Лідер українців Калінінградської області  Анатолій  Костюк

Українці Калінградської області не забувають свої корені

Наша Українська національно-культурна автономія «Батьківщина» за роки свого існування стала одним з помітних і активних суб'єктів суспільного і культурного життя Калінінградської області. Ми і пропагуємо українську культуру, і допомагаємо проживаючим в області українцям не забувати свої корені. Щороку в Калінграській області проходить День української культури. У ньому беруть участь і наших виконавців, і запрошені артисти з Польщі, Литви й України. Це дуже великий захід, проходить він в кращому концертному залі Калінінграда, і кожен раз стає помітною подією в культурному житті регіону.

«Батьківщина» разом з адміністрацією Калінінградської області розробила і реалізує програму розвитку культурно-ділових відносин між Калінінградською областю і регіонами України. Програма ця отримала підтримку Української Всесвітньої Координаційної Ради, Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» у Москві, представництва Міністерства закордонних справ РФ у Калінінградській області, Генерального консула України в Санкт-Петербурзі, Міністерства культури і мистецтв України, посольства України в РФ, Торгово-економічної місії України в РФ. Ми пильно спостерігаємо за тим, що відбувається на Україні. Упевнені, що країна буде розвиватися по демократичному шляху, незалежно від того, хто буде президентом.

Разом з тим я згоден, що ми з вами повинні підняти питання про боротьбу з проявами антиукраїнського шовінізму в російських засобах масової інформації, і перш за все центральних. В цьому я повністю підтримую колег із національно-культурної автономії українців міста Новосибірську на чолі з їх головою паном Володимиром Мановичем і позицією, яку ясно означила редакція сайту “Кобза-українці Росії”.

“Комсомольская правда в Калиниграде” якось опублікувала українофобську статтю Русские и украинцы: найди десять отличий». В ній в грубому, знущальному тоні говорилось про Україну та українців. Ми направили в редакцію цієї газети свого листа, але відбулось те, що для взаємин громадськості і ЗМІ в Росії майже природно: він так і не був опублікований. Така реакція окремих чиновників і ЗМІ на Україну і українців взагалі, на мій погляд, демонструє неготовність громадської свідомості Росії сприяти нові реалії, хворобливість цього сприйняття. Як там у Володимира Маяковського”... на польский глядит, как в афишу коза, на польский выпячивает глаза...”. Не звертаючи увагу на 15 років незалежності України, українська держава досі сприймається як щось тимчасове, прикре: мов, минеться час і все стане на свої місця.

При всьому тому, що робота виконана велика і результати її є, думаю, людську психологію і слідуючу за нею політику змінити зразу неможливо. Значить, нам треба іти вже визначеним  шляхом ы поступово створювати необхідну базу для розширення нашого впливу і авторитету. Постійні скарги і вияви незадоволення допоможуть мало.

Зустріч друзів - член президії УВКР, директор нашого сайту  професор Стефан Паняк, Герой України  Іван Драч і проректор Російського університету Анатолій Костюк

На світлнах: Лідер українців Калінінградської області  Анатолій Костюк. Зустріч друзів - член президії УВКР, директор нашого сайту  професор Стефан Паняк, Герой України Іван Драч і проректор Російського університету Анатолій Костюк.

Анатолій КОСТЮК,

голова Української національно-культурної автономії

Калінінградської області «Батькiвщина»

Про автора: Костюк Анатолій Петрович, проректор по господарській роботі і соціальним питанням Російського держаного університету ім. Імануїла Канта, м. Калінінград, кандидат педагогічних наук, доцент.

Додаткова інформація:

 

Объединения украинцев Калининградской области 

Общественная организация «Калининградское областное общество украинской культуры «Мрия»

КОСТЮК Анатолий Петрович 

г. Калининград, КГУ, тел. 33-83-32

Калининградская региональная общественная организация украинской культуры «Родына»

БАРАНЮК Вера Матвеевна 

г. Калининград, ул. Серпуховская, -12,

тел. 47-15-47

Калининградская региональная общественная организация украинской культуры «Думка»

ГОРПИНЮК Иван Васильевич

г. Калининград, Московский пр-т, 188,

тел.  89114643664

Благотворительная христианская общественная организация украинцев «Добродия»

ОГОЛЬ Мария Игнатьевна 

г. Калининград, ул. Разина, 21-4,

тел.  21-90-05 55-08-12

Общество украинской культуры «Виночок»

КОТИК Любовь Ивановна 

Тел. 8 - 25б-64-342

             64- 397

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Orphus System

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка


Уфимський філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова

Уфимський  філіал МДГУ ім. М.О. Шолохова