Ординарія греко-католиків Росії владику Йосифа зустріли з хрестом, перев'язаним  українським рушникомЗ життя греко-католиків у Прокопівську

Як вже розповідали на сайті діаспори “Кобза-Українці Росії”, першого серпня в нашій парафіяльній спільноті в місті Прокопівську Кемеровської області відбулося посвячення парафіяльного будинку для священнослужителів та душпастирських потреб парафії.

З цієї нагоди 30 липня до нас завітали гості з України - провінційний вікарій Львівської провінції ЧНІ отець Петро Баран, отець Ярослав Федунів, ЧНІ, сестра Єлизавета, (Згромадження святого Йосифа) та сестра Ірина (Згромадження сестер редемптористок).

В день святкувань ми втішались присутністю римо-католицького ординарія Новосибірської єпархії єпископа Йосифа Верта, ТІ, який одночасно є ординарієм всіх греко-католиків у Росії; отця Ентоні Бранагана, ЧНІ з Кемерово; греко-католицького священика отця Олексія Бараннікова з численними вірними м. Новокузнецька та сестри Тереси Алькасер з парафіянами міста Новоалтайська.

Владика Йосиф, якого парафіяни обох обрядів зустрічали із короваєм та букетом чудових квітів, очолив Божественну літургію в нашому храмі та звернувся до присутніх вірних із повчальним словом. В проповіді владика зазначив, що за розвиток живої Церкви є відповідальними всіх вірні, які, перш за все прикладом свого побожного життя, мають стати апостолами своєї Церкви. В цьому їхньому апостольстві також має послужити парафіяльний будинок, який має бути центром парафіяльних зустрічей, катехизацій дорослих, молоді та дітей.

Після Святої Літургії всі перейшли до парафіяльного будинку, який освятив владика Йосиф в супроводі духовенства і вірних. Чин освячення відбувався російською мовою.

Зробивши спільну пам'ятну фотографію, всі вірні мали можливість поспілкуватися із своїм архипастирем Йосифом, після чого розділили спільну трапезу.

Та ж інформація на російській мові:

1 июля Прокопьевск с пастырским визитом посетил ординарий Преображенской епархии, ординарий католиков Византийского обряда России, председатель Конференции католических епископов Российской Федерации (ККЕР), епископ Иосиф Верт.

Католический приход Матери Божьей Неустанной Помощи в Прокопьевске для греко-католиков и римо-католиков и еще 9 пастырских пунктов в Кемеровской области окормляют священники редемптористы из Украины. В этот день отец-епископ представил прихожанам отца Димитрия Новосада как настоятеля прихода. Вместе с ним трудятся редемптористы отец Руслан Пих и отец Николай Туркот.

На праздник освящения приходского дома прибыли достойные гости из Украины - викарий провинциала Редемптористов Львовской провинции о. Петро Баран CSsR, о. Ярослав Федунив CSsR, сестра Елизавета (конгрегация Св. Иосифа) и сестра Ирина (редемптористка).

Декан Восточного деканата о. Энтони Бранаган CSsR из Кемерово, о. Алексей Баранников с прихожанами города Новокузнецка и с. Тереса Алькасер с прихожанами г. Новоалтайска.

В своей проповеди епископ Иосиф обратил внимание на то, что освященный дом прихода должен послужить для роста живой церкви, стать местом приходских собраний, катехизаций для взрослых, молодежи и детей.

Інформаційна довідка:

Душпастирська праця у місті Прокопівську почалася в 40-х роках минулого століття, коли були масові заслання духовенства і вірних в простори Сибіру. З 1947 по 1960 роки своє священиче служіння здійснював отець Іван Набережний. Його працю продовжив отець Василь Рудка (редемпторист), який прибув у Прокопівськ в 1959 року, і з того часу душ пастирську працю продовжували брати-редемптористи.

В 1979 році до отця Василя Рудки приїхав брат Ярослав Сподар, який з 1984 року вже як священик допомагав йому в душ пастирському служінні. Для добра вірних католицької Церкви отці здійснювали служіння у візантійському і латинському обрядах. Стараннями отця Ярослава в 1995 році була побудована тимчасова каплиця на кошти благочинної організації „Renovabis".

Наша парафіяльна спільнота налічує близько 200 вірних греко-католиків, та 90 римо-католиків. Крім міста Прокопівська душпарстирська праця здійснюється ще в 9 місцях.

З 2003 року до праці в Сибіру долучилися сестри Згромадження святого Йосифа, які займаються катехизацією дітей та молоді, впровадять церковний спів та дбають за красу Божого храму.

На даний час місійне служіння тут здійснюють троє священиків редемптористів і двоє сестер Згромадження святого Йосифа.

Довідка:

Прокопьевск

Приход Матери Божьей Неустанной Помощи

Настоятель: о. Дмитрий Новосад, CSs.R.

653000 г. Прокопьевск, Кемеровская область

ул. Охотская 81

тел./ факс (38466) 99 103

+7 908 9501740

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Викарий: о. Николай Туркот, CSs.R.

+7 904 5718624, +7 9134241818

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Викарий: о. Руслан Пих, CSs.R.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

+7 917 5519098

+7 950 5810970

+380971410691

Архієрейську Божествену Літургію проводить владика Йосиф Верт

Українці- уніати на службі Божій в греко-католицькій каплиці міста Прокопівська

Парафіяльний будинок у Прокопівську після посвячення

Спільне фото учасників свята у Прокопівську

На світлинах: Ординарія греко-католиків Росії владику Йосифа Верта українські вірні міста Прокопівська зустріли з Хрестом, перев'язаним  українським рушником. Архієрейську Божествену Літургію проводить владика Йосиф Верт. Українці- уніати на службі Божій в греко-католицькій каплиці міста Прокопівська. Парафіяльний будинок у Прокопівську після посвячення. Спільне фото учасників свята у Прокопівську.

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

http://www.rkcvo.ru/news/60.htm

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка