Українськ­і Церкви в Україні та в діаспорі

Учора в Києві відбулася доленосна для українського народу подія: Об’єднавчий Собор обрав предстоятеля Української помісної православної церкви та затвердив її Статут

15 грудня ц.р., на віче під стінами Святої Софії, в одному з храмів якої проходив Об’єднавчий Собор зі створення нової помісної православної церкви, Президент України Петро Порошенко представив главу новоствореного об’єднання – митрополита Епіфанія. У своєму виступі Порошенко порівняв нинішній процес створення автокефальної церкви з проголошення Акту незалежності України на референдумі 1991-го року. Ця подія також має важливе значення для об’єднання нації та безпеки України.

Собор об’єднав три гілки українського православ’я: до єдиної церкви увійшли представники УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП.

Подія, дійсно історична. Україна боролася за свою духовну незалежність з 1686 року. І ця боротьба завершилася перемогою.

Греко-католицька громада міста Москви зустрічала мощі українських преподобномучениць Олімпії та Лаврентії

Минулі вихідні католики візантійського обряду, та всі ті, хто відвідав Кафедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Москві, запам'ятають на довгі роки. З благословення Ординарія для католиків візантійського обряду на території Російської Федерації єпископа Йосипа Верта прибули мощі блаженних сибірських преподобномучениць Олімпіі (Біди) та Лаврентії (Герасимів), у супроводі сестер конгрегації Святого Йосифа, які служать при Церкві Матері Божої Неустанної Помочі в місті Прокоп’євську (Кемеровська область, РФ).

На безкраїх просторах Сибіру завершився життєвий шлях багатьох українців, які не зреклися своєї віри й Батьківщини. Серед них – монахині Української греко-католицької церкви сестри Олімпія та Лаврентія

На початку жовтня 2018-го року в Томську відбулася зустріч духовенства Греко-католицької церкви в Росії. Особливістю зустрічі було паломництво в глибоку тайгу за 300 км від Томська на місце поховання монахинь конгрегації сестер Святого Йосифа Олімпії та Лаврентії (обидві народилися і служили у Львівській області).

Фрагмент листа митрополита Богородського Адріана Вселенському Патріархові Варфоломію з проханням надати Україні Томос про автокефалію (рос., в авторській редакції)

Его Всесвятейшеству, Всесвятейшему Варфоломею

Архиепискому Константинополя-Нового Рима и

Вселенскому Патриарху

ВАШЕ ВСЕСВЯТЕЙШЕСТВО!

Мы, духовенство и верующие Богородской епархии Украинской Православной Церкви Киевского Патриархата с религиозным центром в городе Ногинске (Богородск, родина почившего Святейшего Патриарха Московского Пимена (Извекова), согласно регистрации Устава Богородской епархии в Министерстве юстиции Российской Федерации, а также местные православные приходы нашей Епархии, также имеющие государственные регистрации в Министерстве юстиции РФ по Московской области, обращаемся к Вам с просьбой: положительно рассмотреть вопрос о даровании независимости Украинской Православной Церкви в Украине, с центром в Киеве, и выдаче об этом Томоса нашей древней Святой Украинской (Русской) Православной Церкви.

Священный синод РПЦ в ответ на прибытие в Киев двух экзархов Вселенского патриарха, решил частично разорвать отношения с Константинополем, а по-сути – Московский патриархат объявил войну всему мировому православию

С конца августа 2018 года удельный вес церковных новостей в информационном потоке дорос до категории стихийного бедствия или социальных потрясений, как это обычно бывает после налета урагана или повышения цен на алкоголь. Мхатовские паузы патриарха Константинопольского Варфоломея в вопросе предоставления автокефалии Православной церкви на Украине чередовались с конкретными и четкими (через «о») заявлениями Легойды (Владимир Легойда – председатель Синодального отдела РПЦ по взаимоотношениям с обществом и СМИ. – Ред.) принять жесткие меры по отношению к иерарху №1 в православном мире. С момента прибытия в Украину константинопольских экзархов до созыва внеочередного заседания Священного синода РПЦ 14 сентября в воздухе витала интрига, что это будут за жесткие меры: патриарх Кирилл вызовет патриарха Варфоломея на дуэль с обещанием сделать из него телячью отбивную или, наоборот, начнет бомбить Воронеж?

