Українськ­і Церкви в Україні та в діаспорі

Оккупанты на востоке Украины уничтожают не только промышленность, но и духовность

В Донбассе с мая возобновилось вытеснение "неугодных" церквей из самопровозглашенной "ДНР". Как сообщают источники Радио Свобода, священников Украинской греко-католической церкви (УГКЦ), Украинской православной церкви Киевского патриархата (УПЦ КП) и протестантских церквей начали вызывать в МГБ и требовать перерегистрации их общин. В случае невыполнения новых требований общины грозят закрыть, а священникам угрожают выселением и депортацией вместе с семьями.

В Донецке во второй половине мая были опубликованы поправки к закону "О свободе вероисповеданий и религиозных объединениях", которым закрепляется особая роль в "ДНР" Украинской православной церкви Московского патриархата (УПЦ МП). Облегченную процедуру перерегистрации получили согласно закону Донецкая и Горловская епархия этой церкви.

 

Урочистий молебень на Арбаті звершить митрополит Богородський Адріан (УПЦ КП)

24 липня 2018 року, у вівторок, в Національному культурному центрі України в Москві відбудеться непересічна подія − Урочистий молебень, присвячений 1030-літтю хрещення Київської Русі та всього українського народу.

Молебень звершить митрополит Богородський Адріан (Українська Православна Церква Київського Патріархату). Про це Владика повідомив «Кобзу» особисто. Ось, що він, зокрема, пише: «Шановні друзі, брати и сестри у Христі! Богородська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату сповіщає Вам, що у зв'язку з домовленістю з керівництвом Національного культурного центру України в Москві, 24-го липня 2018-го року о 18:00 годині, у приміщенні Центру по вулиці Старий Арбат, 9/1 відбудеться урочистий Молебень, присвячений 1030-літтю Хрещення народу Київської Русі, яке було здійснене архієреями та духовенством Візантії і Болгарії у Києві, в річках Дніпро та Почайна на чолі з Великим князем Київським, святим Володимиром «Червоне сонце». Цього дня, 24-го липня, свята Православна Церква також відзначає пам'ять святої рівноапостольної великої княгині Київської Ольги. Дуже просимо Вас запросити співаків з чоловічим та жіночим голосом, які змогли б допомагати нам у виконанні церковних піснеспівів за церковними книгами з текстами».

Україна близька до того, щоб мати власну незалежну помісну церкву

Верховна Рада України 19 квітня підтримала постанову про підтримку звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу на автокефалію православної церкви в Україні.

За цей проект постанови, підтриманий більшістю парламентських фракцій, проголосували 268 народних депутатів. Проти виступили 36 депутатів, зокрема, представники «Опозиційного блоку», заявивши, що рішення має ухвалюватися не на політичному рівні, а в рамках міжцерковного діалогу.

Перед голосуванням у парламенті виступав президент Петро Порошенко.

Гонимую УПЦ МП в Москве выделили в "отдельную главу Устава РПЦ"

29 ноября в Москве начал свою работу Архиерейский собор Руской православной церкви, куда поехала часть украинского епископата. Президент Путин, приход на собор которого анонсировали российские медиа, вызвав своим анонсом немалое раздражение в Украине (что там тогда делают епископы Украины?), там все же не засветился – ограничился поздравительной телеграммой. Но зато патриарх Кирилл "оторвался за себя и того парня" в своем сочувствии и восхвалении начальства УПЦ МП. 

Митрополит Адріан

Для храму Української Православної Церкви Київського Патріархату у Підмосков’ї  не знайшлося клаптика землі?

Те, що російський суд постановив знести в Ногінську Московській області Свято-Троїцький храм Української Православної Церкви Київського Патріархату, сколихнуло серця тисяч і тисяч віруючих людей.

Про рішення суду це на своїх сторінках у Facebook повідомили митрополит Адріан (Старина) і ієромонах Святослав Скороход

Митрополит Адріан

Митрополит Адріан написав до ФСБ з проханням відвідати Сущенка

Митрополит Адріан (Богородська єпархія УПЦ КП) подав звернення у ФСБ і СІЗО "Лефортово" на відвідування прихожанина Володимирського кафедрального собору в Києві Романа Сущенка, якого незаконно тримають в СІЗО №2 в Москві.

