Самарський костьол розміняв свої 100 роківВікарій Самарського костьолу о. Олександр Самолов просить допомоги у віднайденні українських греко-католиків у південних регіонах РФ, як їх координатор (благочинний)

У Самарі урочисто відзначили віковий ювілей і 10-річчя повторного освячення римсько-католицької церкви латинського обряду приходу в ім'я Пресвятого Серця Ісуса. У святі самарских католиків взяли участь секретар офіційного представництва Ватикану в Росії кардинал Анті Иозич, архієпископ московської архієпархії Божої Матері Тадеуш Кондрусевич, владика Саратовської єпархії св. Климента єпископ Клеменс Пиккель.

Настоятеля костьолу отця Владислава Клоца і його парафіян поздоровив з ювілеєм храму губернатор Самарської області Костянтин Титов. Він у 1995 році своїм розпорядженням повернув римсько-католицької церкві ділянку землі й історичний будинок по вулиці Фрунзе, 157, де протягом багатьох літ знаходилися експозиції Самарського обласного історико-краєзнавчого музею.

Католиків Самари поздоровили також архієпископ Самарський і Сизранський Сергій, заступник муфтія Самарської області Авхадетин Конюкаев. У святкуванні 100-річчя костьолу, основу приходу якого складають самарські поляки, взяли участь 2-й секретар Посольства Республіки Польща в Росії пан Даріуш Цибуля і голова місцевої громадської організації Польський культосвітній центр міста Самари Юлія Коберська. Відбувся великий святковий концерт за участю дитячих і юнацьких хорових колективів шкіл і вузів Самари, професійних співаків і музикантів.

За словами настоятеля храму Владислава Клоца, Самарський католицький костьол поєднує навколо себе і греко-католиків. 1 жовтня цього року сюди з Абхазії прибув служити вікарієм отець Олександр Самойлов. Він призначений координатором (благочинним) усіх російських і українських католиків візантійського обряду Півдня Росії. І уже об'єднав навколо себе перших греко-католиків Самари й області, готується виїхати до окормляемих ним віруючих в Уфу та інші міста регіону.

Самарський костьол – один з 5 діючих, збережених у Росії з дореволюційних часів. У1901 році представники влади дозволили побудувати в Самарі кам'яний храм на куті вулиць Саратовської і Олексіївської. 47-метрову готичну церкву спорудили по проекту академіка архітектури Хоми Богдановича за 4 роки. Це була сама висока будівля у місті. Вона обійшлася парафії в 80 тисяч карбованців. Мулярів найняли в Нижньому Новгороді, тому що в Самарі готичну кладку робити не вміли. У 1906 році костьол місткістю 1000 чоловік освятили. На його фронтоні була укріплена велика металева фігура ангела, а всередині, крім вітражів і скульптури, стояв великий орган, привезений з Австрії. У 1918 році майно костьолу було передано в губернський підвідділ віросповідання. У 1922 році з храму вилучили коштовне начиння - дарохранительниці, дароносиці, вівтарні чаші, хрест із реліквіями, потім відібрали його будинок, розграбували приміщення польської школи. Але він усе ще діяв, служби проводив запрошений з Пензи священик. Лише в січні 1930 року костьол був закритий міською владою "як бездіяльний", будинок передали крайовому театру малих форм. У 1938 році в ньому відкрився антирелігійний музей, потім розміщалися польська школа, балетна студія, кінотеатр "Штурм". У 1941 році його передали обласному музею краєзнавства. У вересні 1991 року тут відбулася перша меса. У 1995 році костьол офіційно повернули католицькій громаді. 17 листопада 1996 року відбулося його повторне освячення в ім'я Пресвятого Серця Ісуса.

Звернення вікарія парафії Самарського костьолу в ім'я Пресвятого Серця Ісуса о. Олександра Самойлова: 

Звертаюсь до Вас як греко-католицький священик, з проханням допомогти в розшуках і віднайдені вірних Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ).

Нещодавно я був призначений координатором - відповідальним за всі греко-католицькі спільноти східного обряду традиції української і російської, на всій території Півдня Росії. Якщо в Вашому місті знайдуться вірні УГКЦ, або вірні візантійської традиції Російської ГКЦ, буду радий відвідати його і зустрітись з Вами. Ласкаво прошу: зачитайте цього листа на Вашому зібранні, і по можливості якнайскоріше повідомте мене про наявність, чи відсутність людей, про яких їде мова в даному листі. Це важливо з огляду на планування поїздки по всій території Півдня Росії  - від уралу до Кавказу.

Можливо в ваших товариствах немає таких людей але Ви їх знаєте, то буду заздалегідь вдячний особисто Вам, за переказ моєї адреси і телефонів цим людям.

З вдячністю і любов'ю в Христі Ісусі.

Нехай Господь благословляє кожні Ваші благі починання, а Матір Божа нехай завжди опікується

Контактні дані для зв’язку з о. Олександром Самойловим:

443010, Росія, Самара, 10, вул. Фрунзе, 57, Римсько-католицька церква Святого Серця Ісусу.

Телефон  службовий 333-11-90, с.т. + 7 - 927-294-5516.

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Отець Олександр Самойлов  з першими греко-католиками Самари - 18.11.06

На світлинах: Самарський костьол відмітив віковий ювілей. Вікарій костьолу, координатор греко-католиків Півдня Росії о. Олександр Самойлов з першими вірними УГКЦ, що звернулися до нього в Самарі.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка