Інформація, аналітика

У Москві відбулася презентація документального фільму про видатного українського кінорежисера і сценариста Олександра Довженка

10 грудня ц.р. в московському кінотеатрі «Іллюзіон» Регіональна громадська організація «Об’єднання українців «Провісник» разом з представниками українського театру «Еней» взяли участь у презентації документального фільму «Життя в цвітінні» за сторінками щоденника видатного українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, художника, класика світового кінематографу  − Олександра Довженка, творчість якого актуальна сьогодні як ніколи.

Піснею року в Росії став хіт українського гурту «Грибы»

Apple Music і iTunes склали зведені чарти найбільш прослуховуваних пісень в Росії у 2017 році. Про це повідомляється в прес-релізі, що надійшов до редакції «Лента.Ру» в четвер, 7 грудня.

«Головним хітом 2017 року в Росії як в iTunes, так і в Apple Music став трек "Тане лід" гурту «Грибы". Пісня і кліп з'явилися одночасно в березні 2017 року. Трек тримався на першому місці в iTunes протягом шести тижнів поспіль, а з топ-10 в Apple Music не виходив протягом 10 тижнів. Незважаючи на закритість гурту для преси, численні пародії та кавери на пісню продовжували підігрівати до неї інтерес слухачів», − йдеться у повідомленні.

Московский кинотеатр "Октябрь" без объяснения причин снял с показа фильм про лидера крымских татар Мустафу Джемилева

Об этом правозащитному порталу "ОВД-Инфо" сообщил волонтер фестиваля "Артдокфест", в рамках которого должны были показать картину.

Президент "Артдокфеста" Виталий Манский заявил в интервью "Эху Москвы", что организаторы фестиваля не получили никаких документов и обоснований отмены показа и назвал происходящее "беспределом".

Но позже выяснилось, что утром 8 декабря, в дирекцию фестиваля «Артдокфест» пришел официальный запрос из Центра по противодействию экстремизму ГУ МВД по городу Москве о предоставлении видеозаписи фильма «Мустафа».

1 грудня 1991 року українці висловились за незалежність своєї країни і вихід зі складу СРСР

Шановні друзі, в нас часто забувають про цей день, але для мене він дійсно великий! Згадайте знову ті щирі хвилини радості, що панували в наших серцях 26 років тому!

90,32% українців, ще донедавна оббреханих радянською пропагандою, висловилися за державну незалежність своєї Вітчизни. Всі області, Автономна Республіка Крим та місто Севастополь підтримали незалежність голосами своїх громадян. Не забуваймо ж про це!

Гонимую УПЦ МП в Москве выделили в "отдельную главу Устава РПЦ"

29 ноября в Москве начал свою работу Архиерейский собор Руской православной церкви, куда поехала часть украинского епископата. Президент Путин, приход на собор которого анонсировали российские медиа, вызвав своим анонсом немалое раздражение в Украине (что там тогда делают епископы Украины?), там все же не засветился – ограничился поздравительной телеграммой. Но зато патриарх Кирилл "оторвался за себя и того парня" в своем сочувствии и восхвалении начальства УПЦ МП. 

Віктор Гіржов, депутат, журналіст, патріот, член редакції КОБЗИ

Справа «Кобзи» у надійних руках професіонала і патріота!

Редакція щиро вітає нашого колегу Віктора Гіржова із днем народження!

Українці Москви добре знають пана Віктора, як багаторічного лідера українського руху, який і понині зберігає свою посаду. Читачі добре пригадують його колишній сайт «РОСУКРІНФО», який інформував чисельну аудиторію про події в українських громадах у регіонах Росії. Слухачі добре знають пана Віктора як частого гостя Радіо Свобода. А теле-глядачі пам’ятають його виступи у ток-шоу на центральних каналах телебачення, де він пломінно захищав українську позицію. Більш медійної персони серед українців Росії просто немає!

Художник Борис Данченко

Він був визнаним майстром пензля і умів навчити майстерності інших

Борис Борисович Данченко

(23. 05. 1938 — 12. 04. 2016)

Борис Борисович Данченко — сумський художник-живописець, педагог.

Основний жанр — композиція, пейзаж, портрет, натюрморт.

Художні погляди — продовжував традиції шістдесятників, із їх ліричністю, філософічністю, прагненням до духовності.

Його картини зберігаються у Сумському художньому музеї ім. Н. Онацького, Сумській галереї мистецтв «Академічна» та в приватних колекціях України та зарубіжжя (Німеччина, Болгарія).

Українки, початок ХХ ст.

 

Співає Воронезька Україна

Пісня, дійсно, душа народу. Як і мова. Вони нерозривно пов’язані між собою. Пісні розкривають українську ментальність, український характер людей. Пісні бувають різними: веселими й сумними – як саме життя. Про те, що українська пісня генетично пов’язана з народом, свідчить її живучість на землях, які вже не є українськими. Але, якщо там мешкають етнічні українці, їх завжди манитиме задушевна народна пісня і вони її не лише слухатимуть, а й завжди співатимуть. Як роблять це на українських етнічних землях – Східній Слобожанщині, Донщині та в інших місцях.

Культурний центр України в Москві

Национальный культурный центр Украины (НКЦУ) на Арбате в Москве рискует лишиться своего здания. И не из-за желания украинских властей его продать, как преподносит российская пропаганда. А его могут просто отобрать через суд. Есть ли шансы избежать этого и какие?

В середине ноября российское издание «Известия» распространило информацию о якобы намерении Киева продать здание Национального культурного центра Украины (НКЦУ) на Арбате в Москве. К такому выводу российское издание пришло, процитировав слова некого анонимного депутата Верховной Рады. Роспропаганда традиционно повернула это как алчность украинцев, которые при стоимость здания в $4 млн якобы хотят продать его за $70 млн. Что является очевидным фейком.

Обкладинка третього тому книги «Сталін»

 

Биограф диктатора – о его психике, морали и сходстве с Гитлером

Кем в действительности был Иосиф Джугашвили (Сталин): самой большой посредственностью, как утверждал Троцкий, или же выдающейся личностью, со временем превратившейся в кровавого диктатора и массового убийцу ни в чем неповинных людей?

В Великобритании и США опубликована книга американского историка, профессора Принстонского университета Стивена Коткина "Сталин. В ожидании Гитлера, 1928–1941" (Stalin, Vol. II. Waiting for Hitler, 1928–1941). Это второй том трехтомного исследования жизни и деятельности советского диктатора, охватывающий период с 1928 года, когда, консолидировав власть, Сталин, начал проводить в жизнь план коллективизации сельского хозяйства, и до кануна нападения Германии на Советский Союз, когда в августе 1939 года был подписан пакт Молотова – Риббентропа, ставший прелюдией к самой кровавой странице в истории России.


Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Уфимський філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова

Уфимський  філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова