Герб м. Великий КаміньНадією Малих-Баламут 20 років тому був започаткований цей один з перших в Росії аматорський танцювальний колектив українців Примор’я

Українське товариство “Веселка” в місті Великий Камiнь Приморського краю РФ було створене в 1993 році на основi Народного ансамблю  танцю “Веселка”. Органiзатор та голова товариства - Надiя Малих. Серед активістів товариства - Неля Старовойтова, Світлана Логінова, Любов Старікова, Ольга Бєлікова. Членом товариства був перший заступник голови  адмiнiстрацiї м.Великий Камiнь Станiслав Коваль, що багато сприяв його дiяльности. Правда, в 1999 році товариство не відновило реєстрацію і офіційно припинило своє існування, фактично українська культурна діяльність ведеться в рамках ансамблю “Веселка”.

Народний ансамбль танцю “Веселка” -  аматорський танцювальний колектив, який був організований Надією Малих 20 років тому - у 1986 році при Палацi культури “Звезда” міста Великий Камiнь. У репертуарi ансамблю танцi рiзних народiв свiту, в т.ч. - велика танцювальна та вокальна українська програма.

Танцювальна група ансамблю має 100 учасників, крім того, в ансамблі два вокальних фольклорних колективи (дитячий та дорослий) - 20 учасників, художні керівники - Світлана Логінова та Любов Старікова. Ансамбль - лавреат Всесоюзних смотрів самодіяльної творчости, крайових фестивалів народного мистецтва. Фактично вся укр. культурна діяльність, що полягає у проведенні концертів, улаштуванні виставок виробів народного мистецтва, відзначенні національних та релігійних свят, ведеться на базі анссамблю.

Надiя Георгіївна Малих (з дому - Баламут) народилась 1 квітня 1958 року у місті Вінниці. – відома українська, громадська та культурна дiячка на Зеленому Клинi. В 1978 році вона скінчила Житомирське культурно-просвітнє училище за спеціяльністю хореограф. Працювала балетмайстром ансамблю танцю “Вінничанка” у  рідному місті Вінниці. В 1986 році вона була запрошена як балетмайстер до закритого міста Великий Камiнь, де стала організатором Народного ансамблю танцю “Веселка”, художнім керівником та хореографом якого працює по сей час. Активно пропагує i популяризує украєїнське народне танцювальне мистецтво. В 1993 році вона стала у місті Великий Камiнь органiзатором i головою Українського товариства “Веселка”. Була обрана делегатом Конгресу українцiв колишнього СРСР та I Всесвiтнього форуму українцiв (1992 р.), I та II Конгресiв Об’єднання українцiв Росiї.

Вячеслав ЧОРНОМАЗ,

голова УНКА «Просвіта» (Владивосток),

кандидат історичних наук.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка