Доповідає  письменник  Віталій  КрикуненкоПро українських письменників з Москви в 20-30 роках минулого століття

В рамках українознавчих студій, що їх уже вкотре влаштовує в конференц-залі Бібліотеки української літератури літературознавець, член Спілок письменників України та Росії Віталій Грикуненко Крикуненко, під час однієї із червневих зустрічей було розглянуто досі ще мало вивчену тему «Осередки українського літературного життя на теренах Російської Федерації в 20-30 рр. минулого століття». Доповідач докладно зупинився на творчій характеристиці літературної групи «СіМ» («Село і Місто», яка діяла в Москві в середині двадцятих років, об`єднуючи гроно талановитих письменників, поміж яких були такі неординарні постаті як Гео Коляда, Володимир Гадзінський, Кость Буревій (Едвард Стріха).

Присутні з цікавістю дізналися, що в ті часи у Москві було створено й книжкове видавництво «СіМ», де побачили світ не тільки твори означених письменників, але й книги українських літераторів, які тоді мешкали в інших територіях Росії (Ів. Дорожній, Феофан Скляр та ін.). Крім того, «СіМівцями» було випущено кілька томів української класики, зокрема «Вибране» Тараса Григоровича Шевченка в двох томах, а також перше число товстого літературно-художнього журналу «Нео-Ліф», в якому, крім численних художніх текстів містяться також маніфест літературної групи «Сім», хроніка тодішнього літературного життя, реклама інших українських видань, що з`являлися в Росії.

Для учасників українознавчих студій було розгорнуто невеличку виставку книг українських авторів, що побачили світ у видавництві «Сім». Прозвучали поетичні твори Гео Коляди, в яких автор колоритно змальовує московське життя доби НЕПу (цикл динамічних поем «Місто дихає»), а також вірші та пародії одного з найяскравіших представників української школи літературної містифікації Костя Буревія і публіцистично наснажені тексти Володимира Гадзінського. До речі, невдовзі (2 та 21 серпня) виповнюється сто років від дня народження Костя Буревія та Володимира Гадзінського, і наша бібліотека має намір восени відзначити ювілей цих яскравих творців українського Слова, життя та творчість яких тісно пов`язані з Москвою білокам`яною.

Отже, відкриття російських адрес української літератури — триватиме…

На світлинах: Доповідає ведучий українознавчих студій письменник Віталій Крикуненко.

Прес-служба Бібліотеки.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка