Інформація, аналітика

Прапор Розсошинського району Воронезької області

 

Нащадки українців, що мешкають на автохтонних землях Придоння, пам’ятають про своє коріння та плекають давні народні звичаї

Такої гармонії акапелла вже майже не почуєш ні по радіо, ні на телебаченні. У Нижньому Карабутi, що в Розсошинському районі Воронезької області, так завжди співали на святах, весіллях, в обідню перерву та на вечірніх посиденьках. Тетяна Коротуненко, Анастасія Фоменко, Марія Косилова, Раїса Постолова, Марія Тощенко, Ніна Бондаренко – володарки красивих голосів широкого діапазону від альта до сопрано, складають ансамбль «Роднiкi Прідонья» (укр. «Джерела Придоння»).

Першокурсниця СумДУ Наталя Литвиненко

 

Наталя Литвиненко, незважаючи на багатий життєвий досвід і певну кількість прожитих років, вирішила знову сісти на студентську лаву

Активістка українського руху в Росії, колишня редактор сайту «Кобза» Наталя Литвиненко вступила до одного з українських вишів. Новина,здавалось би, буденна на перший погляд (хоч і радісна для будь-якого абітурієнта), якби не одне «але»: пані Наталя, м’яко кажучи, давно вийшла з традиційного студентського віку… Ось як вона сама описує цю подію на своїй сторінці у Фейсбук.


Голова Центральної Ради Української Народної Республіки Михайло Грушевський

Національне питання в Російській імперії у всіх її формах і проявах завжди було наріжним каменем

Сто років тому – у вересні у 1917-го – в Києві відбулася знаменна для історії подія – З’їзд поневолених народів. Представники 14 народів, які населяли колишню Російську імперію (якраз у ті дні вона була проголошена республікою) приїхали до Києва, аби поговорити про те, як перебудувати російську державу на федеративних засадах. Про цю подію Радіо Свобода розмовляло із істориком Владиславом Верстюком.

 

Митрополит Московський і Богородський Адріан

«Кобза» передруковує «Свідчення парафіян», записаних Леонідом Харамбурою у 1998 році. Редакція Комісії Людських і Громадянських Прав СКУ

Свидетельства прихожан Богоявленского Собора Украинской Православной Церкви Киевского Патриархата

Я, Харамбура Леонид Семенович, секретарь-референт Объединения украинцев России, нахожусь в городе Ногинске, где год назад, в ночь с 29 по 30 сентября 1997 года, возникла очень неординарная ситуация. В эту ночь на территории собора местные власти устроили позорную бойню, которая сопровождалась рукоприкладством и нескончаемым потоком нецензурных слов. Все священники, диаконы, их жены с грудными и малолетними детьми были выброшены на улицу полураздетыми. Местные власти отправили прихожан в отделение милиции, как зачинщиков и виновников этого разбоя. Есть свидетели этой позорной "доблести" наших правохранителъных органов. Сейчас мы дадим им слово.

Фрагмент заставки новоствореної сторінки Фейсбук "Громада українців Росії"

Нова інтернет-спільнота має намір заповнити комунікаційний вакуум, що існує в середовищі українців Росії 

22 вересня 2017-го року ініціативна група українських громадських діячів  (Андрій Литвин з Петрозаводська, Наталка Литвиненко-Орлова з Мурманська, Алла Акименко з Сум та Ігор Роздобудько з Москви) оголосила про створення на сторінках Фейсбуку інформаційного об'єднання "Громада українців Росії".

Серед небайдужих пітерців – літні люди і молодь

Маніфестанти вимагали від російської влади припинити зовнішню агресію, зокрема, проти України, та повернути військових додому

24 вересня ц.р. у Санкт-Петербурзі відбувся несанкціонований антивоєнний марш, в якому взяли участь понад 200 осіб. Хода розпочалася біля Казанського собору і мала завершитись на Сенатської площі. Проте поліція змусила маніфестантів змінити маршрут і вони пішли до Адміралтейства.

Енн Епплбаум

Трагедия украинского народа глазами историка и журналистки Энн Эпплбаум

Новая книга американского историка и журналистки Энн Эпплбаум "Красный голод. Война Сталина с Украиной (Red Famine. Stalin’s War on Ukraine) посвящена истории массового голода 1932–33 годов в Украине, унесшего жизни миллионов людей. Автор книги, исследуя причины Голодомора, приходит к выводу об умышленном истреблении значительной части украинского народа большевистской властью и возлагает вину за это на Иосифа Сталина.

Андрій Литвин – учасник одиночного пікету в Міжнародний День Миру

Український активіст із Республіки Карелія (РФ) Андрій Литвин в Міжнародний День Миру провів у Петрозаводську одиночний пікет

Щороку, 21 вересня, все прогресивне людство відзначає Міжнародний  День Миру (його часто плутають із Всесвітнім Днем Миру, який започаткувала католицька церква) — головне свято ООН. Цього дня в усьому світі збираються люди, щоб ушанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, заявити про власну готовність присвятити себе втіленню в життя давньої мрії людства – жити в мирі.

Існує чимало символів миру, але головним серед них вважається «голуб миру» з оливковою гілкою в дзьобі, якого зобразив іспанський художник Пабло Пікассо як емблему для I-го Всесвітнього конгресу прихильників миру, що проходив одночасно у Парижі та Празі в 1949 році.

Лариса Білан – арт-директор самодіяльного театру «Еней» при НКЦУ.

 Національний культурний центр України в Москві замість позитивного іміджу України – формує її негативний імідж. А проблема − у кадровій політиці Державного управління справами (ДУС)

Було сказано багато слів, написано чимало статей у ЗМІ та листів на адресу найвищих посадових осіб України з приводу кадрового безладу та фінансових порушень у Національному культурному центрі України в Москві (НКЦУ). Але віз і нині там. Після проведення ДУС чергового конкурсу на заміщення вакантної посади гендиректора Центру, його керівником було призначено Валерія Юрченка. Але з історії всім відома роль «сірих кардиналів» при дворі. Цю роль стосовно Українського дому на московському Арбаті виконує заступник директора – такий собі Валентин Савицький, амбіції якого сягають далі кабінету заступника. Тож він взявся керувати установою через новопризначеного директора. Про те, хто такий пан Савицький і як він себе поводить у стінах цієї важливої державної установи, розповіла у своєму емоційному листі на адресу Президента України арт-директор самодіяльного театру «Еней», що вісім років діє при НКЦУ, Лариса Білан. Вона деякий час навіть встигла попрацювати завідувачем господарської частини Центру при попередньому керівникові, тож змогла всебічно оцінити деструктивну роль двічі заступника директора Савицького. Публікуючи лист Лариси Білан, сподіваємось, що на Печерських пагорбах, нарешті, візьмуться серйозно за цю установу, яка в непростий час російської агресії щодо України підігрує нашим ворогам своєю бездіяльністю, або ж, навпаки, діяльністю, спрямованою на дискредитацію Української держави в очах світової спільноти.

Особливо нас турбують факти, викладені у листі, що стосуються порушення прав людини, зокрема прав і гідності жінок. Здається, у  цих питаннях у всіх українців має бути єдність і розуміння.

Письменник, дисидент Володимир Буковський

 

50 лет "делу Буковского, Делоне и Кушева". О процессе над диссидентами 1967 года – Вячеслав Бахмин, Валерий Борщев, Владимир Буковский

50 лет назад 30 августа – 1 сентября 1967 года в Московском городском суде состоялся процесс над организаторами и участниками демонстрации против ареста диссидентов Александра Гинзбурга, Юрия Галанскова и их друзей, состоявшейся 22 января 1967 года на Пушкинской площади в Москве. Перед судом предстали Владимир Буковский, Вадим Делоне и Евгений Кушев. Это был третий арест Буковского. На этот раз, в отличие от первых двух, он был объявлен вменяемым (психически здоровым). Буковский отказался признать себя виновным и произнес резкую обличительную речь, текст которой широко распространялся в самиздате. Будущий "хулиган", которому было суждено стать обменянным на лидера чилийских коммунистов Луиса Корвалана, получил свой первый срок – три года лагерей по статье 190.3 УК РСФСР ("Активное участие в групповых действиях, нарушающих общественный порядок").

Вспоминают прошлое, друзей и врагов и проводят аналогии с настоящим – правозащитники, диссиденты с многодесятилетним стажем – Вячеслав Бахмин, Валерий Борщев, Владимир Буковский.

Запись передачи на Радио Свобода (Москва), ведущий – Владимир Кара-Мурза-старший.


Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Уфимський філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова

Уфимський  філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова