Інформація, аналітика

Невзирая на давление оккупационных властей полуострова, украинская церковь борется за свои права

Комитет ООН по правам человека потребовал от российских властей прекратить выселение симферопольской общины Православной церкви Украины (ПЦУ) из кафедрального собора Святых Равноапостольных Владимира и Ольги. Ранее крымские чиновники через суд добились расторжения договора аренды помещения, который община заключила сроком на 50 лет еще при Украине, до аннексии Крыма Россией. Глава общины архиепископ Климент, прихожане и активисты надеются на то, что заступничество ООН поможет верующим сохранить храм за собой.

5 листопада минулого року українські дипломати й чеські урядовці урочисто відкрили інформаційну таблицю на мосту імені Василя Макуха в Празі

50 років тому акт самоспалення на знак протесту проти русифікації України та радянської окупації Чехословаччини вчинив у Києві на Хрещатику Василь Макух. У травні 2018 року його іменем назвали міст через р. Ботич у чеській столиці Празі.

Інформаційну таблицю до річниці цього відчайдушного вчинку відкрили Посол України в Чехії Євген Перебийніс, сенатор Парламенту Чеської Республіки Рената Хмелова, директор Інституту з досліджень тоталітарних режимів Зденек Газдра, історики-україністи Давід Свобода і Петр Блажек, україністи Ріта Кіндлерова й Богдан Райчинець, які доклали значних зусиль до появи мосту Макуха в Празі та популяризації його імені як у Чехії, так і в Україні. 

Пам’яті Альберта Разіна

Хоча я вже 12 років не займаюся фіно-угорською тематикою, коротко нагадаю хто такі удмурти та де та Удмуртія. У зв'язку з трагічною подією – директор Інституту людини Удмуртського університету Альберт Разін облився бензином і влаштував акт самоспалення на знак протесту проти московщення Удмуртської нації.

Сутінки СРСР для колоній осяяні вогнем живих смолоскипів

Це — знакова подія, дуже (куди важливіша, ніж російські вибори, якими нам забивають ефіри!): від сьогодні в удмуртів (а по факту — в усіх народів РФ, від минулого року приречених Кремлем на втрату рідних мов і стрімке винародовлення-русифікацію в межах одного покоління) з'явився «свій Василь Макух».

Альберт Разін, який здійснив в Іжевську спробу публічного самоспалення на знак протесту проти «звільнення від обов'язкового вивчення»  удмуртської мови в школах Удмуртії (та сама процедура, котру Москва проробила була над нами в 1970-ті і котру досі вихаркуємо з кров'ю!), — за останніми даними, помер у лікарні.

Хто вшанував пам'ять про борця за незалежність України у Тобольську

11 вересня виповнилося 155 років з дня народження українського поета, публіциста, перекладача  Павла Грабовського – послідовного борця за національне визволення України, великого подвижника українського слова, чия творчість сприяли самобутньому розвиткові національного літературного процесу та його інтеграції у світовий культурний простір.

У святкових заходах традиційно взяли участь українські артисти

23 серпня в Національному культурному центрі України відзначили 28-му річницю незалежності України.

З вітаннями до присутніх звернулися генеральний директор Центру Валерій Юрченко та Тимчасовий повірений у справах України в Російській Федерації Василь Покотило.

Святковий концерт відкрила Українська народна хорова капела Москви піснею «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова Тараса Шевченка. З музично-поетичним привітанням виступив заслужений діяч естрадного мистецтва України, заслужений працівник культури Росії Володимир Праслов.

Репортаж кореспондента  «Кобзи», очевидця  мітингу протесту  у Москві 10 серпня

10 серпня у  Москві відбувся велелюдний мітинг. За різними підрахунками він зібрав від 50 до 60 тисяч учасників. Як і дві попередні масові акції 27 липня та 3 серпня, цей мітинг  був демонстрацією протесту москвичів (за підтримки мешканців Московської та інших областей) проти незаконної відмови Центрвиборчкому (ЦВК) від реєстрації опозиційних кандидатів в депутати на чергових виборах до Московської міської Думи, призначених на 8 вересня цього року.

На відміну від «непогоджених» з московською міською владою попередніх акцій мітинг 10 серпня був «погоджений».  Він розпочався десь по другій годині дня та проходив загалом без перешкод приблизно до п’ятої вечора.

Про вклад Пантелеймона Куліша у зародження модерної української культури

Якщо назвати п’ятірку найбільш відомих українських «м.я севастопол», то після Маркіяна Шашкевича (1811-1843), Тараса Шевченка (1814-1861), Михайла Вербицького (1815-1870) та Миколи Костомарова (1817-1885) наймолодшим у цьому списку буде цьогорічний ювіляр Пантелеймон Куліш (1819-1897). Його життя, до речі, завершилося в інший важливий момент – через кілька днів після проведення перепису населення, який вперше дозволив встановити більш-менш точне число україномовних мешканців у Російській імперії (вийшло, що їх – не менше, ніж 22,4 млн.). Друге «до речі» – сьогодні українською ми пишемо фонетичним правописом, розробленим на основі «кулішівки», або «системи Куліша», яку він почав застосовувати з середини 1850-х років.

Політв’язень Олег  Сенцов підтримав протестуючих в РФ

Український режисер Олег Сенцов, незаконно ув'язнений в Росії, в своєму листі до російської правозахисниці Тетяни Щур висловився на підтримку акцій протесту в РФ. Про це повідомляє Укрінформ, який поспілкувався з правозахисницею.

Тетяні Щур розповідає, що в своєму останньому листі Сенцов написав, що йому зараз гостро не вистачає інформації.

«По ТБ - про протести дуже мало, «в основному - танковий біатлон». Він пише в підтримку московських протестувальників (Спасибі Юлії Самойловій, яка зробила прекрасний колаж на цю тему – див. світлину №2. Ред.). Ще - дякує тим, хто його підтримує», - розповіла Щур.

Єльцин, вручив ключи от Кремля представителю кагебистских и бандитських кругов, обрек Россию на репрессии и тотальное разграбление

Двадцать лет спустя вопрос о том, кто первым написал на листе бумаги имя Владимира Путина и подсунул этот листок Борису Ельцину, кажется глубоко второстепенным. В любом случае это был выбор ближайшего окружения Бориса Николаевича. Идея в тяжелейшей ситуации опереться на персонаж второго ряда, тихого и незаметного директора ФСБ, пришла в голову кому-то из представителей так называемой "семьи". Может, Александру Волошину или Валентину Юмашеву, или Татьяне Дьяченко, или даже Борису Березовскому. (Хотя теперь принято считать, что его роль в тех событиях сильно преувеличена.)

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s