Про це свідчать копії документів, що опинилися в розпорядженні Укрінформу.

"Отримавши звістку від апологета, пана Марка Фейгіна, який є адвокатом Романа Сущенка про те, що український журналіст перебуває в слідчому ізоляторі №2 в Москві, переконливо прошу Вашого дозволу прибути до нього, щоб висповідати і причастити Святих Животворящих Таїн Христових", - звертається з проханням митрополит Адріан.

Митрополит Адріан

У Росії не припиняють цькувати єдину українську парафію

«Кобза» продовжує відслідковувати події навколо Ногінської парафії УПЦ КП, таким чином забезпечуючи інформаційну підтримку цієї релігійної спільноти. Усвідомлюємо необхідність застосування усіх можливих правових важелів, у тому числі, і з боку української держави, для протистояння тиску на українську Церкву, що його чинять російські силові структури.

Митрополит Московський і Богородський Адріан, Ногінськ

Многая літа, Владико!

Редакція «Кобзи» разом з читачами сайту вітає Митрополита Адріана з днем народження.

Дорогий Владико!

Ви є надією української даспори, як духовний керівник і духовний окормлювач всіх українців, що мешкають у Росії.

Ви є організатором церковного руху українців Росії, творцем Богородської єпархії, захисником Богоявленського собору, Свято-Троїцької парфії від нападників на нашу Церкву.

В ОУР-УКР Ви завжди були миротворцем, намагаючись з’єднати, здавалося б нез’єднанне – усі фракції, табори і особистості – у єдине ціле, з’єднане любов’ю до України.

Митрополит Адріан

Поширення у Ногінську листівок, що не тільки ображають честь керуючого Богородською єпархією, настоятеля Свято-Троїцького храму Української Православної Церкви у місті Ногінськ Митрополита Адріана, а й містять провокаційні висловлювання на адресу УПЦ КП, спонукало Владику виступити зі зверненням до ногінчан

Дорогі брати і сестри у Христі, шановні ногінчани!

Є прислів'я, що проти отрути є протиотрута, а проти диявола – є Бог! Проти пліткарів – є Святе Письмо, незалежно від їх сану, величі і посади. Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов у своєму Одкровенні (гл. 12, ст. 10) писав: «... і я почув гучний голос на Небі, який говорив: «Тепер настало спасіння, і сила, і Царство нашого Бога, і влада Христа Його, бо скинений той, хто на братів наших скаржив, хто перед нашим Богом оскаржував їх день і ніч. І вони його перемогли кров’ю  Агнця та словом свого засвідчення».

Дорогі ногінчани! Я не планував писати до вас це звернення, але листівка чинного настоятеля Богоявленського собору міста Ногінськ Московської області прот. Михайла Ялова (РПЦ МП), яку в тисячах примірниківрозвісили по всьому місту Ногінськ великим накладом, незаслужено ображала мою честь і гідність. Тому я вирішиввідповісти на цю чергову провокацію.

Меморіальна дошка.
Меморіальна дошка.

24-го серпня в День незалежності України Митрополит Адріан (УПЦ КП) звершив Божествену літургію у Хрестовоздвиженському храмі навпроти Білого дому у Москві.

24-го серпня 2014-го року весь український народ і вся Україна, в тому числі й її діаспора за кордоном святкували День незалежності України, яку ми отримали у 1991-му році після завершення існування СРСР.

Але ж, яке було диво, коли московське духовенство Богородської єпархії УПЦ КП запланувало з керівництвом Троїцького Православного Собору м. Москви архієрейське богослужіння на неділю 24-го серпня, не знаючи наперед, що в цей день в Україні відбудеться її національне свято.

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Пора выбирать — Алексей Навальный

8BE508A2-8376-44DC-A4EC-E84056BEDDB8 w1597 n r0 s