Дивоцвіт (Казань)

Автор та представниці діаспори Киргизії в національних костюмах
Автор та представниці діаспори Киргизії в національних костюмах

Про великі перегони, велику політику та велике свято в Казані

Найпрестижніші в країні скачки на Приз президента Росії пройшли на Казанському іподромі в п'ятницю, 24 червня. Дмітрій Медведєв особисто спостерігав за забігами. Проте головною метою президента РФ були переговори з колегами із Азербайджану та Вірменії Одна з головних тем тристоронньої зустрічі - врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту.

Після переговорів президенти Росії та Вірменії - Дмітрій Медведєв та Серж Саргсян завітали до кінно-спортивного комплексу. Крім голів двох держав на скачках були присутніми й президенти Татарстану та Чечні - Рустєм Мінніханов та Рамазан Кадиров, а також численні представники політичної та бізнес-еліти Росії.

Якщо подивитись на географію учасників, стане зрозумілим, що до Казані приїхали скакуни з усього світу. Участь брали команди з Росії, України, Азербайджану, Абхазії, Вірменії, Казахстану, Киргизії, Таджикистану та інших країн.

Любченко (посередині), почесний голова організації 'Україна-Світ' Савенко Василь Іванович (зліва), заступник міністра культури АР Крим Белий Леонід Іванович (зправа). Крим, 2001 р
Любченко (посередині), почесний голова організації 'Україна-Світ' Савенко Василь Іванович (зліва), заступник міністра культури АР Крим Белий Леонід Іванович (зправа). Крим, 2001 р

До ювілею голови української національно-культурної автономії Казані, Любченка Володимира Миколайовича

14 квітня - особлива дата для нашої громади. 55 років тому у місті Лебедині, що на Сумщині, народився наш дорогий керівник, Любченко Володимир Миколайович - людина, що невтомно день за днем плекає українські справи на землі Казанській.

Вся наша громада хоче щиро привітати Вас, Володимире Миколайовичу, з ювілеєм, щиро побажати Вам міцного здоров'я , сил та наснаги в роботі!

Мені вдалось трохи розпитати голову української громади про своє життя, біографію та спогади. Ділюсь цим із вами.

Народився Володимир Миколайович Любченко 14 квітня 1956 року в мальовничому і старовинному українському місті Лебедині, що стоїть на річці Вільшана. Там пройшло його дитинство, з Лебедином пов`язані найкращі спогади ювіляра. Прекрасне дитинство, сповнене любов'ю родини, братів і сестер, дідуся та бабусі, а ще - українською природою, від якої дух переводить, коли про неї згадуєш.

Вже потім, молодим хлопцем, Володимир Любченко переїздить до Львова, де у 1979 році закінчує Львівське військово-політичне училище, робить військову кар'єру. Додам, що військове звання голови української громади - полковник у запасі. Крім того, у 1994 році він отримує другу вищу освіту у Російському державному гуманітарному університеті м. Москви.

Паска і крашанки на столі під святковим дідухом

Казанські українці майже по-родинному зустріли свято в гостях у настоятеля Нікольського храму ієромонаха отця Петра Рубана

Організацію свята завжди бере на себе наш шановний голова, Володимир Миколайович Любченко, душа та рушійна сила нашої громади… І вже який рік, йому на допомогу приходить друга прекрасна людина – ієромонах отець Петро (Рубан), добрий друг громади, українець за походженням та настоятель прекрасної парафії Святителя Миколая, що у селі Руское Нікольськое Лаішевського району - у 20 хвилинах їзди від міста Казані.

Вже близько 15 років отець Петро займається відбудовою храму. Адже коли він приїхав у село, стіни храму були пусті, стара будівля потребувала капітального ремонту , але молитвами та руками батюшки храм став гордістю невеличкого, та вже досить відомого села.

Під однією буркою

Близькому другу української громади міста Набережні Човни Дені Сергійовичу Абрамошвілі виповнилось 70, а його грузинсько-українській родині - 50 років

Дені Сергійович незвичайна людина, із цікавою долею, яка тісно переплелась із українським народом…. Причина тому - його друга половина, дружина Зінаїда, яка привила йому любов до України. Він завжди активно приймає участь у житті української громади, є помічником голови Татарстанського об’єднання регіональної української національно-культурної автономії.

Український хрест с іконою Божої матері при дорозі

Про київський музей під відкритим небом у районі Відрадний

За тиждень до другого туру президентських виборів природа подарувала Києву справжню зимову погоду - привітне сонечко, приємний, трохи тріскучий морозець… Але, повірте, це було щось насправді довгоочікуване та нетипове для сірої міської зими!

Я, як представник сучасної молоді, за довгу зиму забуваю як ще можна провести вільний час із друзями крім походу в кіно чи сидіння в затишному кафе. Та цього разу все було інакше: чудова погода стала приводом завітати в один незвичний музей…

Відзначати це християнське та народне свято - давня традиція українців Казані

«Цар єгипецький» - Анатолій Пеньковський

Кожен більш-менш активний член міської національно-культурної автономії українців Казані знає, що за будь-яких умов Свято відбудеться. В цей рік, із Божою допомогою, традицію було продовжено – українці показали всьому Татарстану як треба святкувати Різдво Христове!

До Дому Дружби завітало багато людей, але особливо всі чекали на дорогих друзів із Набережних Човнів - місцевий український фольклорний ансамбль «Дивоцвіт» на чолі з його керівником Віктором Бутом. Гості приїхали вчасно, та як це прийнято в нас - не з порожніми руками, а ще й з піснею!

Колектив подарував чудові пісні, жартівливі сценки та прекрасний настрій казанським українцям. Неперевершені голоси виконавців не залишили нікого байдужими - українська пісня лилась…

Клавдія Татар (Левицька). Про нашу участь у республіканському форумі по міграційним проблемам

Республіка Татарстан об'єктивно може слугувати чудовим прикладом регіону, де місцева влада приділяє особливу увагу національній політиці та взаємодії національних організацій із представниками влади.

23 листопада, в Казані відбулося спільне засідання Координаційної Ради МВС по РТ та Ради Асамблеї народів Татарстану. Учасниками цього заходу був голова голова Державної Ради РТ, голова Ради Асамблеї народів Татарстану Фарід Мухаметшин, міністр внутрішніх справ по РТ Асгат Сафаров, уповноважений з прав людини в РТ Рашид Вагізов, голова Управління Федеральної служби безпеки Росії по РТ Євген Вдовін, тимчасовий виконувач керівника Управління Федеральної міграційної служби РФ по РТ Вадим Воронін, керівники міністерств та відомств, члени Ради Асамблеї народів Татарстану, лідери молодіжного руху національних суспільних об'єднань Асамблеї і представники УФМС Росії по РТ.

Всеукраїнський телерадіоканал «Ера»Як ми готували телепередачу для України

День 24 листопада видався спортивним для столиці Республіки Татарстан, але особливим він став для українців цього древнього міста: до Казані завітав київський футбольний клуб «Динамо», який мав зіграти зустрічний матч з місцевим клубом «Рубін».

За кілька днів до цього візиту, до Володимира Миколайовича Любченка, голови української Національно-Культурної автономії міста, подзвонили журналісти з українського телеканалу «Ера». Вони виразили бажання приїхати до української діаспори у гості та показати всій країні, у популярній ранковій телепередачі «Доброго ранку Україно», як живеться місцевим українцям.

Депутат, почесний будівник і лідер українців Набережних Човнів Михайло КулішДві відмінні оцінки за життя голови національно-культурної автономії українців міста Набережні Човни «Батьківщина»

Минулої п’ятниці, 20 листопада, голові Місцевої української національно-культурної автономії міста Набережні Човни „Українська громада „Батьківщина" Михайлу Миколайовичу Кулішу, депутату Державної Ради Республіки Татарстан, виповнилося 55 років.

Герб міста Казані. В українських громадах республіки вважають, що українська діаспора Татарстану не повно представлена на сайті «Кобза-Українці Росії»

Лист в редакцію із Казані: Шановний Андрію Васильовичу! Вас вітає Місцева українська національно-культурна автономія міста Казані і власне я, Клавдія Татар (Левицька), голова молодіжного руху, заступник Володимира Миколайовича Любченка.

Саме наш голова, Володимир Миколайович, порекомендував мені вам написати. Наша громада розвивається і потрошки розширюється. Нам надали приміщення, ми проводимо зустрічі, свята, вже як 12 рік українці в Казані згуртовані.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка