Інформація, аналітика

Окупанти півострова почули щось недобре і «пакують валізи»

Працівники ФСБ Росії з початку повномасштабної війни проти України були неприємно здивовані та вражені бойовими діями українських захисників і почали вивозити власні родини з окупованого Криму, а також виставляти на продаж об'єкти нерухомості.

Як повідомляє «24 канал» з посиланням на джерела в українській розвідці, з тимчасово окупованого півострова «пакують валізи» росіяни, які прибули до Криму в 2014 році.

Панічні настрої росіян й місцевих ФСБшників підігріваються кількістю загиблих воєнних злочинців РФ, різке зростання цін, знищення флагмана Чорноморського флоту — крейсера «Москва» та прихована мобілізація в Криму.

Російські дипломати почули на свою адресу «фашисти!» та «вбивці!»

24 травня біля посольства Росії в Оттаві була проведена антивоєнна акція на підтримку України, присвячена двом місяцям російсько-української війни. Організатором акції виступили члени російської діаспори, об’єднані в соціальний клуб «Силы добра Оттавы и Виннипега за прекрасную Россию будущего». Координатором -  житель канадської столиці Олександр Полєв – програміст, що кілька років тому емігрував до Канади із Сибіру.

Демонстрація розпочалася о першій годині дня і тривала коло двох годин. В ній взяли участь близько 70-80 осіб, які представляли кілька національних громад: росіян, українців, литовців, латишів, білорусів та євреїв. Напередодні демонстрації представники громад узгодили її формат та гасла. Від української громади в координації приймали участь голова Наукового товариства імені Тараса Шевченка (відділення в Оттаві) Микола Біланюк та автор цих рядків.

Вице-президент Газпромбанка Игорь Волобуев уехал из Москвы, чтобы   вступить в ряды теробороны в Киеве

Бывший вице-президент Газпромбанка Игорь Волобуев уехал из России в Украину и собирается вступить в ряды территориальной обороны, чтобы защищать родину. Об этом он рассказал в интервью изданию The Insider.

«Я больше не мог находиться в России. По национальности я украинец, родился в Ахтырке (Сумская область – ред.), я не мог больше наблюдать со стороны, что творит Россия с моей родиной. Мой визит – это как покаяние, я хочу отмыться от своего российского прошлого. Я хочу остаться в Украине до победы», – заявил бывший топ-менеджер российского банка.

Конгрес українців Канади (UCC),  Рада провінції Британської Колумбії та відділення UCC Victoria повідомили  про жахливий злочин, що стався вночі з 19 на 20 квітня цього року.  На пароха Української католицької церкви св. Миколая отця Юрія Вишневського та його родину напали у їхньому будинку. Через поштовий отвір пролили бензин, і будинок підпалили. Трьом дочкам родини довелося стрибати з другого поверху. Одна з доньок, 11 років, отримала травми, їй зробили операцію, вона відновлюється.

Вірш Віолетти Кравченко про любов українців до своєї землі та людські стосунки під  час війни

Затишок

"Треба їхати! Чуєш? Треба!
Вже сусідський будинок згорів.
Тут щоденно летить хтось у небо,
Я прорвався до вас - ледь зумів...

Нинішнього року в Україні відзначили 140-річчя з дня народження та 50-і роковини з дня смерті видатного діяча УНР Івана Огієнка (митрополита Іларіона)

Через 140 років від дня народження і 50 після смерті Іван Огієнко залишається актуальним для сучасників. У цьому нас переконує його життєпис, представлений доктором філологічних наук, професором Миколою Тимошиком у лекції «12 епізодів із життя Івана Огієнка» за підтримки Інституту національної пам’яті в день народження видатного українця 14 січня.

Російський поет і опозиціонер Орлуша (Андрій Орлов) написав байку, в якій висвітлив сучасний момент

У своєму обліковому записі на Facebook Андрій Орлов опублікував нову байку про баранів, яким вовк навішав на вуха пропагандистської локшини і ті пішли вбивати інших тварин на чужій території.

Національна галерея в Лондоні перейменувала картину Едгара Дега

Національна галерея у Лондоні перейменувала картину французького імпресіоніста Едгара Дега «Руські танцівниці» («Russian Dancers») на «Українські танцівниці» («Ukrainian Dancers»). Про це повідомило британське видання The Guardian. На полотні,  виконаному на початку ХХ століття в техніці  «пастілья», зображено групу танцюючих жінок у народних костюмах із вплетеними у волосся стрічками жовтого та синього кольорів. Рішення про перейменування картини було прийнято музеєм після закликів українців у соціальних мережах. Зокрема, із таким проханням звернулася українська художниця Міріам Найєм.

Згадуючи про  плюндрування Києва 12 березня  1169 року

Сьогоднішні бойові дії на теренах Україні, пробудила новий, цілком зрозумілий інтерес до історії, в якій ми намагаємося знайти витоки і причини нинішньої російсько-української війни. В інтерв’ю «Кобзи» від 29 березня анонімний співрозмовник з Росії відсилає нас у цих пошуках до 1132 року, коли князь Ростово-Суздальський Юрій (Долгорукий) став змагатися за Київський великокняжий престол і  «передав екзистенційну ненависть до Києва, жагу руйнації, загарбання своєму синові Андрію Боголюбському». Цю ж тему зачіпає в інтерв’ю 2019 року з фаховим істориком Вадимом Арістовим кореспондент «Радіо Свобода» Дмитро Шурхало, згадуючи  12 березня 1169 р., коли війська коаліції давньоруських князів на чолі Андрієм Боголюбським захопили і сплюндрували Київ. Цю подію, додає журналіст,  публіцисти інколи називають першою російсько-українською війною. Так це чи ні?

Український парламент має намір заборонити діяльність РПЦ (МП) на території України

Народні депутати України зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7204 "Про заборону Московського патріархату на території України".

Документ оприлюднено на сайті парламенту, передає Укрінформ.

Проєктом закону пропонується заборонити діяльність Московського патріархату – Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною Російської православної церкви, у тому числі Української православної церкви.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка