Бл. п. Доктор Олександер Малицький
Бл. п. Доктор Олександер Малицький

Відійшов у Вічність канадський дослідник діаспори у Росії

Ділимося сумною вісткою про те, що 16 березня 2011 р.в Калґарі, Альберта, у віці 85 літ відійшов у Вічність блаженної пам'яті, Доктор Олександер Малицький.

Др. Олександер Малицький народився 15 листопада 1925 р. в Чорткові,Україна в батьків Миколи й Ірини Малицьких. Гімназію закінчив в Чорткові. Воєнна хуртовина занесла його через цілу Європу аж до Канади. В Едмонтоні він з'єднався з ріднею, тіткою Оленою і Михайлом Росляками, які заопікувалися ним як рідним сином. Він, разом із своїм двоюрідним братом Ярославом Росляком, відразу вступили в Едмонтонський Університет, який він закінчив зі ступенем бакалавра і мастерс. Після чого переїхав до Синсинаті, США, де продовжив навчання в місцевому університеті. Там же в 1956 р. одружився з Ненсі Марія Малоні. В 1961 р., захистивши свою наукову працю, дістав ступінь докторату.

В 1964 р. з ріднею, дружиною, донею Наталкою та сином Андрієм переїжджає до Канади, діставши професорську позицію на факультеті германістики й славістики Калґарського Університету. Вільно володіє шістьма мовами і наполегливо вивчає мови: китайську, арабську і єврейську (іврит). На цій позиції видав понад 100 наукових праць. Стає співзасновником The Research Center for Canadian Ethnic Studies at the University of Calgary and the Canadian Ethnic Association (Дослідний центр канадійських етнічних досліджень при Університеті Калгарі та Канадійській етнічній асоціації).

Після 27 років праці пішов на пенсію, що аж ніяк не сповільнило його надзвичайно продуктивного життя. Як дослідник, колєкціонер різних тем українського-канадського життя, пише і видає безліч статтей і довідників.

Ще з молодих літ доктор Олександер Малицький зацікавився філятелістикою і подібним колекціонерством. Мав велику колєкцію поштових марок, серед яких марки з українською

тематикою займали центральне місце. Він був членом Калґарського Філятелістичного Клюбу, від якого в 2004 р. отримав нагороду "AuthoroftheYearAwardtoA. Malycky". Пише на тему філятелії статті і дослідження і тримає контакт з українськими філятелістами Канади, Америки, Європи, Австралії. В київському журналі " Філятелія України" з'явилася рецензія на його "Бібліографічний Каталоґ", в якій Олесь Швайко з Донецьку пише: "Тож можемо бути вдячними за цю величезну і унікальну працю, яка є одночасно взірцем патріотизму і служінню Батьківщини незалежно від того де перебиває людина".

Олександр Малицький був співорганізатором і учасником першої філятелістичної виставки поза межами України 1951 р. "Виставка українських поштових марок в Едмонтоні." Брав участь в багатьох виставках Канади й Америки.

Його зацікавлення не зупиняється тільки на філятелії але обіймає великий спектр українського життя. Для ілюстрації згадаємо лише деякі теми: "Український Осередок Етнічних Студій при Калґарському Університеті", "Вшанування Тараса Шевченка в Альберті", "Українська Католицька Церква в Альберті" (2000 р.), "Преса (періодичні й серійні видання) Альберти" (2001р.), "Періодичні і серійні видання Українського Пласту (перша спроба версія списка)" ( 2002 р.), "Бібліографія літератури про збирацькі пластові видання" (2010), співавторство трьох випусків "Чортків і Чортківщина" (1988, 1992, 2002рр.). Українці Росії із вдячністю пам'ятатимуть Олександра Малицького за його грунтовне дослідження "Українські й тематично українські періодичні і серійні видання в Російській Федерації та її попередниках". Покійний підтримував контакт із громадою Росії через сайт «Кобза - українці Росії», зробив пожертву на сайт.

Через ціле своє життя він скомплетував велику бібліотеку (понад 10.000 книг) різними мовами, яка служила йому як джерело для його дослідів.

Др. Олександер Малицький - ерудит, науковець, дослідник залишив по собі велику видавничу спадщину для дальших дослідів майбутніх поколінь.

Вічна Йому Пам ять!

Залишив у смутку дружину Ненсі, доньку Наталку (Креґ) Стюварт з дітьми Уляною, Мітчелом, Шарлот, Шенон, сина Андрія (Синтія) з дітьми Христиною та Брендоном, ближчу родину в Канаді й Україні.

На світлині: Бл. п. Доктор Олександер Малицький.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка