раптом втратили його.

За паспортними даними, майбутній професор і видатний вчений народився 26 квітня 1956 року, але він казав, що це помилка і завжди відзначав свій день народження 26 березня. Народився В. Чумаченко в станиці Ахметовська, яка згідно з указом від 22 серпня 1953 р. належала до Спокойненського району Краснодарського краю [11, с. 135]. На той час адміністративні перетворення відбувалися дуже часто – чиновники ніяк не могли заспокоїтись і віднайти оптимальну модель управління, не розуміючи, що якраз надмірне втручання в усі сфери життя шкодить нормальному розвиткові. За указом від 28 квітня 1962 р. Спокойненський район був приєднаний до складу Отрадненського [11, с. 140]. Подальші зміни адміністративних меж призвели до того, що Ахметовська опинилася у складі Лабінського району.

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка досліджують інформаційні запити українських діаспор світу

Шановні українці Росії та пострадянського простору!

Прошу вас відповісти на питання анкети. Ваші відповіді допоможуть журналістам України задовольняти інформаційні інтереси діаспори.

Відповіді будуть використані для наукової роботи та для практичних порад працівникам медіа.

Необхідність вказувати адресу електронної пошти − вимога Googl.

Для тих, хто створював анкету, е-мейл не важливий.  

Подписанный сто лет назад – 3 марта 1918 года Брестский мир, по праву считается самым тяжелым и унизительным мирным соглашением в российской истории, но Украине он давал шанс на независимость

"Могилёв. Анне Львовне Скалон. Прощай, дорогая, ненаглядная Анюта, не суди меня, прости, я больше жить не могу, благословляю тебя и Надюшу. Твой до гроба Володя".

Такую записку нашли на столе в комнате, где в три часа пополудни 29 ноября (12 декабря по новому стилю) 1917 года застрелился генерал-майор русской армии Владимир Скалон. Новое большевистское правительство России назначило его, опытного и авторитетного офицера-штабиста, военным консультантом делегации, которая прибыла в Брест-Литовск для подготовки мирных переговоров с Германией и ее союзниками. Было ясно, что условия возможного мира будут чрезвычайно тяжелыми для России, чья армия развалилась, разложенная революционной агитацией. Генерал Скалон, монархист по убеждениям, решил не дожидаться того, что считал невыносимым позором для своей страны и армии. Предчувствия не обманули несчастного генерала: Брестский мир, после многих перипетий подписанный ровно сто лет назад – 3 марта 1918 года, по праву считается самым тяжелым и унизительным мирным соглашением в российской истории.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s