Інформація, аналітика

Рейтинг громадської діяльності Українських організацій Росії по регіонах за 2014—2018 рр.

Від редакції «Кобзи». У №1(4) журналу «Громада Українців Росії» за 2019 рік, що видається групою  «Громада Українців Росії» у Facebook (https://m.facebook.com/groups/167862720432596?ref=m_notif&notif_t=group_comment_reply) опубліковано дослідження Ігоря Роздобудька «Мій рейтинг громадської діяльності Українських організацій Росії по регіонах за 2014—2018 рр.».

У Києві відбулася інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського

Зранку 20 травня відбулася інавгурація новообраного Президента України. За традицією, Володимир Зеленський склав присягу у Верховній Раді. На урочистостях були присутні президенти України та іноземні політики.

Під час церемонії стався курйоз – посвідчення президента впало на підлогу. Хтось побачив у цьому поганий знак для новообраного гаранта. Також президент вжив кілька фраз російською, звертаючись до влади країни-агресора. Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко зробив йому зауваження, закликаючи говорити українською. Мовляв, "вони і так розуміють українську мову". На що Володимир Зеленський попросив радикала не ділити людей на російськомовних та україномовних.

Місцеві комуністи виправдовують злочини кривавого вождя і засуджують його жертв

У Новосибірську до річниці Перемоги урочисто відкрили пам'ятник Йосипу Сталіну. У двір регіонального відділення КПРФ, де встановили бюст, прийшло близько 200 осіб з портретами Сталіна і червоними прапорами.

Учасники церемонії заявили, що політика Сталіна сприяла процвітанню СРСР. А репресії, якими вона супроводжувалася, нібито були необхідні, оскільки "у радянської держави було багато ворогів".

"Ця людина зробила багато для країни. Запрацювали заводи, запрацювало селянство, запрацювали колгоспи, радгоспи. Все було робоче ... Гинули ті, хто заслуговував", − говорить Віталій Сухоруков, який працював проректором одного з інститутів.

Антивоєнні пікети в Росії 8 і 9 травня 2019 р.

У ряді міст Росії 8 і 9 травня цього року пройшли пікети, учасники яких  нагадали, що жахіття війни не закінчилися 9 травня 1945 р.,  і що люди гинуть і сьогодні внаслідок агресивного мілітаристського курсу російської влади.

Так, 8 травня у Москві біля Адміністрації президента Росії одиночний пікет з плакатом « За 4 года войны в Украине  убито 218 детей… Наши деды за это в Отечественную жизни отдавали? Нет войне с Украиной!»  провів Костянтин Котов.

По инициативе Валентина Иващенко в Питере состоялся концерт, посвященный Дню Победы

30 апреля в Санкт-Петербургском «Доме национальностей» в рамках программы «Моя семья и война» состоялся литературно-музыкальный вечер «Нам нужна одна Победа». Концертную программу вечера открыл ансамбль украинской песни «Рось» под руководством лауреата международных конкурсов, солиста Валентина Иващенко и музыкального руководителя ансамбля, композитора Виолетты Гриневич. Программу продолжили певица, артистка, лауреат, победитель международных фестивалей и конкурсов Оксана Дроздова и поэт, блокадница Ванда Медведева.

Українці Павлодарського Надіртишшя відсвяткували Великодень

На нинішні Великодні свята припали перемінливі весняні дні із нічними заморозками, сильними північними вітрами, ну а сонце, як говорять, «світило, але не гріло».

Але парафіянам УГКЦ святих апостолів Петра і Павла міста Павлодару (Казахстан) і активістам Павлодарського Товариства української культури ім. Т. Г. Шевченка це не стало перешкодою щоб традиційно пишно стрінути Великодні свята до яких звикли в Павлодарському Надіртишші.

В Петропавлівській українській Церкві обласного центру настоятель храму протоієрей о. Ярослав Головчук провів святочну літургію у супроводі церковного хору, третю частину якого становлять малолітні діти настоятеля, освятив паски з крашанками та інші смаковиті страви.

«Бо немає нічого таємного, що не стало б явним…»

Українці Росії становлять найбільшу українську діаспору у світі. Згідно з даними останнього (на даний момент) загального перепису населення Росії 2010 року, українці посідали в країні третє місце (після росіян і татар) за чисельністю — 1 928 тис. осіб, або 1,35 % від усього постійного населення.

Загалом, з урахуванням не тільки українців-громадян РФ, але і трудових іммігрантів з України (за оцінкою Федеральної міграційної служби РФ), фактично у Росії мешкало понад 5 млн. українців. Зараз ця цифра знизилася приблизно до 3 млн. — трохи більше 1 млн. українців, які постійно проживають у РФ (без Криму!), плюс близько 2 млн. етнічних українців-іммігрантів.

Три яскраві постаті в історії української  фольклористики Кубані

Від редакції. У черговому 46-му томі «Донецького вісника», що видається Донецьким відділенням Наукового товариства ім.Т.Шевченка, опубліковано статтю відомого українського історика, професора  Дмитра Білого «Діяльність українських фольклористів на Кубані наприкінці ХІХ – початку ХХ сторіччя».

У статті розглядається вплив дослідників народної творчості українців Північного Кавказу (переважно Кубані) на становлення національної української ідентичності місцевого населення.

Ще раз про критичну ситуацію в Національному культурному центрі України в Москві – осередку колаборантства і корупції

Важко переоцінити для іміджу України у світі значення державної гуманітарної політики за кордоном.

В Росії одним із рушіїв культурно-інформаційної політики мав бути Національний культурний центр України в Москві (НКЦУ), підпорядкований Державному управлінню справами (ДУС). Крайнє загострення російсько-українських відносин піднесло питання про головний, а після розгрому російською владою Бібліотеки української літератури – власне, єдиний культурний осередок українців в столиці Росії на рівень важливої державної справи.

На російському телебаченні побачила ефір фільм, що пропагує українську націю

На телеканалі Краснодарського краю «Кубань-24» 21 квітня вийшов в ефір фільм «Украинцы Кубани» з циклу програми «Ода народу».

«Ода народу» - це авторський проект журналіста Ігоря Зоріна, присвячений різним етносам, які живуть на Кубані . Ведучий від першої особи розповідає про історичні факти, традиції, звичаї, кухню, культуру, життя і колорит кожної національності краю.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s