Інформація, аналітика

Для обговорення комплексу питань щодо організації праці та пенсійного забезпечення української діаспори, до Португалії прибула група високопосадовців з України

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Португалії Інна Огнівець організувала надзвичайно важливу зустріч представників української громади з членами української делегації в рамках реалізації проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці».

На зустрічі були присутні народний депутат України Олександр Дроздик (Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення), Генеральний директор Міністерства соціальної політики Директорату норм стандартів гідної праці Юрій Кузовой, голова Державної служби з питань праці  Роман Чернега та інші високопосадовці з України. В обговоренні питань, що турбують трудових мігрантів, взяли участь представники місцевої української громади на чолі з головою Спілки українців Португалії Павлом Садохою.

Кращі українські книги у аудіоформаті пропонує онлайн-бібліотека «Слухай»

Знайти українську книгу в Росії, навіть офіційно «дозволеного» «Кобзаря», на що скаржаться наші читачі, частково вирішує безкоштовна онлайн-бібліотека аудіокниг «Слухай» (https://sluhay.com.ua/). За час її презентації з 20 грудня 2018 року на сьогодні на сайті начитано біля 200 творів різних жанрів від класичних творів Тараса Шевченка,Івана Франка, Івана Коцюбинського Олени Теліги до  сучасних українських поетів і прозаїків.

Тексти начитували актори, музиканти, студенти та волонтери: Ірина Приходько, Богдан Бенюк,  Євген Янович, Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Alyosha та інші. Письменник Марк Лівін та поетеса Катерина Бабкіна начитали свої роботи самі.

Бізнесмена взяли під варту в залі суду

Басманний суд Москви засудив до двох років колонії загального режиму засновника і власника мережі ресторанів «Корчма Тарас Бульба» Юрія Бєлойвана у справі про ухилення від сплати податків.

«Призначити Бєлойвану покарання у вигляді двох років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму», − оголосила вирок суддя Юлія Сафіна.

Бізнесмен, який перебував до сьогоднішнього дня під підпискою про невиїзд, був узятий під варту в залі суду.

Цивільний позов Федеральної податкової служби (ФНС) Росії до Бєлойвана на 862 млн рублів суд за вироком передав на розгляд у цивільне виробництво.

Кубанські козаки ще у 20-му столітті ідентифікували себе як українці – демограф Вишневський

У Росії останній за часом перепис населення пройшов у 2010 році. Наступний буде в 2020, тому немає можливості в цифрах позначити кількість громадян Росії, які сьогодні ідентифікують себе як українці. Більш того, ситуація безумовно змінилася після 2014 року. Втім, за словами фахівців, у Росії це питання історично носило досить ефемерний, якщо не сказати заплутаний характер.

«Розпрягайте хлопці коней» – не єдина українська пісня в репертуарі Кубанського козачого хору. Публіка сприймає ці пісні на ура, забувши принаймні на час концерту про те, як складаються сьогодні відносини між двома країнами, а отже і між двома культурами. Вчений-демограф Анатолій Вишневський говорить, що виконання кубанськими козаками українських пісень є цілком природнім.

Чернобыльская катастрофа стала еще одним свидетельством античеловечной сущности Кремля

В мае-июне состоялась премьера сериала "Чернобыль" производства американского канала HBO и британской телесети Sky. Фильм сразу же вышел на первые места в рейтингах лучших сериалов по версии сайта Internet Movie Database (IMDb), обойдя даже популярнейшую "Игру престолов". При этом в России сериал о трагических событиях 1986 года вызвал у зрителей полярные реакции. Кто-то считает его абсолютно правдивым и удивляется, почему такое кино о чернобыльской катастрофе не сняли в России. Кому-то многое из показанного в сериале кажется по меньшей мере преувеличением. А некоторые усмотрели в фильме пропаганду, причем одни – просоветскую, а другие – антисоветскую…

400-річна історія утисків української мови мовою кіно

24 травня в Україні  та багатьох країнах світу, в т.ч. і в Росії,  відзначили День слов’янської писемності і культури. Нагадаємо, що в Україні він був встановлений Указом президента України Із 2005 року, враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов'янських первоучителів,  які заклали основи слов'янської писемності і літератури – святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.  

Новые факты  о Голодоморе в книге «Победа над деревней: Демографические потери коллективизации»

«Я Вас любила и люблю, Иосиф Виссарионович. И я не верю, что Вы допустите, чтобы я погибла в расцвете моей молодости так трагично и бессмысленно от голодной смерти», – писала в декабре 1932 года комсомолка, ученица 8-го класса, дочь красного партизана из Харьковской области. Но Сталин допустил смерть и этой школьницы, и миллионов других граждан СССР от голода. Более того, он сам этот голод и организовал.

У Національному культурному центрі України у м. Москві відбулося вшанування пам`яті жертв політичних репресій і загиблих під час депортації кримськотатарського народу в травні 1944 року

Працівники Національного культурного центру України у м. Москві, співробітники Посольства України в Російській Федерації, батьки та учні Української недільної школи імені Павла Поповича і представники української громадськості міста вшанували жертв тоталітарних режимів хвилиною мовчання.

Рейтинг громадської діяльності Українських організацій Росії по регіонах за 2014—2018 рр.

Від редакції «Кобзи». У №1(4) журналу «Громада Українців Росії» за 2019 рік, що видається групою  «Громада Українців Росії» у Facebook (https://m.facebook.com/groups/167862720432596?ref=m_notif&notif_t=group_comment_reply) опубліковано дослідження Ігоря Роздобудька «Мій рейтинг громадської діяльності Українських організацій Росії по регіонах за 2014—2018 рр.».

У Києві відбулася інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського

Зранку 20 травня відбулася інавгурація новообраного Президента України. За традицією, Володимир Зеленський склав присягу у Верховній Раді. На урочистостях були присутні президенти України та іноземні політики.

Під час церемонії стався курйоз – посвідчення президента впало на підлогу. Хтось побачив у цьому поганий знак для новообраного гаранта. Також президент вжив кілька фраз російською, звертаючись до влади країни-агресора. Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко зробив йому зауваження, закликаючи говорити українською. Мовляв, "вони і так розуміють українську мову". На що Володимир Зеленський попросив радикала не ділити людей на російськомовних та україномовних.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s