 Московський патріархат призначення двох екзархів Вселенського патріарха до Києва назвав «грубим вторгненням на канонічну територію РПЦ»

З метою підготовки українських церков до надання томосу про автокефалію і створення об’єднаної української помісної церкви, 7 вересня 2018 року Вселенський патріарх Варфоломій призначив в Україну екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Даниїла із США та єпископа Едмонтонського Іларіона із Канади.

Обидва новопризначені ієрархи мають українське коріння, неодноразово бували на своїй історичній Батьківщині і чудово обізнані з нинішніми українськими реаліями. Звичайно, Московський патріархат категорично виступає проти процесу створення єдиної помісної церкви в Україні.

Оккупанты на востоке Украины уничтожают не только промышленность, но и духовность

В Донбассе с мая возобновилось вытеснение "неугодных" церквей из самопровозглашенной "ДНР". Как сообщают источники Радио Свобода, священников Украинской греко-католической церкви (УГКЦ), Украинской православной церкви Киевского патриархата (УПЦ КП) и протестантских церквей начали вызывать в МГБ и требовать перерегистрации их общин. В случае невыполнения новых требований общины грозят закрыть, а священникам угрожают выселением и депортацией вместе с семьями.

В Донецке во второй половине мая были опубликованы поправки к закону "О свободе вероисповеданий и религиозных объединениях", которым закрепляется особая роль в "ДНР" Украинской православной церкви Московского патриархата (УПЦ МП). Облегченную процедуру перерегистрации получили согласно закону Донецкая и Горловская епархия этой церкви.

 

Урочистий молебень на Арбаті звершить митрополит Богородський Адріан (УПЦ КП)

24 липня 2018 року, у вівторок, в Національному культурному центрі України в Москві відбудеться непересічна подія − Урочистий молебень, присвячений 1030-літтю хрещення Київської Русі та всього українського народу.

Молебень звершить митрополит Богородський Адріан (Українська Православна Церква Київського Патріархату). Про це Владика повідомив «Кобзу» особисто. Ось, що він, зокрема, пише: «Шановні друзі, брати и сестри у Христі! Богородська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату сповіщає Вам, що у зв'язку з домовленістю з керівництвом Національного культурного центру України в Москві, 24-го липня 2018-го року о 18:00 годині, у приміщенні Центру по вулиці Старий Арбат, 9/1 відбудеться урочистий Молебень, присвячений 1030-літтю Хрещення народу Київської Русі, яке було здійснене архієреями та духовенством Візантії і Болгарії у Києві, в річках Дніпро та Почайна на чолі з Великим князем Київським, святим Володимиром «Червоне сонце». Цього дня, 24-го липня, свята Православна Церква також відзначає пам'ять святої рівноапостольної великої княгині Київської Ольги. Дуже просимо Вас запросити співаків з чоловічим та жіночим голосом, які змогли б допомагати нам у виконанні церковних піснеспівів за церковними книгами з текстами».

Україна близька до того, щоб мати власну незалежну помісну церкву

Верховна Рада України 19 квітня підтримала постанову про підтримку звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу на автокефалію православної церкви в Україні.

За цей проект постанови, підтриманий більшістю парламентських фракцій, проголосували 268 народних депутатів. Проти виступили 36 депутатів, зокрема, представники «Опозиційного блоку», заявивши, що рішення має ухвалюватися не на політичному рівні, а в рамках міжцерковного діалогу.

Перед голосуванням у парламенті виступав президент Петро Порошенко.

Гонимую УПЦ МП в Москве выделили в "отдельную главу Устава РПЦ"

29 ноября в Москве начал свою работу Архиерейский собор Руской православной церкви, куда поехала часть украинского епископата. Президент Путин, приход на собор которого анонсировали российские медиа, вызвав своим анонсом немалое раздражение в Украине (что там тогда делают епископы Украины?), там все же не засветился – ограничился поздравительной телеграммой. Но зато патриарх Кирилл "оторвался за себя и того парня" в своем сочувствии и восхвалении начальства УПЦ МП. 

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s